3844_0
28.3.2018
Kategorie: Kultura a tipy

Proč investovat do drahých kovů?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 3,67 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

Investovat našetřené peníze je mezi Čechy stále více v módě. Je to jistě velmi dobře, nikdo přece nechce, aby mu jeho finance na účtu ležely ladem. Kvůli inflaci by vlastně přicházel o část svého vydělaného majetku, což by pochopitelně byla velká škoda. Abychom si dali příklad – současná inflace se pohybuje kolem dvou procent. Když necháte na účtu jen tak sto tisíc korun, za rok budete mít o dva tisíce méně. Tedy, těch sto tisíc vám tam samozřejmě zůstane, jenom budou mít hodnotu přibližně devadesáti osmi tisíců. Dva tisíce vydělává člověk s průměrnou mzdou více přibližně dvacet pracovních hodin. Určitě nechcete, aby vám peníze mizely z účtu. A řešením je právě již zmíněné investování.

Co se vyplatí nejvíce?

Proč tedy skupovat investiční zlaté slitky nebo stříbrné mince? Protože jde o nejjistější metodu uchování financí. Ceny akcií se velmi rychle mění, je nutné se jim neustále věnovat a je možné na nich i prodělat. O něco lepší je to u dluhopisů, i ty však s sebou nesou určité riziko. Oproti tomu cena investičního zlata se takřka nemění a zůstává konstantní. A pokud někde na Ostravsku neobjeví obrovský zlatý důl, nebude problém vaše zlaté mince zase velmi rychle a výhodně prodat. Výhodou je jistě i fakt, že není problém investovat jen do několika málo gramů, pokud zrovna nemáte hodně naspořeno. Tohle je obrovská výhoda před investicí do nemovitosti, na níž je potřeba ušetřit hodně velké úspory. Kdo si navíc pamatuje krizi z roku 2008 ví, že zdaleka nejde o tak jistou komoditu, jak by se mohlo zdát.

Kde seženu investiční stříbro?

Stránka AuPortal vám nabízí široký výběr mincí nebo investičních stříbrných slitků. Navíc sama společnost patří mezi přední obchodníky s cennými kovy u nás a na Slovensku. Výběr je opravdu pestrý, vaší pozornosti určitě nesmí ujít třeba zlatých 100 australských dolarů se skákajícími klokany či lunární série s vyobrazením zvířat čínského kalendáře. Investice do stříbra a zlata se zkrátka vyplatí!

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2018: *****

Věra Vladyková 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, ing. Věroslav Olič 603,- Kč, Vít Fortelka 500,- Kč, Leoš Richter 1000,- Kč, Robert Schlesinger 300,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Pavel Klement 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Martin Pavlíček 850,- Kč, Jan Vojtěch 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Zdeněk Svoboda 200,- Kč, Jiří Dobruský 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč

Celkem za měsíc: 8 503,00 Kč
Vybráno 24.29%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.