23.7.2013
Kategorie: Multikulturní soužití

Případ Zimmerman, rasistická štvanice na bělocha

Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER 23/07/2013

Floridský soud osvobodil Georga Zimmermana z obvinění z vraždy černošského teenagera Trayvona Martina. Hysterie, kterou verdikt poroty nevinen vyvolal, se dá popsat jako rasismus naruby a nepřijatelná štvanice na člověka, jenom proto, že je běloch.

 

 

Šestičlenná porota u soudu na Floridě se neshodla na tom, že by Trayvon byl zavražděn z rasových důvodů a tak byl Zimmerman osvobozen. Věřím tomu, že porotkyně hlasovaly o jeho osudu zodpovědně. Prostě verze obviněného, že útočníka zastřelil v sebeobraně, se jim zdála věrohodnější než údajná vražda z rasových důvodů.

 

 

Běsnění, které osvobozující verdikt vyvolal, je nepřijatelné a zakládá na nebezpečný precedens. Rasismus je odsouzeníhodný v jakékoliv podobě a rovněž i v antibělošském provedení. Na Zimmermana se pořádají štvanice jenom proto, že je běloch (hispánského původu) a zastřelil černocha. Demonstrace, které tento rozsudek vyvolal, jsou odsouzeníhodné. Jedná se nepřijatelný útok na nezávislý soud a o nezávislosti americké justice na rozdíl od té ruské nemám žádné pochybnosti. Tady se v podstatě vyvíjí nátlak na vyšetřovatele a soudy ve stylu, že když je vrahem černocha běloch, musí jít o rasovou vraždu. To je samozřejmě nesmyslné a hrozí, že radikální černoši budou každý střet s bělochem vykládat jako rasismus. Když například bílý policista zastřelí černošského lupiče nebo vraha, bude to také rasismus? Podle protrayvonovských demonstrantů zřejmě ano.

 

Tohle je bohužel důsledek přehnané tzv. politické korektnosti v levičáckém provedení, kterou jsou bohužel infikovány i obamovské USA. Já ale na závěr budu poněkud nekorektní, v Detroitu žije z celkového počtu obyvatel asi 86% černochů a zločinnost tam několikanásobně převyšuje celoamerický průměr.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2017: *****

Jakub Malinovský 55,55 Kč, Jiří Linhart 300,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Vladimír Havlíček 2000,- Kč, Mariana Prokešová 111,00 Kč, Zdeňka Jindrová 100,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Magdaléna Machová 100,- Kč, Evženie Bláhová 200,- Kč, Jiří Hejnal 300,- Kč, Milena Radonová 300,- Kč, Vladislav Vydra 500,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Margita Ščevlíková 200,- Kč, Růžena Valdesová 200,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Vít Fortelka 1111,- Kč, Petr Měkyna 100,- Kč, Tomáš Foldyna 768,12 Kč

***** Celkem za měsíc: 7 445,67 Kč *****

Děkujeme!


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
1 komentář
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.