14.12.2014
Kategorie: Ekonomika

Princip ceny benzínu

Sdílejte článek:

JAN KUŽELKA 14|12|2014

Milé děti, rozmáhá se nám tady takový nešvar. Naši sousedé, majitelé benzínových stanic jsou nazýváni zloději, protože se jejich ceny vzájemně liší.

Nejprve pominu fakt, že tito sousedé budou vyšetřováni státem, pokud budou jejich ceny stejné. Taky budou vyšetřováni, pokud budou prodávat příliš levně za dumpingové ceny. Dále pominu, že rohlík v některých obchodech stojí korunu a v jiných 4 koruny, tj. o 300 % více a „nikdo se kvůli tomu nevěšel“. Dále pominu, že po tom, jaké má kdo náklady a marži, je každýmu z nás uplný kulový a kdyby někteří věděli, jaká je marže v některých jiných oborech, asi by rovnou vyskočili závistí z okna.

 

 

Důležitý je princip:

.
Soused A má právo nabídnout sousedovi B výměnu litru (svého) benzínu za půlku (své) ovce. Souseda B nikdo nakupovat u souseda A nenutí, nakupuje plně dobrovolně(!). Protože se ovce blbě skladuje, vymění soused B nejprve tuto ovci za univerzálnější prostředek směny (např. bitcoiny, gramy stříbra nebo koruny), s jiným sousedem. Doposud vše (až na ty koruny) v míru, souladu, bez upírání práva kohokoli a rostoucí spokojenosti obou sousedů, kterou můžeme nazvat prosperita.

Jen proto, že soused D, tj. demokratický politik a jeho sloužící (dále jen „public servant“) NÁSILÍM sbírá informace o tom, kolik benzínu do vaší nádrže proteklo a za kolik ji soused A nakoupil a prodal, máme přehled o tom, za kolik nakupuje od rafinerie a jakou má marži (prý cca 3,5%). Co vám ovšem sousedi D na nos nevěší, že DPH a spotřební daň je 54%, tedy nejvíce se na litru prodaného benzínu napakuje kdo? Voila? Právě soused D, tj. demokratický politik a jeho public servants.

 

Narozdíl od osob A či B, nemá soused D jakékoli právo po sousedech A a B cokoli NÁSILÍM vymáhat, a to jak informace a už vůbec ne část ovce, resp. nádrže či peněženky. Soused A i B má dokonce plné právo se násilí souseda D bránit. Zde však upozorním na právo silnějšího, proto to raději nezkoušejte! Soused D si platí policii a chrání nikoli vaše práva, ale především sám sebe.

 

.
Svou zlobu však z výše uvedených důvodů určitě nesměřujte na sousedy A, kteří vám něco nabízejí na bázi dobrovolnosti (benzín za 40,-), ale na sousedy D, kteří bez si jakéhokoli přičinění dělají nárok na Vaše peníze NÁSILÍM.

 

ZDROJ: Fcb Jan Kuželka

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2018: *****

Vladislav Jakš 100,-, Jan Procházka 500,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Robert Schlesinger 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč, Roman Foff 1500,- Kč, Tomáš Foldyna 30,00 Eur (745,29 Kč), David Bezděk 150,- Kč

***** Celkem za měsíc: 5 025,29 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...
loading...
6 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.