cssdsoc
31.1.2018
Kategorie: Politika

Řekne ČSSD Babišovi ANO?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

MARTIN ZBELA

V době, kdy přilepením jména na zvonku vyškovského činžáku zahájil Bohuslav Sobotka novou politickou i životní etapu, jeho „přátelé a přítelkyně“ pod oranžovou růží začali vnitrostranický boj o budoucnost ČSSD. Jde totiž o hodně.

Asi málokoho by ještě před pár lety napadlo, že to bude Miloš Zeman s miliardářem Andrejem Babišem, kdo bude tahat za nitky sociálních demokratů. Snad kromě bývalého premiéra Jiřího Paroubka, z něhož je dnes nechtěný žadatel o členství v ČSSD. Zatím se vždycky našla něčí ruka, která jeho opakovaně hozené lano do okna Lidového domu ochotně přeřízla.

Milan Chovanec mezitím vycítil příležitost a mrštností politického akrobata poskočil do křoví znovuzvoleného prezidenta Zemana, kde se v sobotu po boku (rivala) Okamury před zraky milionů diváků tetelil blahem. Druhý den ohlásil na krajských konferencích aspiraci na plnohodnotného předsedu ČSSD, kterou delegáti ochotně podpořili. Poněkud zvláštní sebereflexe po volebním propadáku z 20 procent na 7.

Podzimní oranžová hesla o potřebě nových tváří se nám zatím zredukovala dobře známých tváří: Chovance, Hamáčka, Zimoly… Mimořádný únorový sjezd v Hradci Králové má po 25 letech vynést do čela druhého Zemana, který by stranu vrátil zpět na výsluní. Jenže první Zeman sedí na Hradě, nadopovaný téměř třímilionovou podporou občanů. A na pozvání Chovance zřejmě dorazí i do Hradce, aby tam promluvil do duše svých bývalých spolustraníků. Co jim skrz bonmoty doporučí, zatím nevíme.

Nepřehlednost vnitrostranických bojůvek i hrátek současných i bývalých „socdemáků“ poněkud začíná překrývat zásadní fakt, že to je premiér Andrej Babiš, jehož ve vzduchu visící pozvánka k moci výrazně ovlivňuje dění v oranžovém Titaniku. Na housle se ještě hraje, nepotopitelná loď se po drtivém nárazu ještě zcela nepotopila. Elita již ale naskakuje do záchranných člunů, bez ohledu na pěstmi bušící voliče kdesi v podpalubí. Většina to již vzdala.

Řekne ČSSD Babišovi ANO? Vždyť je to právě miliardářův ledovec, o který si dlouholetá vládní strana pod chybným manévrováním slabého Sobotky (s Chovancem v zádech) prořízla preference. Uvidíme v únoru. Do té doby nás zřejmě čeká ještě nehezká podívaná, s tragikomickým nádechem.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2018: *****

Věra Vladyková 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, ing. Věroslav Olič 603,- Kč, Vít Fortelka 500,- Kč, Leoš Richter 1000,- Kč, Robert Schlesinger 300,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Pavel Klement 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Martin Pavlíček 850,- Kč, Jan Vojtěch 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč

Celkem za měsíc: 8 003,00 Kč
Vybráno 22.86%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
18 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.