germany-1157536-1280-393f4e7dd3-660x371
20.11.2017
Kategorie: Společnost

Princip obcházení nepohodlných stran konečně „dostává na frak“!

Sdílejte článek:

ADAM MIKULÁŠEK

Ne jen u nás, ale i v Německu se ukazuje, že tento nedemokratický princip jakýchsi „národních front“ partají, které spolu mluví, a vyšachovávání stran kritických k současnému uspořádání, přestává fungovat.

V Německu logicky zkrachovala jednání o naprosto nesourodé koalici CDU-CSU, FDP a Zelených (tzv. Jamajky), neboť rozumné nápady z řad bavorské CSU či liberální FDP ohledně přitvrzení imigrační politiky nejsou skousnutelné pro německé Zelené ultravítače, kteří naopak chtějí uvolnit pravidla pro slučování rodin migrantů, aby ještě více „kulturně obohatili“ původní německou populaci.

Původní „vyšachovanou“ stranou byla v Německu postkomunistická Die Linke, což se začalo měnit díky posílení protimultikulturní Alternativy pro Německo, která od Die Linke převzala pověstného černého Petra. A v tom je právě ten zádrhel. Kdyby se místo „národní fronty proti AFD“ s touto stranou korektně jednalo a kdyby se více respektovaly výsledky voleb, jež této straně přisoudily třetí místo, viz Rakousko, kde tamější Lidovci naopak s démonizovanými Svobodnými mluví docela hodně…, možná by dnes již Německo vládu mělo.

Patrně nejschůdnější variantou by byla menšinová vláda CDU-CSU + FDP, tolerovaná Alternativou pro Německo, samozřejmě nikoli „zadarmo“, to je přirozené, němečtí Sociální demokraté se totiž dobrovolně rozhodli jít do opozice, neboť pochopili, že „druhé housle“ ve velké koalici s CDU-CSU jim nic dobrého nepřinesly. Jenže k něčemu takovému bude cesta ještě dlouhá a trnitá, vinou právě nesmyslné ostrakizace politických subjektů, jež naprosto zákonnou a demokratickou cestou dostaly významné zastoupení v parlamentu.

Ti, kteří si hrají na „obránce svobody a demokracie“, ať v České republice, v Německu či kdekoli jinde, by si měli uvědomit jedno: buďto nějaká strana porušuje ústavou a zákony předepsaná pravidla, pak tedy nechť ji příslušné orgány k tomu určené zakáží, ale trvalé zahánění legálně působících a demokraticky zvolených stran či hnutí do kouta…, to je ve své podstatě pošlapáním základů demokracie a nastolováním určité formy „tyranie většiny“, nemluvě o vzkazu této „většiny“ voličům ostrakizovaných politických subjektů, že jsou zkrátka „škrtnuti“, demokracie, nedemokracie, že jsou jejich hlasy „demokraticky“ převálcovány a mohou se jít „klouzat“.

Jenže tenhle přístup nemůže trvat věčně. Tzv. tradiční strany si na tento nedemokratický systém zvykly, začaly se čím dál více zbližovat, tradiční levice se v mnohém posunula doprava, tradiční pravice naopak doleva, přibylo tzv. velkých koalic, a voličům už s takovými to „elitami“ začala poprávu docházet trpělivost, neboť místo jejich zájmů začaly „tradiční partaje“ hájit zájmy nadnárodního velkobyznysu, na čemž se, bez ohledu na jejich údajnou „levicovost“ či „pravicovost“, docela dobře shodovaly a shodují. Jak také ne, když to tak dobře „sype“? Peníze jsou přece vždycky až na prvním místě!

Chtěl bych tedy doufat, že obyčejní lidé napříč Evropou i Amerikou necouvnou na půli cesty, a konečně různé ty poválečné politické kartely rozbijí…, třeba právě rozdáním takových „volebních karet“, které silně zkomplikují vytvoření vládních koalic bez alespoň nějaké formy tolerance či „tiché podpory“ od nějaké z dříve opomíjených politických subjektů.

To by totiž demokracii ne jen neohrozilo, ale naopak posílilo. Volič by najednou získal konečně dojem, že s jeho hlasem nebude nakládáno jako s hlasem občana druhé či třetí kategorie, i když „to hodí“ nějaké té partaji, silně kritické či vyhraněné proti současnému politickému či státoprávnímu uspořádání.

Autor: Adam Mikulášek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2017: *****

Vít Fortelka 2018,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 100,- Kč, Zdeněk Čech 200,- Kč, Anonymní dárce 200,- Kč, Tomáš Foldyna 874,30 Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Belinda Woldrichová 100,- Kč

***** Celkem za měsíc: 5 622,30 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
46 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.