16.12.2014
Kategorie: Multikulturní soužití

Příběh Daniela Wretströma jako memento „nové“ Evropy

Sdílejte článek:

BEO 16|12|2014

Salem, předměstí Stockholmu, 9. prosince 2000. Je právě po půlnoci, když se multikulturní gang o počtu přibližně 15 lidí přibližuje švédskému chlapci stojícímu na autobusové zastávce. Ten právě odchází z jedné oslavy a čeká na autobus domů. „Zkurvenej rasista!“ Křičí gang, když se k němu přibližuje (napadaný mladík má velmi krátce střižené vlasy). Švédská dívka s dlouhými blond vlasy něj křičí s cizineckým přízvukem: „Zkurvenej rasista! Troufáš si zůstat? Si vystrašený? „

Týdny před touto událostí rozpoutali média nenávistnou kampaň proti švédským nacionalistům. Mimo jiné tvrdili, že „pravicoví extremisté“ v Německu zabili 6-letého chlapce-cizince. Toto tvrzení nebylo ničím podložené a později se ukázalo, že všechno byly lži.

„Dobijte ho na smrt!“ Žádá holka od agresivního davu. Gang přitom ví, že je více než dovoleno útočit na lidi, kteří jsou podezřelí z rasismu nabo „nacionalismu“ (byť i jen „vzhledem“). Několik dní předtím totiž dostali zelenou z nejvyšších míst. Švédský premiér Göran Persson se vyjádřil v jedněch z největších švédských novin ohledně nacionalistů: „My je zničíme.“ Tuto noc je multikulturní gang rozhodnutý naplnit jeho slova.

Když začali útočit, chlapec si okamžitě uvědomuje svou zranitelnou pozici – sám proti krvelačnému gangu, který je ozbrojený dřevěnými deskami a jinými předměty použitelnými jako zbraně. Snaží se najít bezpečí skokem na kapotu projíždějícího auta. Prosí šoféra o pomoc doufajíc, že ​​ho ten odveze do bezpečí. Jeden z členů gangu křičí něco na řidiče a ten se následně pokouší shodit chlapce z kapoty tak, že jezdí stále dopředu a dozadu. Chlapec se drží, ale v tom ho gang stahuje na zem. Auto odjíždí a bitva pokračuje.

Gang neustále kope a opakovaně mlátí deskami do hlavy oběti. Po chvíli leží chlapec téměř bez života v příkopu. V tom jeden z útočníků bere do rukou 1,5 metru dlouhou desku a bije chlapce, dokud neprochází kolem dívka, která hystericky křičí a snaží se útočníka zastavit. Jedna z útočících dívek na ni křičí, že „si to zasloužil“ a člen gangu držící desku ji zvedá v hrozícím gestu oproti svědkyni.

V tom se vrací jeden z členů gangu, který předtím šel pro svého staršího bratra. Skáče chlapci na hlavu a krk. Starší bratr se přichází postarat o toho „hnusného rasistu“, který „vraždí malé děti“ a je „hrozbou demokracie“. Pociťuje, že jeho vřící hněv se přelévá. „Uhněte mi z cesty, mám nůž,“ křičí nadšeně, když se prodírá k bezvládnému tělu chlapce.

salem

Ostatní členové gangu dělají místo pro Khaleda Odeha, který sedí na chlapcově zádech. Zvedá nůž a opakovaně ho vráží chlapci do zad. Nůž se láme na polovinu.V tom zvedá levou rukou chlapcovu hlavu. Cítí nenávist vůči zmrzačenému chlapci, vůči chlapci, o kterém „ví“, že ohrožuje demokracii, vůči chlapci, který vraždí malé děti. Ví, že chlapec musí být zničen. Rozhodl se, co udělá: „Zabiju ho!“ Tato slova procházejí jeho myslí, když zarývá nůž, tedy to, co z něho zbylo, do chlapcova krku.

Uspokojen z toho, že osvobodil společnost od jednoho rasisty vstává. Krev, která pokrývá jeho ruce, je ještě teplá. Dívá se dokola a křičí na okolostojící, že ho nikdo neviděl. Pak utíká pryč, jeho bratr za ním. Zbytek gangu se rozděluje a mizí. „Zničit rasismus!“ Ozval se hlas ze tmy.

Avšak Khaled Odeh byl viděn. Švédská dívka, která byla svědkyní brutálního útoku, se blíží ke klukovi se slzami v očích. Chlapec se snaží zvednout hlavu, ale nedaří se mu to. Jeho oblečení je prosáklé krví, které stříká z jeho roztrhané krční tepny. Snaží se chytit dech, z jeho úst však zaznívá chraplavý zvuk a jeho hlava znovu padá na chladnou zem příkopu. Život uniká z těla Daniela Wretströma, když se ho dívka zoufale snaží zachránit.

Když Daniel ještě žil, rozdával svému okolí smích a radost. Jeho rodina a kamarádi ho popsali jako ohleduplného a velmi oblíbeného člověka. Oheň z jeho očí byl uhašen, když měl pouze 17 let a celý život teprve před sebou.

Vrah Khaled Odeh byl odsouzen za vraždu do psychiatrické péče, protože soud dospěl k závěru, že trpěl dočasnou nepříčetností v době páchání skutku. Když je rozsudek formulován takovým způsobem, není neobvyklé, že se odsouzenec dostane již po roce na svobodu. Pouze šest z jeho spolupachatelů bylo obžalováno. Tři z nich byli odsouzeni na 40 hodin veřejně prospěšných prací a kontakt se sociálními službami. Ze zbylých byli dva odsouzeni k zaplacení 1800 švédských korun (kolem 200 €) a poslední byl podmíněně propuštěn za 1800 švédských korun. Je život švédského chlapce tak málo ceněn? Méně než pokuta za překročení rychlosti?

Na památku jednoho ze švédských chlapců, jejichž krev byla prolita na oltář „demokratického multikulturního zřízení“, se každoročně kolem výročí jeho zavraždění uskutečňuje pietní pochod.

Pozn. redakce: Zatímco obrana tradičních národních hodnot je propagandou vládnoucích „elit“ EU presentována jako extrémismus, rasismus či xenofobie, na příkladu řešení tohoto krvavého příkladu multikulturního „obohacování“ vidíme na jak nebezpečné cestě do propasti pokrytectví a demagogického klamu se nacházíme. 

ZDROJ: beo.sk

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
11 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.