kurz
16.10.2017
Kategorie: Společnost

Rakouské volby potvrdily palčivost téma migrace

Sdílejte článek:

VÁCLAV MUSÍLEK

Strany, které se vymezily protimigračně, získaly 57% hlasů. Rakousko je kvůli migrační vstřícnosti minulých vlád, v nichž dominovali Sociální demokraté, zasaženo následky masové migrace srovnatelnými s Německem.

Tamní lidovci ale měli možná víc štěstí něž rozumu, když trochu ze zoufalství nominovali do čela strany mladého protimigračního politika Sebastiana Kurze. Tomu se podařilo zachránit ÖVP před poklesem do spodních pater přízně voličů jen a pouze svou protimigrační rétorikou. Strana se tak nejen vyhnula osudu zavedených politických stran, který pozorujeme v několika zemích Západu. Dokázala dokonce sebrat hlavní téma do té doby favorizovaným Svobodným a ve volbách je poslat až na druhé místo na pásce.

Teď jen zbývá, aby Kurz proměnil svou rétoriku ve skutky a právě se Svobodnými uzavřel vládní koalici nebo jakkoli vládl s jejich podporou. Samozřejmě, že se okamžitě rozjela unijně politická a mediální masáž proti této koalici, kterou hned vděčně přijala námi nedobrovolně placená „veřejnoprávní“ média.

Za nutné je také zmínit, že obě protimigrační strany zásadně odmítají povinné migrační kvóty EU bez ohledu na svůj rozdílný náhled na budoucnost Unie a úlohu Rakouska v ní (nebo mimo ní). V tom je nová rakouská politická elita s námi na stejné lodi.

Naše politické strany však odvahu uchopit masovou migraci a její fatální důsledky jako téma nenašly. Místo toho se vyžívají v prázdném tlachání o zástupných problémech a nicotnostech. Nepočítám SPD, která sice díky tématu migrace a islámu pronikne do Sněmovny, ale absolutní nedůvěryhodnost jejího lídra jí spolehlivě nedovolí se ani přiblížit výsledku rakouských stran s antimigračním programem. Ostatní tuto šanci promeškaly. Asi je to proto, že v masové migraci problém nevidí. Pak je ovšem otázkou, jestli si zaslouží hlasy nás, kteří v tomto jevu vážné až smrtelně nebezpečné ohrožení naší země a českého národa vidíme. 

Autor: Václav Musílek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...
75 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.