komoda
14.2.2018
Kategorie: Kultura a tipy

Proč se dubový nábytek z masivu těší takové oblibě?

Sdílejte článek:

Nábytek z dřevěného masivu patří k nejsilnějším trendům v interiérovém designu posledních let. Mluví se o jeho dlouhověkosti, ekologičnosti, přírodní kráse, odolnosti i kombinovatelnosti s dalšími materiály. Mezi různými typy dřev hraje dub v naší republice jednoznačně prim.

Z historie do budoucnosti

Oblíbenost dubového nábytku rozhodně není náhodná. Oproti smrku či borovici, které patří k měkkým dřevům, je dub charakteristický svou tvrdostí, a tím houževnatostí, mimořádnou životností i odolností vůči mechanickým poškozením. Staří Slované se těmto dlouhověkým stromům klaněli z úcty k bohu Perunovi, ve středověku se dubový nábytek i podlahy zabydlely na hradech a zámcích. V dnešní době se z hlediska kvalitního dřeva jedná o nejvýznamnější druh dřeviny na celé severní polokouli.

Nekonečné možnosti využití

Dubový masiv si najde uplatnění jak v domácnosti, tak v exteriéru. V porovnání s mnoha jinými dřevy totiž mimořádně dobře snáší změny počasí a ani vlhkost se na něm významně nepodepíše. Nejčastěji jej ovšem najdeme v obývacích pokojích, jídelnách a ložnicích. Díky vysokému obsahu tříslovin ve dřevě se dub dokonce výborně hodí na výrobu sudů. Pokud chcete zavést dubový masiv do vaší domácnosti a nevíte, odkud začít, vyzkoušejte komodu masiv dub. Pro ty, jimž se tento honosný kousek nábytku zdá příliš nákladný, se vyrábí i typ s masivní přední částí a korpusem z odolné dřevotřísky, který splňuje nároky na příjemnou cenu i dobrou kvalitu.

Nádech luxusu v kombinaci s přírodní atmosférou

Precizně zpracovaný dubový nábytek vypadá jednoduše nádherně. Upoutá nejen svou barvou s teplým tónem, ale především výraznou kresbou, díky níž si do domácnosti vnesete kousek přírody. Každý jednotlivý model je unikátem s vlastním charakteristickým odstínem a jedinečnými linkami, které nelze napodobit. To platí obzvláště pro tzv. divoký dub, nebo také dub sukatý, honosnou odrůdu, jejíž kresba na světlém podkladu je obzvláště výrazná, protkaná přírodními suky. Současně dubové dřevo působí velmi čistě a elegantně, což z něj činí ideální surovinu do moderní domácnosti. Z povrchových úprav dubu nejvíce sluší olejování a voskování přírodními surovinami, ale můžete si pořídit i nábytek lakovaný.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč

***** Celkem za měsíc: 5 246,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.