4.9.2015
Kategorie: Kultura a tipy

Proč je správný obojek tak důležitý?

Sdílejte článek:

(PR) 04|09|2015

Pes je náš věrný společník a kamarád. Za lásku, kterou nám dává každý den, si zaslouží veškerou péči. Kvalitní krmivo, časté kartáčování srsti, péče o chrup, ale i správnou výbavu na vycházky do parku. Výběr obojku není jen tak a správně zvolený obojek dokáže naplno splnit všechna očekávaní a požadavky, které jsou na něj kladeny. Ať už se jedná o bezpečnost nebo pěkný vzhled. V článku se dočtete proč pejska nešidit a pořídit mu skutečně kvalitní obojek.

Bezpečný pohyb

Velikost obojku je důležitá pro bezpečný a pohodlný pohyb psa. Rozhodně nesmí škrtit, ale ani nemůže být příliš volný, aby nedošlo k tomu, že se pes vyvlékne a uteče pryč. Red Dingo obojky pro psy jsou k dostání v několika velikostech, které se dají libovolně nastavit až o 20 cm u obojků pro větší psy. Každý pes je totiž jiný a vyžaduje trochu jiný rozměr. Časem také může zmohutnět, nebo více vyrůst, a místo nákupu nového obojku jednoduše o něco zvětšíte průměr.

4219-2-obojek_rd_12_mm_x_20-32_cm_bonarama_red (1)-316x280

Aby pes byl vidět z dálky

Hlavně v podzimních a zimních měsících, kdy jsou dny stále kratší a tma je větší, je nutné, aby byl pes vidět pro okolí. Reflexní obojky pro psy zajišťují bezpečnost při pohybu na komunikacích, kde jezdí automobily, ale i při obyčejné chůzi na chodníku, kdy za větší tmy nejsou hlavně tmavě zbarvení psi vidět. Když o psovi bude vědět okolí, nehrozí, že by došlo k nehodě nebo jinému incidentu. Při procházkách za snížené viditelnosti tedy vybavte svého psa obojkem s reflexními prvky a nezapomeňte ani na své oblečení, které by mělo být světlé a ideálně také s bezpečnostními prvky.

Vhodná kombinace s vodítkem

Vodítka pro psy nejsou pouze provazy, kdy na jednom konci je ruka páníčka a na druhém pes. Jedná se o poměrně specializované potřeby pro psa. Existují speciální lovecká vodítka, která se využívají na výcvik, nebo dlouhá stopovací vodítka. Pro každodenní venčení ve městech, parcích nebo jiných obydlených oblastech, se hodí prodlužovací vodítka. Ta se dají podle potřeby prodloužit nebo zkrátit a umožňují tak pohodlný pohyb pro psa a zároveň jeho dostatečnou kontrolu. Správný obojek by tedy měl odpovídat i typu vodítka, které na něj chcete připnout. Jedině tak dosáhnete maximálního požadovaného efektu a budete mít nad svým psem odpovídající kontrolu.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2018: *****

Iveta Veselovská 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 500,- Kč, Helena Rotterová 500,- Kč, Tomáš Foldyna 992,56 Kč (40 eur), David Bezděk 150,- Kč, Vít Fortelka 333,- Kč, Vojtěch Kotyza 1000,- Kč, Barbora Fleissigová 100,- Kč, Anonymní dárce 1920,- Kč

***** Celkem za měsíc: 6 125,56 Kč *****

Děkujeme.

Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.