rfgw
11.2.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Proč se nesmí mluvit o ozbrojených uprchlících, kteří se ženou do Evropy?

SM 11|02|2016

Proč nesmí policisté mluvit o tom, co zažili na hranicích? Tvrdí totiž, že „Všechna pravidla prostě padla, pouští se v podstatě každý, putují dál do Evropy jako chodící časovaná bomba.“

Bývalý člen výboru Rady vlády pro lidská práva a policista Martin Herzán popsal před týdnem své znepokojující šestitýdenní zkušenosti z přelomu roku v táboře Dobova. Zkušenosti, jak přes slovinsko-chorvatskou hranici pronikají do Evropské unie radikální islamisté. Vzápětí byl obviněn řadou lidskoprávních aktivistů ze lži.

Ti se odvolávají na vyjádření slovinské policie, která Herzánovo svědectví zpochybňuje nebo bagatelizuje. Místopředseda Strany zelených Michal Berg dokonce podal na Herzána a server Novinky.cz trestní oznámení pro šíření poplašné zprávy.

V dnešním vydání deníku Právo se Martin Hrzán ohradil proti nařčení, že jeho předchozí výpovědi o situaci na slovinské hranici jsou lživé. „Za informacemi ze svého článku si stojím, vše mohu doložit. Dál se k nim ale nebudu do tisku vyjadřovat.“ (Zdroj: novinky.cz)

O svých zkušenostech totiž v článku „Svědectví z uprchlického tábora: Migranti jsou jako časovaná bomba, Unie ztratila soudnost“ 4. února Herzán napsal:

„Za těch šest týdnů jsem zažil, jak mezi migranty odhalili desítky radikálních islámských bojovníků. V mobilech měli někteří z nich fotky a videa zachycující, jak brutálně mučí nebo zabíjejí své oběti. Několik dalších mělo u sebe dětskou pornografii či fota a videa mučení nahých žen.
Byli předáni slovinské kriminální policii. Ta je ovšem většinou pouze vyslechla, provedla zápis a k velkému všeobecnému překvapení je pustila dál do Evropy. Přitom podle pravidel EU takové osoby nesmějí vkročit do schengenu, kam ostatně nesmí nikdo už jen v případě, že předloží neplatné doklady.

Jako dlouholetý ochránce lidských práv se stydím za to, že se na tomto dění za kulisou falešné humanity – mnohdy totiž kvůli dotacím – podílí řada neziskových organizací, včetně těch pro lidská práva. Nic to nemění na faktu, že tam, na hranicích, jsem se setkal i se skutečnými uprchlíky před válkou. Ať už to byli umírnění muslimové, ateisté, nebo křesťané.“

Například jenom české ministerstvo vnitra navrhuje pro letošní rok pro „lepší integraci nových cizinců“ vyčlenit obrovské peníze, které budou s největší pravděpodobností čerpat nevládní neziskové organizace. A třeba v sousedním Německu jsou uprchlíci fantastickým zdrojem příjmů. V tomto „podnikání“ se totiž točí miliardy. 

Martin Herzán se ve středu setkal s novináři, aby jim předložil důkazy, že jeho zveřejněné informace nebyly ani zavádějící, ani lživé. Redaktoři si však mohli prohlédnout fotografie zbraní, které čeští policisté uprchlíkům ve Slovinsku zabavili. Kromě ostrých břitev a žiletek pašovali migranti do Evropy zavírací nože, boxery, ale také podomácku vyrobené nunčaky, baterku, ve které je ukrytý paralyzér, nebo zapalovač s ukrytým nožem.

O zabavených zbraních ale mluvil už i velitel prvního kontingentu českých policistů ve Slovinsku David Předota. V rozhovoru pro server Aktuálně v polovině prosince uvedl:

„Potíž ze začátku byla i v tom, že jsme prohlíželi jen dospělé osoby. A uprchlíci rychle zjistili, že se děti neprohlížejí, a veškeré zbraně – nože, žiletky, zapalovače – proto dávali jim… Za těch pět týdnů jsem navíc viděl hrozně moc mladých mužů ve věku 20 až 40 let, bez dětí, bez rodiny, velmi dobře stavěných. A když se jim podíváte do mobilu a vidíte tam obrázky, jak jsou v uniformách, se zbraněmi v rukou, tak je to studnice informací…“

ZDROJ: securitymagazin.cz

Sdílejte článek!
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2016: *****

ing. Jaroslav Brožík 1000,- Kč, Tomáš Gratias 500,- Kč, Josef Tuček 500,- Kč, Jarmila Hloušková 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, ing. Jan Hink 1000,- Kč, Adam Sip 500,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Ivana Kaclová 200,- Kč, Neznámý dárce 400,- Kč, František Václavík 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Ivana Petrová 100,- Kč, Eduard Sojka 500,- Kč, Neznámý dárce 1000,- Kč, Miloš Zbránek 1000,- Kč, Petr Blaha 500,- Kč, Hana Vítková 1000,- Kč, Roman Foff 1000,- Kč, Václav Jezovic 300,- Kč, Jiří Václavík 8X,- Kč, Miloslav Pecka 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Martin Adámek 10,- Kč, Miroslav Krajčovič 100,- Kč, Hana Kněžová 100,- Kč

***** Celkem za měsíc: 12 798,- Kč *****


Děkujeme!
Redakce
Sledujte PP
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
16 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.