Mohammed-Lahouaiej-Bouhlel
19.7.2016
Kategorie: Společnost

Přestaňte žvanit a začněte jednat

Sdílejte článek:

LUMÍR NĚMEC 19|07|2016

Jsme s vámi! Jedině silná Evropa může čelit terorismu! Jsem zhrozen tímto teroristickým útokem! Proti terorismu budeme bojovat až do úplného konce!

Tyto a další politické žvásty (dobře, řekněme populistické slogany) můžeme slyšet vždy, když dojde k dalšímu teroristickému útoku a další desítky a stovky nevinných obětí položí své životy na oltář neschopnosti politiků, kteří místo aby s tím něco dělali, jen stále žvaní a žvaní. Jejich kondolence a slova lítosti jsou jen výkřikem do tmy, nejsou-li podloženy činy, které by vedly ke konkrétním výsledkům. A jsou-li tyto jejich výkřiky podloženy navíc činy, které pracují přesně naopak, tak už je to od nich v podstatě výsměch do tváře občanů.

Jasně se ukazuje, že pouhá prohlášení nestačí. Stojíme proti rafinovanému nepříteli, který nenávidí naše hodnoty a jehož jediným cílem je pozabíjet co nejvíce lidí. Pomocí tohoto teroru chtějí dosáhnout islamizace Evropy – a všichni to víme. Nemá cenu se zabývat příčinami tohoto stavu, co se stalo, stalo se a už to nejde vzít zpět (válka v Iráku, Arabské jaro, válka v Sýrii atd). Je potřeba postavit se čelem k tomu, co teprve přijde, a snažit se přijmout všechna opatření, která mohou do budoucna zabránit podobným tragédiím, při kterých budou umírat naši spoluobčané, naši blízcí a naše děti. A politická klišé to jistě nevyřeší.

Svět se mění a i my se budeme muset smířit s touto změnou. Budeme muset přijmout to, že vražedné útoky jako byl ten ve francouzském městě Nice, se dějí a určitě se budou dít i nadále. Ani sebelepší bezpečnostní opatření samozřejmě nemohou na 100 % zabránit útoku. Na druhou stranu musíme nepříteli ukázat, že nejsme pouze stádo ovcí, které se nechá trhat přicházejícími vlky na kusy, ale že to naše stádo má kromě ovcí i ovčácké psy, kteří jsou schopni ovce chránit. Aby tito psi mohli stádo bránit, musí je ovčák pustit z řetězu. Vlci musí vědět, že i psi umí kousat. Je mi smutno, když vidím záběry z různých akcí na internetu, kde se policisté bojí zasáhnout proti islamistům, kteří terorizují okolí, aby se náhodou neprovinili proti jejich svobodě, aby k nim nebyli nekorektní.

A v případě, že proti nim policie nějak zasáhne, první co vykřikují je to, že jsme MY jsme rasisti, že ONI jsou Ti utiskovaní. „To je hnus velebnosti“ řekl by klasik. Ano, je to hnus, když vidím, kolik se věnuje energie tomu, aby se zabránilo „nekorektním“ projevům nespokojených občanů na internetu i jinde. Ale nějak jsem si nevšiml, že by to fungovalo i obráceně. Kdo se zabývá tím, když nás někdo nazve rasistickou a xenofobní společností? Když někdo omezuje naši svobodu, když je někdo nekorektní k nám? Opravdu si někdo myslí, že společnost před teroristickými útoky ochrání politická korektnost k nepříteli, „pendrekový zákon“, nebo tzv. reorganizace Policie, kdy pánové Sobotka s Chovancem v této vypjaté situaci dotlačí k odchodu zkušené detektivy z UOOZ, tedy útvaru, jenž se, mimo jiné, zabývá i bojem proti terorismu?

A co Evropská UNIE, co dělají naše elity v Bruselu? Jaká opatření přijali, aby nás, kteří je platíme, ochránili? Kromě „významných“ opatření typu omezení emisních limitů travních sekaček a narovnávání okurek se snaží vyvíjet tlak na odzbrojení poctivých občanů v držení legálních zbraní, zatímco nepřítel má dveře do Evropy otevřené dokořán a mnohdy k tomu nepotřebuje ani platné doklady. Chtějí vzít občanům možnost se legálně bránit v případech, kdy Policie bude daleko nebo se pro korektnost bude bát adekvátně zasáhnout.

Můžeme se jenom domnívat, zda je to jen další bruselská zhovadilost nebo je to účel. Jsem upřímně zvědav, s čím EU přijde po tragickém útoku v Nice. Zvednou tresty za podporu teroristů, posílí pravomoci Policie a tajných služeb, budou řešit situaci v NO GO zónách, tedy v místech, kde dochází k největšímu náboru mladých lidí k radikálnímu islámu? Nebo začnou jednat o omezení řidičských oprávnění na náklaďáky, zpřísní podmínky půjčování nákladních vozidel, nebo třeba zakážou výrobu nožů a špičatých propisek. Nebo že bychom zavedli nějaké dotace na stavbu nových mešit v naději, že nás radikální islamisté vezme na milost? Vždyť ona taková burka na hlavě nakonec není zase tak špatná…

ZDROJ: Lumír Němec

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
25 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.