trumpjerusalem
23.12.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Prezident Trump drží slovo a brání Izrael

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 3,46 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

USA svým vetem v Radě bezpečnosti OSN zabránily přijetí rezoluce, která odsuzuje americké uznání Jeruzaléma jako hlavního města Izraele. Všech ostatních 14 členů včetně Ruska bylo pro.

Američané dokazují, že jsou opravdovými přáteli Izraele na rozdíl od jiných, kteří o něm jenom řeční. To se týká hlavně Ruska. Jeho prezident Vladimír Putin sic tvrdí, že jeho země je spojencem Židovského státu v boji proti teroru, ale skutky tomu jaksi nenasvědčují. Rusko nikdy nehlasovalo proti jediné rezoluci napadající Izrael, natož, aby ji vetovalo. Vždy bylo pro.

Rezoluce, která odsuzuje de facto prezidenta Donalda Trumpa za to, že uznal Jeruzalém za izraelské hlavní město, projednalo následně také Valné shromáždění OSN s výsledkem, který nepřekvapuje. Schválena byla 125 zeměmi, 9 včetně Izraele a USA bylo proti a 32, mezi, kterými byla i Česká republika, se zdrželo hlasování. To už je holt takový folklór. Mám obavy, že kdyby Libye navrhla rezoluci, že za nedostatek vody na Sahaře může Izrael, tak hlasování dopadne podobně.

Líbí se mně razantní postoj prezidenta Trumpa, že země, které podpoří tuto rezoluci, přestanou dostávat americkou pomoc. To má logiku, představa, že budu někoho urážet a zároveň chtít, aby mně pomáhal, je hloupá. Uznávám, že dříve jsem byl k Donaldu Trumpovi skeptický, ale uznávám, že jsem se mýlil. On příjemně překvapuje, jak svoji zásadovou podporou Izraele, tak třeba i daňovou reformou.

Mrzí mně však hlasování České republiky, která se alibisticky zdržela. To považuji za hanbu. Očekával bych, že se jasně postavíme za Izrael. Bohužel to co se stalo, nelze vzít zpátky. Stejně tak je pro mě zklamáním přístup ostatních zemí Evropské unie, které se buď zdržely, nebo hlasovaly pro. Jestliže se však hlásím k demokracii, tak z logiky věci budu podporovat Židovský stát je jediným demokratickým v oblasti, který zajišťuje svým občanům lidská práva, o kterých si obyvatelé okolních zemí s převahou muslimských obyvatel mohou nechat jen zdát. To se týká například náboženské svobody, kdy za konverzi k jiné víře není trest smrti, ale všechna náboženství mají plnou svobodu nebo rovnoprávnosti žen a mužů.

 

blogerzie
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2018: *****

Věra Vladyková 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, ing. Věroslav Olič 603,- Kč, Vít Fortelka 500,- Kč, Leoš Richter 1000,- Kč, Robert Schlesinger 300,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Pavel Klement 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Martin Pavlíček 850,- Kč, Jan Vojtěch 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč

Celkem za měsíc: 8 003,00 Kč
Vybráno 22.86%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
113 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.