man-937665_960_720
22.2.2016
Kategorie: Společnost

Pro západoevropany jsme pořád hloupé opičky z divokého východu

Sdílejte článek:

DAVID VLK 22|02|2016

Ani 25 let budování kapitalismu a občanské společnosti nám nepomohlo, aby se na nás západoevropané přestali dívat skrz prsty. Mám pocit, že nás mají pořád za otravné a prolhané lůzry z východu, kteří jsou dobří na podřadnou práci.

Nedávno jsem prodal koupelnu paní do Belgie. Je to Češka staví si tam dům. Obklady a dlažby si koupila u nás v Čechách. Když jsem se jí ptal jak to tam funguje, tak mi řekla, že celý obor v podstatě ovládají východoevropští řemeslníci. Hlavně polští obkladači a instalatéři. Bez těchto lidí z východu, by v podstatě nebyla schopna dům postavit. Přesto se Belgičané na východoevropany dívají pořád z patra a ohrnují nad nimi nos. Před dvěma lety jsem byl na návštěvě v severní Itálii u jedné Češky, která se tam vdala. Vyprávěla mi jak jí asi 6 let trvalo, než se sní sousedky začaly zdravit. Dodnes je pro ně, ale blonďatá zlatokopka odkudsi z „Díry na Ukrajině.“  A takhle bych mohl pokračovat dál. S Němci, Španěly atd.

Na probíhajícím summitu EU je jedním z témat, jak udržet Velkou Británii v Unii. Jednou z podmínek, kterou si Británie klade, je omezení podpory v nezaměstnanosti a přídavků na děti pro pracující z východní Evropy. Práci východoevropanů samozřejmě Britové chtějí, protože bez polských instalatérů by byli v háji a samozřejmě v „Britské kvalitě“ na britské dávky ale „Drbani z východu“ právo mít nemají. Samozřejmě odvody, daně a pojištění musejí východoevropané taky platit v „Britském standardu“, ale na těch sociálních vymoženostech by Britové rádi ušetřili.

Potřebují totiž asi prachy na imigranty ze severní Afriky. Ti totiž nejsou schopni vykonávat práci v „Britském standardu“ takže je musí živit na podpoře. A tak je občan členského státu EU pracující v jiném státu EU méně, než přivandrovalec z Afriky žijící ze sociální podpory.  

A pak že jsou si v EU všechny národy rovny. Nejsou. Žijí v ní „Lidé ze západní Evropy“ a „Opičky z východní Evropy.“ Jen nevím jestli jsem někdy chtěl být něčí opičkou!!

ZDROJ: David Vlk

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč

***** Celkem za měsíc: 6 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,77 out of 5)
Loading...
154 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.