solar-cells-491703_960_720
22.2.2016
Kategorie: Ekonomika

Překáží Alena Vitásková solární mafii?

Sdílejte článek:

JAN HOFÍREK 22|02|2016

Odsouzení – byť nepravomocné – Aleny Vitáskové, šéfky Energetického regulačního úřadu, vypovídá o stavu demokracie u nás víc než cokoli jiného. Ukazuje v prvé řadě na to, že žádná demokracie v naší zemi není, že to, co je za ni vydáváno, je de facto opakem demokracie, tj. oligarchií neboli vládou „kmotrů“.

Řečeno jinak – kdo má peníze, má i politickou moc, přičemž tato politická moc následně generuje další peníze. Toto zjištění samozřejmě není nové – skutečnost, že ekonomickou a tudíž i politickou moc mají v rukou tzv. kmotrové, se ví dávno.

Případ Aleny Vitáskové však není pouze další ukázkou toho, jak u nás končí ti, kdo takříkajíc poruší zákon omerty a nejdou na ruku mafiánským bossům. Je také – a především – čímsi výjimečný a podle ohlasu z diskuzí na sociálních sítích si většina lidí toto velmi dobře uvědomuje. Ta výjimečnost spočívá v brutalitě státní moci, která se v tomto případě ani nesnaží maskovat své úmysly a před zraky veřejnosti likviduje člověka pod tak průhlednými a groteskními záminkami, že je každému okamžitě jasné, o co tu jde.

Alena Vitásková se stala nepohodlnou ve funkci, kde se točí miliardy a kde tudíž kmotři potřebují mít „svého“ člověka. Jak se ukazuje, tito lidé se v takovém případě nezastaví před ničím, jejich chapadla prorůstají celým státním aparátem a i když svou moc vykonávají převážně ze zákulisí pomocí nastrčených politických loutek, tentokrát byli ochotni pro rychlé uskutečnění svých zájmů riskovat mediální pozornost. To jen potvrzuje, jak je pro ně pozice v čele ERÚ důležitá, resp. jak obrovské sumy peněz jim prostřednictvím „neposlušné“ Vitáskové hrozí uniknout.

Proto ta rychlost a bezohlednost, proto ta zákeřnost, pošlapávající elementární zásady právního státu.
Ty peníze, které jsou ve hře, jsou ovšem penězmi nás, obyčejných lidí. Mocní energetičtí bossové, kteří na nás vydělávají astronomické sumy, jsou nenasytní a to, o co nás okrádají, je jim pořád málo. A tak vymysleli úplně nové ceníky pro spotřebu elektřiny, kdy hlavní položkou mají být drasticky zvýšené paušální platby. Alena Vitásková byla proti.

Dnes ji odsoudili na 8,5 roku do vězení…

ZDROJ: Jan Hofírek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2017: *****

Tomáš Foldyna 1054,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Zdeněk Pešek, MBA 635,- Kč, Mgr. Eva Javůrková 1000,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Jiří Blažek 300,- Kč, Magdalena Machová 100,- Kč, Anonymní dárce 2000,- Kč, Ludmila Pevná 2000,- Kč, Petra Sprincová 1000,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 100,- Kč, Miloš Zbránek 1000,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Jana Hrdličková 200,- Kč, Anna Trhlíková 200,- Kč

***** Celkem za měsíc: 11 689,00 Kč *****

Děkujeme!
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...
loading...
14 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.