quran-2-islam
9.6.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Proč nechci žít s muslimy

Sdílejte článek:

ALEŠ BOHÁČ 09|06|2016

Nostradamus předpověděl, že muslimové ovládnou Evropu. Když jsem to před dvaceti lety četl, tak jsem se smál. Dnes mi ten úsměv mírně mrzne na rtech.

V jedné z knih od skvělého spisovatele Clavella je myšlenka, že Čína s nepřáteli nebojuje. Už stovky let volí pokojnou strategii. Nejdříve na cizí území přijeli obchodníci. Pak jejich rodiny. A za sto let bylo v místě vice Číňanů než původního obyvatelstva.

Zdá se, že muslimové od nich tuto strategii převzali.

První vlna je v Evropě již dlouho s hlavními základnami v Německu, Francii a Beneluxu.

Obávám se, že je to jako s čínskými obchodníky. Ti byli také zpočátku užiteční a nenápadní.

Nyní ale přichází závěrečný úder – nezastavitelná vlna přistěhovalectví. Je to možné, protože mají na čem stavět! Jejich předchůdci udělali hodně práce. Mentálně Evropu připravili na možnost spolužití s muslimy, kteří jsou přece začlenitelní do naší společnosti. Vždyť přestupky, které páchají jsou jen občasné.

A obrovský kus práce jsme za ně udělali i my Evropané. Tolerance, xenofobie, multikulturismus, utlačování menšin. To jsou témata, která jsme řešili a přesvědčili se, že když vlídně přijmeme muslimy, tak tím ukážeme vyspělost naší společnosti.

A to jsme také ukázali. Muslimové jsou již součástí našeho života a někteří z nich i představitelé našich vlád. Například nový starosta Londýna Sadiq Khan. Ten sice vypadá, že je poevropštěný, nicméně je muslim. Zajímalo by mě, jak se dívá na právo šaría, na mnohoženství a další odlišnosti muslimské víry. Odmítá to a ctí anglické zákony? To je ale asi proti svému Alláhovi, ne? Nebo to podporuje? To je ale proti zákonu.

Do Dánska se přistěhoval syrský uprchlík Al Hasan i se třemi manželkami a dvaceti dětmi. Celá jeho rodina bude žít z peněz daňových poplatníků. Nikomu nevadí, že je Al Hasan polygamista. Dokonce ani dánským feministkám, které by z jakéhokoli Dána se dvěma manželkami stáhli kůži a veřejně ho pranýřovaly.

A přitom, jak ukázal dokument natočený v Německu v roce 2013, muslimové zneužívají polygamii jako prostředek ke spáchání podvodů – získávají větší sociální dávky. Takže nejen, že porušují zákony Evropských zemí a jsou bigamisté či polygamisté, ještě páchají podvody. A dělá s tím někdo něco?

Navíc ona polygamie se těžko dokazuje. Oddávají je imámové, kteří tyto sňatky nemusí nikam hlásit. A opět se ukazuje, že oni na naše právo kašlou a řídí se jen svým.

Podle jedné studie je každý druhý muslim v Evropě odhodlán bránit svou víru násilím!!* Cože?!! I kdyby to byl každý desátý, tak je to problém.

Ve Francii právo šaría považuje za „hlavní zdroj práva“ 72 procent muslimů, v Německu „jen“ 13 procent.

Evropa je postavena na křesťanských základech. Naše právo i zvyklosti vychází z křesťanství. Muslimové to vědí a přesto sem jdou žít. Proč? Žít a pak se rozčilovat, že nechápeme jejich kamenování žen, mnohoženství, vraždění dcer, které nechtějí žít s burkou, odmítání našich pravidel? A jsou z toho tak naštvaní, že vytahují bomby a samopaly?!

A i kdyby bych byl ochoten odhlídnout od těchto nejradikálnějších projevů víry, tak jsou tu další varovné momenty.

Francouzská ministryně školství arabského původu Najat Vallaud-Belkacemová navrhuje, aby už na základních školách byla výuka arabštiny, pakliže o ni budou mít rodiče zájem. Vzhledem k narůstajícímu počtu uprchlíků hovořících právě arabsky lze předpokládat, že zájem o tento jazyk opravdu poroste.

Proti tomuto návrhu se zvedla vlna odporu a prozatím to asi bude stačit. Odpůrci této dámě radí, aby raději zintenzivnila výuku francouzských dějin a francouzštiny mezi přistěhovalci. To zní jako dobrá rada. Ale jak se ukazuje z výše popsaných příkladů, tak na to budou muslimové asi opět kašlat.

Na závěr chci poznamenat, že nejsem xenofob. Nevadí mi, že v naší zemi žijí přistěhovalci z Asie jako Vietnamci, Číňani. Nevadí mi Ukrajinci ani ti Rusové, kteří se nás natrápili. Nevadili by mi ani Turci, Řekové. Ani budhisté, šintoisté či hinduisté. Dokonce by mi nevadili ani Arabové. Vadí mi ale muslimové. A to i přesto, že jsem ochoten přijmout to, že většina z nich jsou normální lidé, kteří si to nějak srovnají a dokáží s námi žit v souladu. Bohužel ale pokud velká část z nich hodlá násilím prosazovat svou víru a nevěřící buď přinutit k islámu nebo povraždit, tak se jich bojím jako celku a nechci je v Evropě a už vůbec ne v Česku.

* „Odhodlání použít násilí k obraně své víry vyjadřuje 35 procent muslimů, mezi fundamentalisty je jich dokonce 72 procent. Podle materiálu, který čerpá z řady zahraničních výzkumů, tvoří fundamentalisté v těchto zemích 44 procent muslimů. Studie je definuje jako věřící, kteří schvalují pouze jedinou interpretaci Koránu a náboženská pravidla nadřazují právním normám země, kde žijí.“

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč

***** Celkem za měsíc: 3 746,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
49 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.