frpolice
26.10.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Protesty policie ve Francii nabírají na neskutečné síle (video)

Sdílejte článek:

SMK

Policejní protesty ve Francii nabývají neskutečných rozměrů. Poté, co na přelomu září a října skupina neznámých pachatelů málem zaživa upálila dva příslušníky, se policisté rozhodli dát opravdu hlasitě najevo nesouhlas s přístupem zákonodárců nad (ne)ochranou svých kolegů.

6 nocí strávili policisté na spontánních protestech. V noci na dnešek jich byly tisíce, přidali se hasiči a řidiči MHD a protesty se rozšířily do jiných měst, tedy mimo Paříž, kde došlo k prvním demonstracím. Všichni protestují v uniformách, za což si policie nejprve vyslechla hrozby svých velitelů, jelikož zákon zakazuje využití uniformy k těmto účelům. 

Šéf francouzské policie předevčírem slíbil, že splní veškeré požadavky policistů, píší Reuters.Chápu jejich obavy a sdílím téměř všechny jejich požadavky,“ vyjádřil se Jean-Marc Falcone, šéf národní policie.

Toto je video z noci na 25.10., z šesté noci policejních protestů, které se účastnili i civilisté.

Půl roku před prezidentskými volbami je socialistická vláda ve Francii v defenzivní pozici. Hollande se snaží komunikovat se zástupci policie, ale opoziční politici vyrazili na vládu s tvrdou kritikou. Podle nich problém s násilím proti policii trvá již roky. Příslušníci musí čelit nejen džihádistům, ale také maskovaným levicovým extremistům. Podezřelí z pokusu u popravu policistů v autě se předpokládají právě u jedné z těchto dvou skupin.

I přes prohlášení Hollanda, který slíbil pokračující dialog, se protesty nejen rozšířily mimo hlavní francouzské město, k policistům se přidali i hasiči a také řidiči městské hromadné dopravy.

Policisté ze všech policejních oddělení společně s hasiči vyjdou ve středu 26.10. v poledne do ulic. Vydají se na pochod k nemocnici Saint-Louis, kde stále leží jejich popálený kolega. Ten je hospitalizován poté, co jeho a jeho kolegyni uzavřeli ve služebním voze zatím neznámí pachatelé a hodili dovnitř zápalnou láhev s cílem upálit příslušníky zaživa.

Účast přislíbili i hasiči. Ti v posledních letech čelí zhoršující se bezpečnostní situaci při hašení požárů v oblastech vyhlášených jako nebezpečných či takzvaných NO GO Zónách, kde je při hašení či po něm napadají převážně muži migrantského původu či vzhledu, popisovaní jako džihádisté.

„V kontextu nedávno pořádaných významných akcí vyjadřujeme plnou podporu, partnerství a vděk naší policii a zároveň vyjadřujeme hněv a nespokojenost. (…) Vyzýváme všechny hasiče ve Francii, aby se v pracovním oděvu připojili k hnutí nespokojenosti ve středu 26.10. v Paříži, či se podíleli na všech místních iniciativách,“ vyzval v neděli úředník Autonomní federace hasičů.

ZDROJ: stop-multikulti.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč

***** Celkem za měsíc: 5 246,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 4,76 out of 5)
Loading...
110 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.