9.2.2013
Kategorie: Společnost

Proč pravice neruší zákony?

Sdílejte článek:

(c) KAREL PAVLÍČEK 09/02/2013

 

Poslanci  a právníci neruší zákony, protože s jejich rozumovým vybavením nejsou schopní pochopit, jaké škody působí společnosti odsouhlasováním zákonných norem pro lobbistické zájmy. 

  

 

Pane redaktore,

 

musím konstatovat, že po dlouhé době jsem si v LN přečetl  článek, který do těchto novin přísluší, protože se zabývá podstatou. Jsem trochu starší muž s životními zkušenostmi, takže si dovolím Vaši otázku zodpovědět.

 

  Pro informaci. Jsem stavební projektant a v mé praxi se za posledních asi deset let rozmnožil počet kulatých razítek na projekt rodinného domku na pět. Jde o požární zprávu, radon, komoru, vynětí ze ZPF a vrchol nesmyslu, průkaz energetické náročnosti. Jedná se o zcela zbytečné dokumenty, mimo požární bezpečnosti pro větší stavby. A teď ten zdrcující závěr. Nesmyslné zákony, které jsou navíc životu nebezpečné, když přibývá duševních chorob u obyvatelstva, se pořizují na přání zájmových skupin, především proto, že zákonodárci jsou hloupí, osobují si pravomoci, které nedokáží rozumově zvládnout. Naivně poblouznění vykřikují   něco o svobodě, ale máme co činit zase jenom s pokračováním totality. Politici si rozdělují okrouhlé sumičky z kořisti, my doplácíme na jejich chyby penězi, zdravím a někteří životem. Výjimku tvoří senátor Kubera, uvidíme jak se vybarví Tomio Okamura. Tvrdím dále, že se tak dalece  nejedná o hloupost získanou, ale vrozenou. O to je situace zoufalejší. Ve svých článcích, které uveřejňuji zatím na blogu IDNES, se snažím situaci podrobněji analyzovat, kdyby Vás to zajímalo.

 

  Ještě barvité přirovnání naší situace. Na cestě před námi leží poklad úspěchu a bohatství, který budovaly generace, v principu jsme jej opustili propuknutím první světové války a nástupem politiků. Ten poklad se každý den zvětšuje, jak dramaticky roste produktivita práce. Jenomže my se pod vedením rozumově omezených potácíme směrem k propasti, do které padlo Řecko. Mimochodem právě se propadá i Francie, kterou už zřejmě nepůjde zachránit za peníze ze severu.

 

  Připomněl bych také zodpovědnost právníků, kteří dávají okrádáním obyvatelstva o daně jakoby požehnání, samozřejmě v čele s Ústavním soudem. Připomněl bych dále také zodpovědnost novinářů, kteří nic nechápou. Mám pocit, že jste výjimka, proto se na Vás obracím a žádám Vás, abyste se zamyslel nad zcela aktuálním nebezpečím, které nás ohrožuje z mnoha stran. Jen díky tomu, že dochází k nárůstu psychických onemocnění díky neřešitelným situacím ve kterých se obyčejní občané ocitají, zkomplikuje se financování zdravotnictví, nemluvě o počtu sebevražd, které z větší části zaviňuje tíživá životní situace.

    Ještě jeden příklad. Nový Zéland byl podobně zatížen, ale zásahem zřejmě rozumnějšího levicového politika v 80. letech, který provedl jednoduché pravicové reformy, je v mnohem lepší situaci. Příště se můžete zeptat, proč naši politici nejedou podívat k protinožcům?

 

Dovoluji si také citovat ekonoma P. Kohouta. „Ekonomiku nelze řídit, natož regulovat. Vláda má dělat vše pro její svobodu.“ To by se dalo rozšířit na ovládání lidské společnosti.

 

   O problematice píšu knihu, doufám, že se mi podaří vydat ji, než půjdu pod kytky. Přiznám se, že bych rád také přispěl do LN, trochu krotším článkem, kdybyste se za mě přimluvil. Zajímalo by mě také, jestli jsou Vaši kolegové k problematice hluší nebo o ní nesmějí psát z jiných důvodů.

 

   Dovolil jsem si velmi stručně popsat situaci, která se vyhrocuje a Vy, jako zřejmě mladý muž, se dočkáte řešení. Jestli bude tragické nebo se dobudeme úspěchu, který jsme opustili na konci 19. století, záleží jen na nás.

 

Karel Pavlíček

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2018: *****

Vladislav Jakš 100,-, Jan Procházka 500,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Robert Schlesinger 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč

***** Celkem za měsíc: 2 630,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
1 komentář
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.