26168056_10155602315744807_5820170046590830581_n
8.1.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

První dítě narozené v tomto roce ve Vídni je muslimka. Vášně kvůli tomu krotil prezident

Sdílejte článek:

FILIP VÁVRA

Rakouský prezident byl nucen zasáhnout, když vyšlo najevo, že první dítě narozené ve Vídni v tomto roce, je muslimka, a tento fakt vyvolal na internetu bouři hněvu.

Prezident Alexander Van der Bellen (73), liberální zelený politik, cíleně poslal své gratulace dívce, která byla pojmenována Asel, poté co se v časných ranních hodinách Nového roku narodila ve Vídni.

“Vítej, drahá Asel!”, napsal prezident na Facebooku, načež připomněl těm, kdo zanechali nespokojené vzkazy, že “všichni lidé jsou narozeni svobodní a rovní v důstojnosti a právech”, a vyzval proti nenávisti a agitaci.

Asel Tamga byla pojmenovaná “prvním vídeňským dítětem” roku a její foto se objevilo v mnoha místních médiích včetně její matky v hidžábu.

Nicméně prezident byl jeden z mála, kdo dívce přál. Facebooková stránka oslavující její narození byla zaplavena vzkazy namířenými proti muslimům.

“Doufám, že umře,” napsal jeden. “Okamžitě tu špínu deportujte,” napsal další. Jiný vzkaz zase zněl: “Má ta ženská rakovinu? Nebo proč by jinak nosila ten šátek?”

Na rozdíl od prezidenta se ke zlým komentářům vůči dítěti kancléř Kurz ani ostatní členové nové vlády nijak nevyjádřili.

Na nového ministra vnitra z FPÖ, Herberta Kickla, se odvolával i jeden z komentářů, který psal, že “jí vyžene ze země. On je muž, který to udělá.”

Mezi Rakušany má malá muslimka ale i své zastánce. Například ze strany šéfa katolické charity Caritas ve Vídni, Klaus Schwertner. Poslal podpůrný vzkaz na Facebooku, který byl do dnešního dne více než 15 tisíckrát sdílen.

Narození Asel spadá do nového trendu v Rakousku, kdy třetí nejpopulárnější chlapecké jméno novorozence je Muhammed.

Autor: Filip Vávra

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2018: *****

Vladislav Jakš 100,-, Jan Procházka 500,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Robert Schlesinger 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč

***** Celkem za měsíc: 2 630,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
103 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.