vspp
21.11.2016
Kategorie: Kultura a tipy

Profesní diagnostika vám pomůže s výběrem vhodného oboru a nasměruje vás na správnou životní dráhu

Sdílejte článek:

(PR)

Někdo má už od malička jasno, čím by chtěl být, jiní si svůj cíl vytyčí na střední škole. Značná část mladých lidí však i krátce před ukončením gymnázia tápe a ne všichni dospějí ke správnému rozhodnutí. Profesní diagnostika je jednou z metod, které vám mohou pomoci zjistit, jakým směrem se v životě ubírat.

Všeobecné vzdělání nestačí

Po základní škole jste nastoupili na gymnázium, protože poskytuje všeobecnou výuku, a vy jste si ještě nechtěli vybírat budoucí profesi. Učení vám jde, ale nemáte pocit, že by vás některý z předmětů zajímal výrazně více než ostatní. Zvažujete podání přihlášek na celou řadu vysokých škol různého zaměření a bojíte se, jaké důsledky by pro vás mohlo mít špatné rozhodnutí. Poznáváte se v tomto popisu? Nezoufejte, rozhodně nejste sami. Právě pro středoškoláky, kteří neví jaký obor si zvolit, sestavilo společenství škol Academy Holding jednoduchý diagnostický test.

Nemáte-li konkrétní priority a cíle, zaměřte se na své schopnosti

Volba vysoké školy nemusí být noční můrou ani pro dlouhodobě nevyhraněné jedince. Potřebují jen lépe prozkoumat své nadání a dovednosti, aby objevili, jaký obor pro ně bude ten pravý. Je pro vás vhodnější vysoká škola v Brně, Praze, či třeba kombinované studium? Pracujete lépe v týmu, nebo spíše sami? Svědčí vám kreativní prostředí, popřípadě naopak rádi sázíte na jistotu? Umíte se poprat s odpovědností, nebo chcete raději následovat vůdčí osobnost? Chcete-li si i vy ujasnit své cíle a dozvědět se více o vašich silných i slabých stránkách, začněte třeba hned s profesní diagnostikou na stránkách chytrevzdelani.cz. Možná se budete sami divit, pro jaké obory máte dispozice!

Diagnostický test poskytne okamžitou inspiraci

Diagnostický test od Academy Holding není dlouhý a výsledky obdržíte obratem. Opírá se o metodu zakládající se na dotazníku Mereditha Belbina, kterou chytře propojuje s dostupnými studijními obory u nás i na Slovensku. Při jeho sestavení pomáhala řada renomovaných vysokých škol, mezi nimi i Vysoká školy podnikání a práva, prestižní soukromá škola v Praze. Ta představuje jednu ze zajímavých možností především pro ty studenty, kterým záleží na tom, aby je vedl zkušený profesionál v oboru. Na VŠPP se setkáte s experty různých odvětví, aktivními advokáty, manažery a uznávanými autory vědeckých publikací. Mezi významné osobnosti Vysoké školy podnikání a práva patří například doktor v oboru automatizace výrobních technologií, Ivo Formánek, který je kapacitou v průmyslovém inženýrství, úspěšná advokátka Hana Neštická nebo odborník na výpočetní techniku Josef Kokeš, jehož hlavním zaměřením je výzkum umělé inteligence.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2018: *****

Iveta Veselovská 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 500,- Kč, Helena Rotterová 500,- Kč, Tomáš Foldyna 992,56 Kč (40 eur), David Bezděk 150,- Kč, Vít Fortelka 333,- Kč, Vojtěch Kotyza 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 4 105,56 Kč *****

Děkujeme.

Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.