14.8.2015
Kategorie: Multikulturní soužití

Řekli nám, že je tu ráj a ono to připomíná spíše peklo

Sdílejte článek:

IVO GARDAVSKÝ 14|08|2015

Tak tohle prohlásil v televizních novinách jeden z uprchlíků v Řecku. Není tohle přesně podstata přílivu uprchlíků? Marně přemýšlím, kdo mohl rozhlásit, že Evropa je ráj. Nechce se mi věřit, že by to byli pouze převaděči, i když je mi jasné, že tento „byznys“ vynáší daleko více než drogy a za mnohem kratší časový úsek.

Jenže z Afriky se žene tolik lidí a z tolika států, že takovému vysvětlení snad může věřit jen člověk chudý duchem. Nejsmutnější na tom je, že tuhle pohádku pro dospělé podporuje maximálním možným způsobem přímo Evropská unie. Naprosto bezzubé zákony, umožňující systémem různých odvolání proti zamítnutí azylu ponechávat na jejím území prakticky všechny, kteří se přes moře dostanou.

Systém, který funguje i u nás, kde zadržení nelegálních uprchlíků se stává pomalu trestným činem. Zadržíme je na 60 dnů a pak jim dáme na další cestu svačinku, přidáme něco málo peněz a „vyhostíme“ je na nádraží, případně jen před brány azylových zařízení s tvrdou pohrůžkou, že do pěti dnů mají opustit naši republiku.

Když odjedou, tak se s nimi bude trápit jiný stát EU, když neodjedou, začne kolotoč zadržení na novo. Kocourkov je úplná hadra ….

Už to úplně vidím, jak po propuštění migranti volají svým rodinám: „No hele, na dva měsíce mě zavřeli, ale strava dobrá, kulturní vyžití se najde a teď pokračuju v cestě…“ Takový telefonát logicky povzbudí další migranty na jejich cestě „do ráje“.

eden

Rozumnější představitelé evropských států už pochopili, že tudy cesta nevede. Ale že by se začalo jednat o nějakém řešení, no k tomu je ještě daleko.

Hrozně by mě zajímalo, proč část uprchlíků má popálená bříška prstů, aby se jim nedali vzít otisky, a jak tuto skutečnost zdůvodňují. Musí to být něco velmi závažného, protože úřady  s tím problém nemají a dál s nimi vedou azylová řízení, jako by se nechumelilo. To už bych spíše věřil tomu, že značná část migrantů si jakékoliv doklady před cestou úplně náhodou zapomněla doma.

Proboha, proč migranty, kteří dělají cíleně vše proto, aby nebyla možná jejich identifikace, obratem nevracíme do zemí z kterých tvrdí že pochází? Proč ty, u kterých se jednoznačně prokáže, že o zemi původu lžou, nezavřeme někam, kde budou mít dostatek času si rozmyslet, kde je jejich domovina a nepustit je dříve, než si vzpomenou?

Po dobu pobytu takových „hostů“ bychom je mohli naučit nějaké jednoduché práce, kterými by si vydělali na svoji denní obživu. Rozdal bych jim telefony, ať zavolají do svých domovů, že tady ráj není, že se nevyplatilo smazat svou totožnost a že se možná nevrátí – ne proto, že by tu byl ráj, ale proto, že bez identifikace a bez toho, že by opravdu utíkali před válkou, je tu nikdo s otevřenou náručí nevítá a že ani ty slibované hurisky ještě neviděli.

Jak dlouho bude trvat, než se EU konečně dohodne, že i imigranti musí dodržovat zákony dané mezinárodními úmluvami a nemohou tu pobíhat, jak se jim zlíbí? Prozatím právo, které proti migrantům uplatňujeme připomíná spíše frašku, nebo tragikomedii, která pomalu, ale jistě spěje ke svému smutnému konci.

ZDROJ: Ivo Gardavský

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2018: *****

Vladislav Jakš 100,-, Jan Procházka 500,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Robert Schlesinger 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč, Roman Foff 1500,- Kč, Tomáš Foldyna 30,00 Eur (745,29 Kč), David Bezděk 150,- Kč

***** Celkem za měsíc: 5 025,29 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,95 out of 5)
Loading...
loading...
11 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.