trumpjerusalem
9.12.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

První krok k vyřešení otázky palestinských Arabů byl učiněn

Sdílejte článek:

MARTIN KAVKA

Uznáním Jeruzaléma hlavním městem Izraele učinil americký prezident první krok k ukončení všech nevyjasněných otázek ohledně státu Izrael a palestinských Arabů.

Uznání Jeruzaléma jako hlavního města židovského státu je potvrzením de iure ze strany Spojených státu, de facto je Jeruzalém jako hlavní město Izraele uznáván již mnohými evropskými státy, a to včetně těch, které dnes podávají protesty prostřednictvím svých zvolených politiků. Je třeba se zeptat proti čemu protestují? Proti tomu, že Jeruzalém je nejen historické, ale také duchovní město Izraele? Že nikdy hlavním městem nepřestalo být i přestože stát Izrael po dva tisíce let neexistoval? Nebo proti tomu, že Židé dávají všem těm „liberálně-demokratickým“ pořádnou lekci z toho, co to znamená vážit si svých kořenů a bránit svoji identitu, a to třeba i proti celému světu? Politikům, kteří odmítají svoje vlastní historické a duchovní kořeny v rámci nějaké vybájené ideologii multikulturní humanity?

Je pozoruhodné, že evropští politici, kteří projevují obavy z uznání Jeruzaléma jako hlavního města Izraele, jsou tyto obavy z toho, co udělá arabský, potažmo islámský svět. Tedy hlavně obavy z nepokojů a teroru. Ano, tak daleko jsme došli, raději ustupujeme. Ne proto, že moudřejší ustoupí, ale ze strachu před násilím a pak to nazýváme tolerancí. Kolikrát již takhle evropské státy ustupovaly? Naposledy před Hitlerem, ze strachu z nacismu. Teď ustupují před islámem, ze strachu z islámu. Když palestinští Arabové vraždí nevinné izraelské civilisty, nikde není slyšet hlas evropských politiků a lidskoprávních aktivistů. Když Izrael provede odvetná opatření, stejní politici a aktivisté, kteří předtím mlčeli, mají najednou plná ústa lidských práv palestinských Arabů, vytahují obrázky arabských dětí a zničených ulic v Gáze. K násilí palestinských Arabů svět mlčí, ale obrana Izraele je brána jako agrese. Z oběti se tak v tomto zvráceném pohledu, stává viník.

Na vztahu mnohých evropských zemí a politiků k Izraeli se ukazuje nahota a neschopnost těchto zemí a politiků postavit se problémům zpříma a pohlédnout pravdě do očí. Nedochází jím, že nejde volat po humanitě, odsuzovat negativní reakce směrem k islámskému světu a zároveň stavět betonové zábrany ve městech, byť zabalené jako vánoční dárek, aby náhodou se některému z představitelů islámského světa, nechtělo vjet na vánoční trhy s kamiónem. Izrael také staví zábrany proti bojovníkům islámu, ale také proti těmto bojovníkům bojuje, neomlouvá je, protože je zná, zná jejich mentalitu.

Z hlediska naší civilizace a chce se mi říci civilizace s pokřivenými hodnotami, má každý nějaká práva, která má právo vyžadovat. Podobně to je s pohledem naší civilizace na různé náboženské a etnické skupiny. Chybí zde však povinnosti a zodpovědnosti těch, co se dožadují svých práv. Zodpovědnost a povinnost má pouze ten, po kom se ta práva žádají. Podobně to je ve vztahu k Izraeli. Izrael má zodpovědnost, aby palestinští Arabové měli svoje práva. Izrael má povinnost, aby palestinští Arabové měli možnost svá práva uplatnit. Nicméně, podobný tlak již není směrem k palestinským Arabům. Tento tlak ovšem není ani směrem k těm, kteří přichází do Evropy a snaží se zde uplatňovat svoje práva a politici se snaží veřejnosti namluvit a donutit jí, společně s neziskovými organizacemi, že je naší povinností dostát jejich právům.

Uznání Jeruzaléma jako hlavního města státu Izrael je nejen postavení se nárokům nezakládajícím se na reálném základě, ale také krokem do reality. Odkládáním uznání Jeruzaléma a ústupky se ničeho nedosáhlo. Naopak. Požadavky palestinských Arabů se jen stupňovaly, aby nebyly přijatelné pro Izrael a Izrael měl v ruce Černého Petra. Podobně se choval Hitler a sudetští Němci ve vztahu k Československu, aby pak mohli do světa křičet; „Vidíte, jací jsou ti Češi!?“ Palestinští Arabové, islámské země, mnohé evropské státy a lidskoprávní organizace se chovají podle stejného scénáře.

Proto uznání Jeruzaléma nelze brát jen jako uznání faktického stavu, ale také jaké bouchnutí do stolu se slovy „A dost! Hra s vašimi cinknutými kartami končí!“

martin-kavka19803062_0
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (37 votes, average: 4,76 out of 5)
Loading...
48 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.