KONZUM
3.3.2018
Kategorie: Společnost

Problém dnešní doby: Konzum

Sdílejte článek:

LUKÁŠ FÜRST

Slovy Willa Smitha: „Příliš mnoho lidí utrácí peníze, které nevydělali, za věci, které nepotřebují, aby udělali dojem na lidi, které nemají rádi.“

 

Dnešní doba je doba konzumu. Civilizace vytvořila již mnoho technologií za účelem usnadnění života, ale stále více a více času trávíme prací. Více a více lidí se zaměřuje na kariéru a získání určitého společenského statutu.

Když člověk nastoupí do práce, hledí do budoucna. Hledí na možné povýšení a věří, že se mu tím zlepší kvalita života a bude šťastnější. Jenže… po pár letech povýšení přijde a člověk opět hledí do budoucna na další povýšení, které mu určitě přinese konečně ten kvalitní život, o kterém pořád sní. Je to jako závodní dráha pro křečka. Povýšení obvykle přináší akorát více práce a zodpovědnosti. A samozřejmě také nějaké peníze navíc. Jenže… jak potom tyto peníze člověk utrácí?

Jak řekl Will Smith, utrácíme peníze, které nemáme za věci, které nepotřebujeme, abychom udělali dojem na lidi, které to stejně nezajímá (pozn. tento můj překlad považuji za přesnější).

Nebylo by tedy lepší se zaměřit na něco jiného? Je podle mě velká škoda, že se tolik lidí celý život žene za něčím, co je stejně jen iluze a investice, kterou tomu obětují se už nedá vrátit. Je to tak! Čas je jedinou komoditou, kterou když ztrácíme, tak už ji nikdy nemůžeme dostat zpátky. Čas s manželkou, s dětmi. To je něco, co už se nikdy nedá vrátit.

Zkusme se tedy zamyslet, co je v životě opravdu to štěstí, které máme na dosah. Tolik lidí se žene za něčím, co je šťastné stejně neudělá a akorát v mezičase ztratí ty, kteří jsou tím skutečným štěstím.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2018: *****

Iveta Veselovská 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 500,- Kč, Helena Rotterová 500,- Kč, Tomáš Foldyna 992,56 Kč (40 eur), David Bezděk 150,- Kč, Vít Fortelka 333,- Kč, Vojtěch Kotyza 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 4 105,56 Kč *****

Děkujeme.

Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 3,92 out of 5)
Loading...
30 komentářů
  1. Helena Novotná

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.