trumpjerusalem
23.12.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Prezident Trump drží slovo a brání Izrael

Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

USA svým vetem v Radě bezpečnosti OSN zabránily přijetí rezoluce, která odsuzuje americké uznání Jeruzaléma jako hlavního města Izraele. Všech ostatních 14 členů včetně Ruska bylo pro.

Američané dokazují, že jsou opravdovými přáteli Izraele na rozdíl od jiných, kteří o něm jenom řeční. To se týká hlavně Ruska. Jeho prezident Vladimír Putin sic tvrdí, že jeho země je spojencem Židovského státu v boji proti teroru, ale skutky tomu jaksi nenasvědčují. Rusko nikdy nehlasovalo proti jediné rezoluci napadající Izrael, natož, aby ji vetovalo. Vždy bylo pro.

Rezoluce, která odsuzuje de facto prezidenta Donalda Trumpa za to, že uznal Jeruzalém za izraelské hlavní město, projednalo následně také Valné shromáždění OSN s výsledkem, který nepřekvapuje. Schválena byla 125 zeměmi, 9 včetně Izraele a USA bylo proti a 32, mezi, kterými byla i Česká republika, se zdrželo hlasování. To už je holt takový folklór. Mám obavy, že kdyby Libye navrhla rezoluci, že za nedostatek vody na Sahaře může Izrael, tak hlasování dopadne podobně.

Líbí se mně razantní postoj prezidenta Trumpa, že země, které podpoří tuto rezoluci, přestanou dostávat americkou pomoc. To má logiku, představa, že budu někoho urážet a zároveň chtít, aby mně pomáhal, je hloupá. Uznávám, že dříve jsem byl k Donaldu Trumpovi skeptický, ale uznávám, že jsem se mýlil. On příjemně překvapuje, jak svoji zásadovou podporou Izraele, tak třeba i daňovou reformou.

Mrzí mně však hlasování České republiky, která se alibisticky zdržela. To považuji za hanbu. Očekával bych, že se jasně postavíme za Izrael. Bohužel to co se stalo, nelze vzít zpátky. Stejně tak je pro mě zklamáním přístup ostatních zemí Evropské unie, které se buď zdržely, nebo hlasovaly pro. Jestliže se však hlásím k demokracii, tak z logiky věci budu podporovat Židovský stát je jediným demokratickým v oblasti, který zajišťuje svým občanům lidská práva, o kterých si obyvatelé okolních zemí s převahou muslimských obyvatel mohou nechat jen zdát. To se týká například náboženské svobody, kdy za konverzi k jiné víře není trest smrti, ale všechna náboženství mají plnou svobodu nebo rovnoprávnosti žen a mužů.

 

blogerzie
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 3,46 out of 5)
Loading...
113 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.