solar-cells-491703_960_720
22.2.2016
Kategorie: Ekonomika

Překáží Alena Vitásková solární mafii?

Sdílejte článek:

JAN HOFÍREK 22|02|2016

Odsouzení – byť nepravomocné – Aleny Vitáskové, šéfky Energetického regulačního úřadu, vypovídá o stavu demokracie u nás víc než cokoli jiného. Ukazuje v prvé řadě na to, že žádná demokracie v naší zemi není, že to, co je za ni vydáváno, je de facto opakem demokracie, tj. oligarchií neboli vládou „kmotrů“.

Řečeno jinak – kdo má peníze, má i politickou moc, přičemž tato politická moc následně generuje další peníze. Toto zjištění samozřejmě není nové – skutečnost, že ekonomickou a tudíž i politickou moc mají v rukou tzv. kmotrové, se ví dávno.

Případ Aleny Vitáskové však není pouze další ukázkou toho, jak u nás končí ti, kdo takříkajíc poruší zákon omerty a nejdou na ruku mafiánským bossům. Je také – a především – čímsi výjimečný a podle ohlasu z diskuzí na sociálních sítích si většina lidí toto velmi dobře uvědomuje. Ta výjimečnost spočívá v brutalitě státní moci, která se v tomto případě ani nesnaží maskovat své úmysly a před zraky veřejnosti likviduje člověka pod tak průhlednými a groteskními záminkami, že je každému okamžitě jasné, o co tu jde.

Alena Vitásková se stala nepohodlnou ve funkci, kde se točí miliardy a kde tudíž kmotři potřebují mít „svého“ člověka. Jak se ukazuje, tito lidé se v takovém případě nezastaví před ničím, jejich chapadla prorůstají celým státním aparátem a i když svou moc vykonávají převážně ze zákulisí pomocí nastrčených politických loutek, tentokrát byli ochotni pro rychlé uskutečnění svých zájmů riskovat mediální pozornost. To jen potvrzuje, jak je pro ně pozice v čele ERÚ důležitá, resp. jak obrovské sumy peněz jim prostřednictvím „neposlušné“ Vitáskové hrozí uniknout.

Proto ta rychlost a bezohlednost, proto ta zákeřnost, pošlapávající elementární zásady právního státu.
Ty peníze, které jsou ve hře, jsou ovšem penězmi nás, obyčejných lidí. Mocní energetičtí bossové, kteří na nás vydělávají astronomické sumy, jsou nenasytní a to, o co nás okrádají, je jim pořád málo. A tak vymysleli úplně nové ceníky pro spotřebu elektřiny, kdy hlavní položkou mají být drasticky zvýšené paušální platby. Alena Vitásková byla proti.

Dnes ji odsoudili na 8,5 roku do vězení…

ZDROJ: Jan Hofírek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2018: *****

Vladislav Jakš 100,-, Jan Procházka 500,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Robert Schlesinger 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč, Roman Foff 1500,- Kč, Tomáš Foldyna 30,00 Eur (745,29 Kč), David Bezděk 150,- Kč

***** Celkem za měsíc: 5 025,29 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...
loading...
14 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.