cssdsoc
31.1.2018
Kategorie: Politika

Řekne ČSSD Babišovi ANO?

Sdílejte článek:

MARTIN ZBELA

V době, kdy přilepením jména na zvonku vyškovského činžáku zahájil Bohuslav Sobotka novou politickou i životní etapu, jeho „přátelé a přítelkyně“ pod oranžovou růží začali vnitrostranický boj o budoucnost ČSSD. Jde totiž o hodně.

Asi málokoho by ještě před pár lety napadlo, že to bude Miloš Zeman s miliardářem Andrejem Babišem, kdo bude tahat za nitky sociálních demokratů. Snad kromě bývalého premiéra Jiřího Paroubka, z něhož je dnes nechtěný žadatel o členství v ČSSD. Zatím se vždycky našla něčí ruka, která jeho opakovaně hozené lano do okna Lidového domu ochotně přeřízla.

Milan Chovanec mezitím vycítil příležitost a mrštností politického akrobata poskočil do křoví znovuzvoleného prezidenta Zemana, kde se v sobotu po boku (rivala) Okamury před zraky milionů diváků tetelil blahem. Druhý den ohlásil na krajských konferencích aspiraci na plnohodnotného předsedu ČSSD, kterou delegáti ochotně podpořili. Poněkud zvláštní sebereflexe po volebním propadáku z 20 procent na 7.

Podzimní oranžová hesla o potřebě nových tváří se nám zatím zredukovala dobře známých tváří: Chovance, Hamáčka, Zimoly… Mimořádný únorový sjezd v Hradci Králové má po 25 letech vynést do čela druhého Zemana, který by stranu vrátil zpět na výsluní. Jenže první Zeman sedí na Hradě, nadopovaný téměř třímilionovou podporou občanů. A na pozvání Chovance zřejmě dorazí i do Hradce, aby tam promluvil do duše svých bývalých spolustraníků. Co jim skrz bonmoty doporučí, zatím nevíme.

Nepřehlednost vnitrostranických bojůvek i hrátek současných i bývalých „socdemáků“ poněkud začíná překrývat zásadní fakt, že to je premiér Andrej Babiš, jehož ve vzduchu visící pozvánka k moci výrazně ovlivňuje dění v oranžovém Titaniku. Na housle se ještě hraje, nepotopitelná loď se po drtivém nárazu ještě zcela nepotopila. Elita již ale naskakuje do záchranných člunů, bez ohledu na pěstmi bušící voliče kdesi v podpalubí. Většina to již vzdala.

Řekne ČSSD Babišovi ANO? Vždyť je to právě miliardářův ledovec, o který si dlouholetá vládní strana pod chybným manévrováním slabého Sobotky (s Chovancem v zádech) prořízla preference. Uvidíme v únoru. Do té doby nás zřejmě čeká ještě nehezká podívaná, s tragikomickým nádechem.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč

***** Celkem za měsíc: 3 746,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...
18 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.