africa
18.10.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Proč nepomáhat Ahmedovi, aneb kdo je tady blázen

Sdílejte článek:

MILAN RADEK

Různé neziskovky, ale i státy Západu se snaží pomoct těm co jsou podle nás sto let za opicema, čímž ničíme kulturu naší i jejich. Představte si tak na začátku prvního tisíciletí, kdy my jsme byli skoro divoši, a taková Čína nebo Arábie (tenkrát před islámem) nám zaostalým přispěchala na pomoc.

Dodnes bysme se z té pomoci nevzpamatovali. Civilizace, kultura nebo dokonce demokracie a svoboda nejsou pytle rejže nebo bramor které se dají darovat či prodat. Tohle jsou vše věci ke kterým se každý národ nebo i celý kontinent musí doškobrtat sám.

Jak se říká – cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly. Ale naopak to platí též. Od té doby kdy se dobrodějové jali pomáhat Africe, tak je s Afrikou amen. Očkování, léky, doktoři, jídlo, školy atd, to vše zaručilo že se tam lidé neuvěřitelně rychle množí , už neumírají na obyčejné nemoci, ne že by se jich rodilo více než před naši nedomyšlenou pomocí. Nyní ty miliony a miliony lidí sice přežijí, ale už ne bez naší pomoci, jenže my jim dali k dispozici něco co je jim cizí. A proto není divu že s tím neumí zacházet a tudíž se valí do Evropy, kde si myslí že nějakým zázrakem se z nich stanou Evropané, což se nestane, a pak přichází frustrace, vybíjení frustrace, a pak to skončí špatně ať uděláme co uděláme. Z toho už není východiska. Ale blázni jsme my a ne oni.

Představte si kdyby před pár stoletími nám chtěli naočkovat východní civilizaci. Není naše a nikdy by nebyla. Evropa by byla dodnes třetí svět, a ta bída nebo bordel by se okecával tím že evropské podnebí není dobré pro zemědělství, je jen jedna úroda ročně, málo slunce, většina Evropy nemá moc vody, je nás moc na tak malé území a kdesi cosi.

A malá připomínka, sever Afriky a Blízký východ býval y civilizované končiny když my ještě lezli po stromech. Že se tam nakýbloval islám a to je časem dostalo do té bídy je jejich věc, my jim to brát nemůžeme a nechceme. Naopak, elity by rády to samé přitáhly k nám, ba se o to pokoušejí.

Tak jak pomoct Africe? Je jediná možnost, bohužel k ní nedojde. Nechat je ať si dělají po svém jakkoliv to zní krutě. My museli také, a byly to kruté a krušné doby, a jen díky nim jsme se vypracovali k tomu obrovskému úspěchu dnes. Přerozdělovat zadarmo úspěch je cesta do pekel která brzo zničí náš blahobyt o kterém se mnozí domnívají že je zaručený a věčný. Zato Africe ten blahobyt nedodáme kdybychom se roztrhali a rozdali celí. Tak kdo je tu blázen?

milan-radek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (53 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
39 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.