17733-1
16.11.2016
Kategorie: Kultura a tipy

Recenze nízkoenergetických dřevostaveb na klíč. Co nás překvapilo?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

(PR)

Pořídit si dům na klíč je v dnešní době stále více populární. Není se čemu divit. Vyberete si, jak by měl váš nízkoenergetický dům vypadat, a zbytek necháte na firmě. Ta za vás zařídí veškeré záležitosti okolo stavby a předá vám klíče od hotového domu. Tento postup je pro zákazníka velmi příjemný, ale mohou se objevit jisté problémy. Ne všechny firmy, které nabízí nízkoenergetické dřevostavby či nízkoenergetické zděné domy na klíč, jsou skutečně věrohodné. Může se tedy stát, že nedostanete to, za co jste zaplatili. A právě z toho důvodu jsme připravili recenzi na poměrně novou firmu na stavbu domů na klíč. Jak obstála, se dozvíte v tomto článku.

Nízkoenergetické domy na klíč

Hned na první pohled je jasné, že firma slibuje velkou kvalitu. Společnost pro výstavbu nízkoenergetických dřevostaveb a nízkoenergetických zděných domů na klíč obdržela za své postupy a výsledky švýcarská, britská a kanadská ocenění. Vesměs se jedná o velmi prestižní ceny oceňující kvalitu použitých materiálů i technologií. Zárukou perfektního výsledku jsou i zodpovědní a zkušení pracovníci, kteří na vše dohlížejí a starají se o to, aby byl postup proveden správně.

Hlavním parametrem je požadavek na nízkou energetickou náročnost. Té je dosaženo díky použití nejmodernějších izolačních materiálů ověřených v praxi. V kombinaci s pravou pálenou cihlou značky Porotherm a izolačními skly Vekra je mimořádná kvalita opravdu zaručena. Ve výsledku to může vypadat i tak, že se náklady na celý dům 4 + 1 pohybují okolo 2 000 000 korun. To je cena srovnatelná s některými byty. V porovnání s nehospodárnými domy se jedná o částku několikrát nižší.

Všechno důležité o nízkoenergetických domech na klíč najdete ve videu.

Další možností jsou i nízkoenergetické dřevostavby, které obdržely prestižní kanadské ocenění. Jejich cena bývá o kousek nižší. Výhodou je, že si můžete zvolit, jestli chcete přímo zděný dům či dřevostavbu na klíč, nebo zvolíte pouze hrubou stavbu. V rámci výběru z katalogu domů hodně záleží i na osobní domluvě, kdy je možné zařídit lehkou změnu místností a domluvit vlastní podmínky. Od toho se však může odvíjet i mírně odlišná kalkulace výsledné ceny. V rámci recenze jsme zkusili zadat nezávaznou poptávku po domu na klíč. Ve všech požadavcích nám bylo vyhověno. Společnost na výstavbu domů na klíč nám doporučila i vhodná řešení pro naši situaci. Přístup ke klientům tedy hodnotíme kladně.

Solidní přístup se zárukami

Dalším kritériem hrajícím velkou roli při výběru firmy pro výstavbu domu na klíč je spolehlivost a nabízené záruky. Ne vždycky jde totiž všechno podle plánu. Pro případ, že se něco pokazí, potřebujeme mít záruku. Na střechu je poskytována záruka 33 let, na konstrukční a nosný systém dostanete záruku 10 let a celkově je poskytována záruka 3 roky na cokoliv. Můžete si být tedy jisti, že je v samotném zájmu firmy, aby dodávala profesionálně postavené domy se solidními technologiemi.

17733-1

Dům na hypotéku za cenu nájmu

Velmi nás překvapila chytře postavená nabídka, která spočívá v promyšleném financování hypotékou o výši nájmu. Celé to funguje tak, že výše jednotlivé splátky je přibližně stejná či ještě nižší než hodnota nájmu. Je tedy čistě na volbě každého z nás, jestli si chceme postupně splácet vlastní bydlení, nebo jestli budeme dotovat majitele bytu či domu. Je nutno zmínit, že jsme pečlivě prohlédli, jak je to s finančními podmínkami hypotéky, a všechny bylo v naprostém pořádku.

Pokud zvolíte tuto nabídku, můžete získat slevu až 100 000 korun na opravdu povedený zděný dům. Cena za celý zděný nízkoenergetický dům 4 + 1 s velkým obývacím pokojem je krásných 2 990 000 korun. Jedna měsíční splátka v tomto případě dělá 9 799 korun, ale záleží na tom, jak dlouhou budete chtít dobu splatnosti. V každém případě tato možnost financování spojená přímo s objednávkou domu na klíč se nám jeví jako velmi příjemné řešení usnadňující hodně práce a starostí.

Podívejte se na video o domu za cenu nájmu a udělejte si lepší představu o této nabídce.

Při výběru domu a samotné realizaci budete mít zajištěnou pomoc na každém kroku. Nemusíte se bát, že byste si vybrali něco, co je nereálné. Pracovníci společnosti pro vás totiž připraví řešení podle vašich představ v rámci splnitelných možností. Naše prověřování se týkalo i toho, zda je u vybraného domu uvedeno všechno, co je součástí objednávky. Byli jsme ubezpečeni, že tomu skutečně tak je. Když si klient přeje drobné změny, v zásadě je možné jim po předchozí dohodě vyhovět a něco nahradit.

Co jsme se dozvěděli od zákazníků?

V rámci nezávislého posouzení kvality služeb nabízených touto firmou, jsme se zeptali předchozích klientů, jak byli spokojení. Dočkali jsme se samých kladných odpovědí, kdy lidé získali takové domy, jaké si objednali. Ve dvou případech byla stavba financována pomocí domluvené hypotéky. Ani tady nebyl žádný problém a zákazníci již bydlí ve svých domech, kde je čeká prožití prvních vánočních svátků.

Je nutno zmínit, že se zatím neobjevili žádné problémy v přímé souvislosti s touto společností zabývající se nízkoenergetickými domy na klíč. Ve všech dosud realizovaných případech zbyl pouze spokojený zákazník s domem se všemi možnými zárukami. Jestli váháte nad tím, zda si pořídit vlastní dům, či zůstat v pronájmu, může vám být tato firma výborným příkladem, že řešení mohou být snadná. Za několik let totiž na nájmu zaplatíte tolik, kolik by stačilo ke splacení vašeho vlastního domu. Volba je jenom na vás, ale až seberete odvahu, vzpomeňte si na ověřenou firmu zakládající si na maximální kvalitě technologií i použitých materiálů z Německa a Rakouska.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2018: *****

Jan Bezděk 2000,- Kč, Vít Fortelka 500,- Kč, Václav Červninka 50,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ivan Turnovec 300,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Tomáš Foldyna 740,04 Kč (30 eur)

***** Celkem za měsíc: 4 440,04 Kč *****Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.