politstreet
19.5.2017
Kategorie: Společnost

Řešení krize v nedohlednu?

Sdílejte článek:

FRANTIŠEK F. DVOŘÁK

To se nám to hezky sype, co? Mohli bychom se tomu třeba i zasmát, pokud budeme ignorovat skutečnost, že z toho nemůžeme utéct. Naděje, které mnozí Euroskeptici vkládali nejprve do voleb v Rakousku, poté v Holandsku a naposled ve Francii se nenaplnily. Místo zlořečených populistů nám zde vykvetli MILÁČKOVÉ BRUSELU a jede se dál. EU ještě více přitvrzuje v rétorice vůči svým neposlušným členům – zejména co se týče neochoty vpouštet do svého ekosystému nepůvodní druhy.

Očekávání příliš nesplnil ani Donald Trump a jeho záměr postupovat s Putinem proti islamizaci narazil na potíže příliš objektivní na to, abychom se nezačali ptát, kdože má na tom největší zájem.

Také ohledně Turecka se začaly naplňovat naše noční můry, jejichž housenky jsme celou dobu vydatně krmili. A vývoj na vnitropolitické scéně se zamotal tak nešikovně, že lidé začínají pochybovat, do koho vlastně mají tu naději vkládat.

Nekonzistentní koaliční slepenec vykázal kratší poločas rozpadu než jeho očekávaná záruční doba a následná jarní bouře nám tu vzduch rozhodně nevyčistila. Přívalové deště naopak vyplavily obsah kanálů, o kterém se mnozí domnívali, že byl bezpečně spláchnut do zapomnění.

Pomohlo to něčemu? Hlava státu šla málem do kolen, ve snaze nésti na hřbetě oligarchu, jehož hmotnost se krok po kroku zvyšovala a značně tak navýšila munici do kanónů svých oponentů. Je však zajímavé, že i těm, kterým oligarcha celou dobu nevadil se nyní velice hodí ke svolávání demonstrací ne ani tak proti oligarchovi, ale proti nenáviděné hlavě státu.

Vlastenecká scéna je rozdrobená ještě více, než byla před rokem a kvůli osobním sporům ustupují původní nosné myšlenky hluboko do pozadí – za jejich znesvářené nositele.

Parlamentní opozice hledá pootevřené dveře, kam by ještě mohla strčit nohu, aniž by utrpěla frakturu, zatímco mediálním provozovatelům rostou zisky z reklam.

Jednoduše se to celé trochu zadrhlo. Ale proč vlastně? Optimisté mohou tvrdit, že ještě nenastal čas, pesimisté naopak, že už je pozdě, aby se předešlo kolosálnímu průšvihu. Můžeme se také zeptat zda je světlo na konci tunelu příliš daleko nebo se díváme špatným směrem. K odvádění pozornosti mas ostatně toto divadlo slouží.
Aby to nakonec nedopadlo, jako ve špatném vtipu, kdy to světlo na konci tunelu představuje v protisměru blížící se vlak. Možná by stačilo položit ucho na koleje a tuto skutečnost si ověřit. Ale raději nebudeme šířit žádnou poplašnou zprávu, abychom si nekazili náladu.

Nuže, zabývejme se pouze věcmi, které se nás bezprostředně týkají. Prožívejme s kapesníkem v ruce osudy postav z Ordinace v Růžové zahradě! Radujme se z dvouprocentního ekonomického růstu! Ze spolehlivého výběru daní! Ze zvyšování platů státních zaměstnanců! A z brilantního výkonu dirigenta orchestru, hrajícího na palubě Titaniku…

Fr.Filip Dvořák, (autor je publicista, rocker a dobrodruh)

ffdvorak

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
13 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.