24.4.2013
Kategorie: Společnost

Příliš mnoho špatných zpráv pro nevšímavé Evropany

Sdílejte článek:

PAVEL JURUTKA 24/04/2013

Evropští úředníci slaví poslední dobou ohromné úspěchy v počtu nesmyslných regulačních opatření, které se jim daří dotáhnout do “vítězného” konce. Jejich vítězství bude nakonec nejspíš porážkou pro nás všechny.

 

Tedy pokud se to celé (Brusel) včas nezhroutí. Konjunktury úředního šimla už si nelze nevšimnout ani v českém, ani v evropském rozměru. Tak jen namátkou z nedávné minulosti:

 

  • Bruselští ouřadové stáhli gatě před muslimy a nepostaví na náměstí symbol křesťanských Vánoc – vánoční stromek. Jaký je to asi signál extrémním náboženským fanatikům (ne každý muslim fanatikem je), kteří, jsa ve vývoji proti křesťanům cca o sedm set let opožděni, na nic jiného nečekají? Bude následovat Vídeň s pověstnými vánočními trhy? A Praha nebo Berlín?
  • Tabulkoví manažeři vyrobili a odsouhlasili kvóty pro obsazení vedoucích míst ve firmách ženami. Pozor, nejen v těch státních (ale i tam je to nesmysl), ale dokonce v soukromých firmách. Kam se poděl zdravý rozum a hlavně, kde je svoboda podnikání je téměř bolavé se ptát. O neúctě k ženám a jejich přirozené schopnosti obstát ani nemluvě.
  • Bruselští úředníci s průměrným platem 10x vyšším, než jsou platy českých učitelů a zdravotních sester, stávkují proti snížení výdajů evropského úředního dvora. V době, kdy je tu předlužené všechno, a všichni, mají tito paraziti ještě drzost mávat cedulkami na bruselském dvorku. O užitečnosti učitelů či zdravotních sester pro společnost a užitečnosti ouřadů je asi každému jasno.
  • Před testovacím režimem je sledovací systém Indect, alias nechutná směs kamerových systémů špiclující občany a zaštiťující se ochranou jejich bezpečí. Namísto zdravého rozumu a tvrdšího a nekompromisního přístupu k darebákům a příživníkům budeme lézt do soukromí všech, abychom mohli následně konstatovat, že kamerový systém nic neprokázal a tvoje obrana občane, byla nepřiměřená.
  • Je třeba pokračovat…..?

 

Euroskeptici, ke kterým jsem i díky výše zmíněnému vzorku zvráceností nucen se řadit, ačkoli nejsem Evropa-skeptik, bývají často označování za nacionalisty a slepce, kteří nevidí ten obrovský přínos E-Unie k míru v Evropě a posunutí Evropy do role silného partnera velké Číně a nakonec i Americe. Je to čirý nesmysl, neboť násilné sjednocování Evropy tímto způsobem vytváří přesně opačný účinek: Evropa slábne, její občané se stávají nekonkurenceschopnými a multikulturní korektní prostředí dělá z kdysi dravců dnešní ustrašené slepice. A co s takovou slepicí udělá dravec odjinud, bez kořenů, úcty a servítek, umíme si jistě představit.

 

Na poslední hospodě diskutovali jsme o tom, je-li bruselský úředník, s prominutím, parazit nebo rakovina. Ano, zní to drsně, ale je to bohužel tak. A je-li jedno nebo druhé i současný nemravný politik. Nemohli jsme se shodnout. Pravdou ale je, že být napadeni jen jedním tímto neduhem, mohli bychom se snad ubránit tomu druhému. Měli-li bychom schopné politiky, ustojíme jistě i útoky oněch parazitů.

 

Napadnou-li ale paraziti organismus stižený rakovinou, znamená to jednoznačně jeho smrt. A signály, že se tak děje, přibývají po desítkách. Neměli bychom je podceňovat.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2017: *****

Jakub Malinovský 55,55 Kč, Jiří Linhart 300,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Vladimír Havlíček 2000,- Kč, Mariana Prokešová 111,00 Kč, Zdeňka Jindrová 100,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Magdaléna Machová 100,- Kč, Evženie Bláhová 200,- Kč, Jiří Hejnal 300,- Kč, Milena Radonová 300,- Kč, Vladislav Vydra 500,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Margita Ščevlíková 200,- Kč, Růžena Valdesová 200,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Vít Fortelka 1111,- Kč, Petr Měkyna 100,- Kč

***** Celkem za měsíc: 6 677,55 Kč *****

Děkujeme!


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
1 komentář
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.