nice3
15.7.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Proč Evropa umírá? Protože humanita si žádá oběti

Sdílejte článek:

JITKA PŘIKRYLOVÁ 15|07|2016

Do kolonky oběti terorismu v Evropě po včerejší oslavě svobody v Nice přibude pár nových čísel. Některá i v kolonce děti. Momentálně je to číslo na 84. Zatím.

Děje se to tak rychle, že není čas jim dávat tváře, vypočítávat jejich jména. Namáčet vlajky v krvi byť jen symbolicky na sociálních sítích, nebo dělat pochody jednoty ulicemi. Nasvicovat francouzskou trikolorou významné světové budovy. Znovu. To by se taky nedělalo nic jiného, že.

Skoro 200 lidí zemřelo za poslední dva roky, skoro 1000 zraněných. V Evropě. Rukou islámských vrahů. Tedy, ne tak moc rukou, oni to radši trochu z dálky. Bomba, samopal. Náklaďák.

Francouzský šéf pro vnitřní bezpečnost Patrick Calvar jen před dvěma dny varoval, že Francie je na pokraji občanské války v důsledku násilí, které s sebou přináší migranti

Reakcí francouzského prezidenta Hollanda, který asi mnohem víc času věnoval vlastní aféře jeho osobního, dost předraženého a státem placeného kadeřníka, bylo, že Francie do konce července zruší ve Francii výjimečný stav. Prý že už to není potřeba. 

Varování, že civilní válka v Evropě je na spadnutí a také výzva k ozbrojení, to není nic nového. Přišel s tím už před půl rokem švýcarský generál André Blattmann. Američani před časem varovali, že toto léto teroristé v Evropě chystají útok a několik se jich podařilo odvrátit před a během EURA. No sláva. Další evropské bezpečnostní složky křičí už dlouho, že Evropa se řítí do záhuby, vypočítávají desítky a stovky možných teroristů, které si hlídají ve svých zemích Německo, Francie, o Belgii nemluvě.

Zatímco bezpečnostní experti se shodují, že Evropa je totálně v háji, Evropská unie vytvoří jakýsi SuperFrontex. Ta má za úkol koordinovaněji dovážet migranty do Evropy. Zároveň zavádějí další předpisy a zákony, kterými by kriminalizovali mluvit nepěkně o svých muslimských spoluobčanech. Všimněte si, média ví od samého počátku, že za volantem vražedného vozu seděl 31letý původem z Tunisu, při své vražedné jízdě měl podle Dailymail.co.uk hulákat Allahu Akbar, ale když si v souvislosti s tím budete hledat slovo islám, nic nenajdete. Jen samotnému francouzskému prezidentovi v první rozrušené chvilce trochu ujelo, když vyhlásil, že Francie je celá v ohrožení islamistickým terorismem a je třeba mu čelit. 

Samozřejmě, protože v médiích ještě nic oficiálně neproběhlo, pořád ještě je čas přijít s tím, že toho francouzského Tunisana třeba den předtím vyhodili z práce a on měl jen vztek.V Evropě teď není správná nálada na pořádání referend o výstupu z EU. Docela jistě v Evropě není nálada na přiznání pravdy.

Víte, já si myslela, že až to přijde, až si koupím svou poslední letenku do Evropy, abych byla u toho, až bude Evropa umírat, bude to jiné. Nějak jsem si představovala víc patosu a symboliky až nastane bod, kdy evropská civilizace definitivně zanikne. Třeba chmurný pohled na tisíce hořících věží křesťanských katedrál v jednu neopakovatelnou, tragickou historickou chvilku. Jestli to stihnou, tak v televizích budou třeba hrát národní hymny nebo křesťanské písně. A možná pustí něco od Queenů, třeba Love killes by byla vhodná, protože virus, který zahubí Evropu, by měl mít nálepku Falešná humanita, kdyby měl zbýt někdo, kdo by to zapsal do knih.

Ono to ale mnohem spíš proběhne jako to, co se děje v Izraeli, kde palestinci bodají na ulicích Židy. Ano, palestinci s malým písmenem. Velké si nezaslouží.

Představím si davy, masy skandujících a zpívajících vousatých týpků v dlouhých róbách. Přijde mi, že v těch mých představách jim mám dát do rukou zbraně. Mačety. Pušky.

Mám úplně prázdno v tom, co si představit, že se bude dít na evropské straně. Však víte. Co Evropané. Politici, vojsko, policie, co běžní lidé. Nemám tušení, nenapadá mě nic, čím se ještě Evropa oficiálně i neoficiálně umí bránit. Zdá se, že nám zbyly už jen prohlášení, regulace no a ta statistika.

Asi Evropa prostě jen vyhlásí výjimečný stav, že.

Je mi to líto. Holčičky, která vlastně byla holčičkou, teď už je jen věcí přikrytou kusem hadru s panenkou ležící hned vedle. Je mi líto dalších osmdesáti lidí, jejichž jména vrah neznal, bylo mu jedno, kdo jsou a jací jsou.

R.I.P.

jitka-prikrylova73381499_0
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč

***** Celkem za měsíc: 3 746,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
46 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.