radioslunicko
3.1.2016
Kategorie: Humor

Rádio Sluníčko: Novoroční projevy v novořeči

Sdílejte článek:

RICHARD POLAME 03|01|2016

Vážení posluchači! Hlásí se vám vaše oblíbená antixenofobní rozhlasová stanice Rádio Sluníčko. Doufáme, že svým málem přispějeme k porozumění a míru mezi národy a navážeme na tradici našeho velkého vzoru, Rádia Jerevan.

Rádio Sluníčko v disentu

Jsme hrdí na to, že nedlouho po naší poslední relaci se z nás stali moderní disidenti. Poslední díl našeho vysílání byl ostražitým týmem cenzorů je_to_vážněDěs nekompromisně přesunut do soukromých blogů, které jsou pro veřejnost neviditelné, a tudíž byl fakticky zrušen. 

Bloger nesmí propagovat ani vyjadřovat rasovou, národnostní, náboženskou ani jinou nesnášenlivost vůči jednotlivcům či skupinám osob, obzvlášť pak vůči menšinám. Svými články nesmí vyvolávat nebo eskalovat nenávistné nálady,“ napsala nám administrátorka blogů (idnes.cz), paní/slečna Tereza, beruška naše multikulturní, slunéčko sedmitečné ostražité, bdělé a pozorné. Děkujeme Tereze za příkladný dohled a za odstranění závadného obsahu. Odvoláváme, co jsme odvolali, a slibujeme, co jsme slíbili.

Neboť jsou cenzurní zásahy nosným tématem poslední doby, zeptali jsme se předních osobností akademického života České republiky – jak bývá ve slušných redakcích zvykem – na jejich názor na cenzuru.

  • Karel Havlíček Borovský nám řekl: „Za pravdu je různá sazba, jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zláme vaz.“
  • Děd Vševěd šel ve své odpovědi dokonce ještě dále. „Nejhorší ze všeho jsou cenzoři,“ pravil. „Ty potvory vám vlezou všude. A strašně rychle se množej.“
  • Nejostřejší byl ve svých názorech na cenzuru Waldemar Matuška. „Tereza, jedině Tereza, měla by slyšet píseň mou. Nápisem tiskacím, k cenzorce Tereze se obracím. Ostatní prominou, nestojím o jinou,“ zazpíval nám do telefonu. Moc se nám to v redakci líbilo. Je to taková písnička od podlahy a myslíme si, že to bude hit.

„Tu Cherchelovou chápu, ale co znamená to ?“ otázal se nás posluchač Johann Hölzel alias Falko. „Já jsem Němec, my mluvíme jasně. V těch vašich českých švejkovských jinotajích se za mák nevyznáme.“ 

No, my v redakci bychom vám samozřejmě snadno vysvětlili, co znamená to , pane Falko. Ale máme od Terezy zakázáno to říkat! Alles klar, Herr Kommissar?

Oslavy Silvestra

Silvestr oslavilo na náměstích v Paříži 90 000 policistů, v Londýně 100 000 policistů a v Malmö dokonce velmi pěkných 120 000 policistů. Všichni s nabitými samopaly, psy a v plné polní. Mnichov navíc evakuoval všechna letiště a nádraží kvůli očekávaným sebevražedným útokům. V Bruselu zrušili tradiční silvestrovský ohňostroj. No vidíte občané, je to pod kontrolou! A vy pořád plašíte a šíříte paniku!

Novoroční projev prezidenta Zemana

U novoročních projevů ještě chvíli zůstaneme. My víme, už je to nuda, ale je to přece jen jednou jedinkrát v roce, tak snad nám posluchači odpustí.

„Tahle země NENÍ naše,“ řekl na Nový rok prezident Miloš Zeman a sklidil ovace berušek ze všech částí vítacího spektra. „Je to země Syřana, Iráčana a subsaharského křováka, který přijde, ukáže prstem na německou tělocvičnu a prohlásí Tady bydlím já a můj kmen! Je to taková samoobsluha pravdy, něhy a lásky. Prostě kdo se objeví, ten se beztrestně zadarmo obslouží, za podpory vítacích maniaků, a daňovým poplatníkům vystaví účet. Uprchlíci jsou naprosto neškodní,“ pokračoval dále Zeman. „Většina z nich je vděčná za ten krajíc chleba s vepřovým sádlem a děravý stanový přístřešek, co dostanou, a perfektně se začlení do systému. Když už ne do systému pracovního, tak do systému sociálních dávek a invalidních důchodů zcela určitě, to je ověřeno z Francie a Švédska. Migranti jsou velkou příležitostí. Příležitostí ke zvýšení kriminality a snížení přebujelého růstu ekonomiky. Beztak už my, bohaté rozvinuté země, nevíme, kam ty prachy strkat.“

Jsme vážně rádi, že i tak xenofobní prezident, jako je Zeman, konečně prozřel. Jak vidno, multikulturní Osvícení přicházející z Němec je vysoce nakažlivé, horší než žloutenka, když už i prezident ČR vstoupil do církve Popíračů reality. Proslýchá se, že pí Anděla na něj promluvila z hořícího keře plného bruselských byrokratů a koupených medií, v mrazivé eucharistické noci z jednatřicátého na prvního, a Miloš jí poděkoval za spasení a přijal Allácha.

(Pozn. redakce Rádia Sluníčko: Nezaměňovat prosím s Alláhem! Alláh je bůh všeho muslimstva, a vyjadřovat se o něm hanlivě by bylo v nesouladu s kodexem blogera iDnes. Allách je šéfem Popíračů reality. Je to naprostý debil a má na hlavě cedník.)

Novořeč boduje

Na příkladech blogů a článků jasně vidíme, jak se xenofobie postupně vytrácí, krůček po krůčku, pod náporem vznešené pravdy. Diskuse u článků jsou ideově cenzurovány, lidé se vyjadřují v náznacích jako za komunismu, jen aby se nedostali do konfliktu s diktaturou korektnosti.

Ovšem zejména mladí lidé, kteří nezažili hluboký totáč a neprošli komunistickým tréninkem čtení mezi řádky, často tápou. Přinášíme vám proto malý slovníček pojmů.

  • Navzdory mnoha problémům = Jsme totálně v prdeli.
  • Příchod tisíců uprchlíků = Je jich sice už přes milion, ale ty „tisíce“ nezní tak hrozivě.
  • Příležitost do budoucna = Ono to snad nějak dopadne. A když ne, my politici už u toho nebudeme. Vyžerete si to vy, daňoví poplatníci.
  • Velká výzva = Těžký průšvih.
  • Xenofobové = Nasraných 96% voličů, kteří nechtějí akceptovat, že Unie je průchoďák.
  • Solidarita = Žádná diskuze se nevede, mlč a vítej!
  • Vezmeme to za správný konec = Kdybychom tak jen věděli, odkud začít.

Tak to je pro dnešek vše. Fakt jsme se dneska moc snažili vysvětlit vám, že Sluníčka jsou ti hodní, a Xenofobové jsou ti šmejdi. Jestli jste to nepochopili ani tentokrát, lámeme nad vámi hůl a dobrovolně žádáme berušku Terezu o přesunutí do soukromé sekce. 

ZDROJ: Richard Polame

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2017: *****

Vít Fortelka 2018,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 100,- Kč, Zdeněk Čech 200,- Kč, Anonymní dárce 200,- Kč, Tomáš Foldyna 874,30 Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Belinda Woldrichová 100,- Kč, Alena Potůčková 500,- Kč

***** Celkem za měsíc: 6 122,30 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
6 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.