lecic-shutterstock_153367343
22.12.2016
Kategorie: Ekonomika

Půjčím vám svou restauraci a můžete si to „kradení“ sami vyzkoušet

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 4,97 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

PETR PISTORIUS

Mílí kolegové v gastronomii, už nebudu reagovat v diskusích a vysvětlovat ukřivděným lidem bez osobních ambicí nic o EET. Pouze jim tak dáváme prostor k prezentaci svého jediného, i to převzatého, argumentu, že „všeci kradnú“…

Jsem už unaven vysvětlováním někomu, kdo nechce a nebo není schopen cokoliv pochopit… Rozhodl jsem se, že každému kdo si myslí, že je erudován „kvalifikovaně“ nám radit (ať už spoza pultu , či na sociálních sítích) dám možnost i prakticky prezentovat svoje znalosti co se pohostinství týká a nechám ho „nakrást“ si.

Všechny „hrdiny socialistické práce“ a ostatní některé (rádoby) pracující 40 hodin týdně vyzívám, aby se zúčastnili mého projektu „Otevřených očí“. Půjčím Vám svojí restauraci, kde si můžete na vlastní kůži vyzkoušet ono „blahobytné kradení“ se vším, co k tomu patří.

Podmínky jsou jednoduché: Práci budou vykonávat dvě osoby, stejně jako já s manželkou. Nejlépe z továren, kde jak čtu, se rekrutují největší znalci a odborníci na problematiku pohostinství.

Nástup do práce 7:30 každý den mimo neděle. Pak už to je jen samá legrace. Uvaříte polední menu, uklidíte, nazásobíte, napíšete jídelní lístek, zalijete kytky, utřete prach, stoly, případně uklidíte sníh kolem restaurace. Mezitím můžete zaplatit faktury, vyřídit objednávky zboží, vyskládat a uskladnit dovezené zboží. Těchto několik málo činností je nutné stihnout do 11:00, tedy do otevření restaurace.

V otevírací době si v „klídku“ budete vydávat hotová jídla, připravovat minutky, umývat nádobí, leštit umyté příbory a sklenice, samozřejmě obsluhovat, sem tam seběhnete do sklepa narazit sud, vynést přepravky s nealkem, které vyskládate do lednice.

Většinou kolem poledne uskladníte sudy piva , které Vám dovezli. Veškeré dovezené zboží zanesete do počítače na skladové karty. Dodací listy založíte do šanonů. Mezitím budete s úsměvem vítat hosty a plnit jejich nejtajnější přání, byť by byla sebebizarnější, protože přece: „vod toho tady ste a můžete bejt rádi, že Vám dám vydělat „.

Na toaletách došlo mýdlo, ručníky a toaletní papír, takže ho doplníte. Zavíráte ve 23:00, což je pro mnoho hostů pouze informace nevelké důležitosti, neboť vy jste tu „pro ně“ a je přece divný, že chcete jít spát, když Já bych si dal ještě jedno.

Až se Vám podaří zamknout za posledním hostem domyjete použité nádobí a sklo, zkontrolujete toalety zda se nesvítí, či neprotéká voda. Povypínáte všechny kuchyňské spotřebiče, uklidíte veškeré potraviny do lednic. V té lepší variantě se o půlnoci dostanete do sprchy a poté se uložíte k spánku. Ráno Vás budu radostně v 7:30 očekávat.

To je zhruba vše co Vás bude trošku obtěžovat při tom všem „kradení“.

Dle příspěvků na FB nepochybuji, že Vás je nespočet těch, co si myslíte, že zvládnete hravě těchto několik málo pracovních úkonů, zde vyjmenovaných (i když zdaleka ne všechny se vešly). Tak se na Vás těším. Případní zájemci, kteří si chtějí nakrást, nechť se mi hlásí přes telefon nebo FB uveden v linku.

Věřím, že by tento experiment mohl pomoci k lepšímu poznání zrůdných praktik hostinských, kteří, jak se zdá mohou za vše negativní v této zemi.

Ať vzkvétá StB lobby a pevné „duševní zdraví“ všem jejím sympatizantům přeje

Petr Pistorius, Restaurace Gurmán ve Vrchlabí

ZDROJ: facebook.com/papayapos/

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2018: *****

Jan Bezděk 2000,- Kč, Vít Fortelka 500,- Kč, Václav Červninka 50,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ivan Turnovec 300,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Tomáš Foldyna 740,04 Kč (30 eur)

***** Celkem za měsíc: 4 440,04 Kč *****Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
70 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.