migos-2013-billboard-650x430
30.7.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Rasová diskriminace v radiu!

Sdílejte článek:

ZDENĚK ŠULC 30|07|2016

Práce na veteránovi pro dnešek hotová, vcházím do garáže, zapínám aparaturu, otevírám lahváče a vybírám, jestli bude hrát stanice Spin nebo Beat. CDčka ani MPtrojky nám radio nebere, anténa taky nic moc, ale výběr ze dvou stanic nám úplně stačí, dobře hrajou tam i tam, alespoň z našeho pohledu.

Dílem náhody vítězí Spin, je osmá večer a začíná pořad Black Chart neboli to nejlepší z black music (černé hudby). „Negga negga, mám tu černý bratry, prodávám v hoodu drogy, děvko sejmu tě gunem…“ umělcům text padá do rytmu, z reproduktorů se line správně tlustý zvuk, upíjím a jsem spokojený, mám tenhle druh rapu rád. Gangsta rap končí, následuje nějaká teplá sračka (z mého osobního hudebního pohledu, nic proti homosexuálům!) a tak upíjím a přemítám, co dalšího je na autě potřeba udělat.

Oprava výfuku je jasná volba a tak v útlumu přemítám o nesmyslech. Co kdybych po příchodu do garáže naladil místo Spinu radio Beat a tam by v tu samou dobu čistě teoreticky běžel pořad White Chart neboli to nejlepší z white music (bílé hudby) ?

Mezi ostatní díla výhradně bílých umělců by Honza Hamerník zařadil například i další z mých oblíbených hitů Bílej Jezdec (Orlík, Praha) nebo Cigánský problém (Zóna A, Bratislava), dovedete si to představit? Asi taky ne, co ? A není přesně tohle rasová diskriminace? Co na to paní ombudsmanka nebo pan ministr Dienstbier, není mezi vámi nějaký právník, který by zařídil, aby se tomu tito dva hlídači lidských práv začali naplno věnovat ? Vždyť tohle je úkol přesně pro ně!

Nemám ani milimetr nic proti černochům, ale jestli se na jednu stranu propaguje Černá hudba jako by se nechumelilo, tak na druhou stranu pětadvacet let v kuse šikanovat pana Landu a další, to mi přijde jako evidentní příklad rasového útlaku. Buď ať se na černé a bílé hudební pořady udělají nějaké kvóty nebo ať nikdo nedržkuje, když si chce pan Landa udělat velekoncert, Ortel šahá po Slavíkovi nebo z radia zazní, že bílej jezdec jede tmou. Protože jinak je to jasná rasová diskriminace, a to je přece proti naším Evropským hodnotám, no ne?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2017: *****

Karel Jemelka 500,- Kč, Milan Rubricius 150,- Kč, Helena S. 1000,- Kč, Zdeňka Jindrová 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Zíma 100,- Kč, Jan Šedý 50,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Václav Hejda 300,- Kč, Jan Kunor 1000,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Magdaléna Machová 100,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Jan Olsak 300,- Kč, Jiří Kašparovský 200,- Kč, Jacek Neumann 500,- Kč

***** Celkem za měsíc: 5 300,00 Kč *****

Děkujeme!
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
7 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.