russian-president-vladimir-putin-sent-his-greetings
29.5.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Putin: Rusko je přítelem a spojencem světa islámu

Sdílejte článek:

RED 29|05|2016

Prezident Ruské federace Vladimir Putin se 27.5.2016 ve svém projevu na zasedání Skupiny strategické vize „Rusko a islámský svět“ přihlásil k přátelství a spojenectví se světem islámu. Přinášíme překlad textu článku z Rossijské gazety, ruského deníku a úředního listu ruské vlády.

„Teroristé a jejich stoupenci se stále snaží destabilizovat situaci, ale v Rusku nalezne islámský svět vždy spolehlivého přítele a spojence, vždy připraveného přijít na pomoc při řešení globálních výzev.“ Toto uvedl ruský prezident Vladimir Putin ve svém projevu na zasedání Skupiny strategické vize “Rusko a islámský svět”, které se konalo v Kazani. Text projevu byl zveřejněn na internetových stránkách Kremlu.

Mnohé otázky zahrnuté do programu jednání “přímo souvisí s dramatickými událostmi, které nyní probíhají v řadě muslimských zemí a mají bez nadsázky globální odezvu”, řekl Vladimir Putin.

“Za přispění Ruska dostaly teroristické a extremistické síly v Sýrii těžký úder”, upozornil prezident, “nicméně, teroristé a zejich stoupenci se stále snaží o destabilizaci regionální situace a všemi prostředky brání mezinárodnímu úsilí o řešení konfliktu. Snaží se využít zbývající rozdíly mezi etnickými a náboženskými skupinami a také oprávněného rozhořčení muslimských národů z vnějšího vměšování do svých vnitřních záležitostí a snahy o vnucení jim cizích modelů vývoje.”

Hlava státu zopakovala, že “v Rusku islámský svět vždy najde spolehlivého přítele a spojence, připraveného přijít na pomoc v boji proti globálním výzvám a hrozbám, pomáhat při řešení naléhavých problémů.”

“Z naší strany očekáváme aktivní pozici muslimských zemí, jejímž výsledkem bude upevnění principů spravedlnosti, právního státu, odmítnutí diktátu moci, propagandy a ekonomického tlaku v mezinárodních vztazích ”, řekl Putin.

Prezident věří, že schůzka přispěje k posílení vzájemné důvěry, porozumění a spolupráce.

ZDROJE: tapolitika.czRossijskaja Gazeta 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2017: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 1000,- Kč, Jan Šedý 50,- Kč, Jiří Fridrich 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Jiří Záhumenský 50,- Kč, Tomáš Foldyna 998,40 Kč, David Bezděk 150,- Kč

***** Celkem za měsíc: 3 048,40 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 4,38 out of 5)
Loading...
175 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.