the-snow-all-included-cs
6.1.2017
Kategorie: Kultura a tipy

Ráj lyžařů v Dolomitech

Sdílejte článek:

(PR)

Italská oblast Val di Fiemme bývá právem označována jako „Brána Dolomit“, i pro české turisty je totiž nejdostupnějším lyžařským střediskem v Dolomitech. Zbožňují ji nejen nadšení lyžaři na sjezdovkách, ale také milovníci klasického lyžování. V létě se to tu také hemží sportovně zaměřenými turisty.

Lyžařům je ve Val di Fiemme k dispozici pět samostatných lyžařských areálů. Celkem je v oblasti 100 km sjezdovek, největší areál, Ski Center Latemar, jich obsahuje 47 km. Většina sjezdovek je otevřených od půl deváté do půl páté večer, což je na dovolené ideální doba. Dřív nikdo vstávat nebude a na večer je v plánu jiný program. Přesto je pro nadšence dvakrát týdně k dispozici večerní lyžování (až do 22:30) ve středisku Alpe Cermis.

Co jiného se tady kromě lyžování dá dělat?

pgvisitfiemme-it_phorlerimages-com_food2Je toho opravdu mnoho. Velký zájem je tu o skvěle vybavené běžecké trasy. Můžete se projet po tratích, na nichž se koná mistrovství světa. Jako v ráji se zde cítí i snowboardisté a vyznavači Freestyle lyžování. Je tu několik snowparků s vybudovanými překážkami, skokánky a rampami.

Dále si tady zabruslíte na zimním stadionu v Cavalese nebo venkovní ledové ploše. Velmi zajímavou zkušeností je zapůjčení sněžnic a procházení hor. A co 100% nemůžete vynechat, je sáňkařská dráha. Projížďka zasněženým lesem, překážky a otáčky o 360° vám seberou dech. Je to opravdu neskutečný zážitek pro děti i dospělé.

Jak vypadá ubytování?

esterni-inverno-11_72829Záleží, jaké si vyberete. Jsou zde luxusní hotely i horské chaty, avšak nejčastěji turisté volí apartmánové domy. Obvykle jsou vybavené bazénem a saunou, o večerní zábavu je tedy postaráno. Budete-li shánět ubytování, zkuste to přes agenturu, která vám nabídne něco navíc. Alternativou je i web visitfemme.it, který dává zdarma voucher do lázní, slevy na skipasy, skupinové lekce lyžování i půjčení lyží.

Co byste ještě měli vědět?

Jak už to v Itálii bývá, i ve Val di Fiemme si užijí všichni gurmáni. Určitě nezapomeňte ochutnat místní sýry, salámy, pivo Fiemme a speck. Není to jen o lyžování…

ski-map-val-di-fiemme-obereggen

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2018: *****

Iveta Veselovská 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 500,- Kč, Helena Rotterová 500,- Kč, Tomáš Foldyna 992,56 Kč (40 eur), David Bezděk 150,- Kč, Vít Fortelka 333,- Kč, Vojtěch Kotyza 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 4 105,56 Kč *****

Děkujeme.

Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.