rr
7.4.2017
Kategorie: Politika

Předvolební bramboračka

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,77 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

LUBOŠ VONRUŠKA

Blíží se podzimní parlamentní volby, mediální masáž nabírá na intenzitě a v  televizi se to hemží průzkumy preferencí politických stran a hnutí. Těm nevěřím obzvlášť poté, co s  odstupem několika měsíců ČéTé publikovala různé průzkumy, z  jejichž rozdílu vyplývá přibližně pětiprocentní nárůst preferencí soc. dem. Bohouš a další z  jeho řad poslední dobou začínají být v médiích v  určitém ohledu zdrženliví, ale v  ulicích větších měst naopak začíná přibývat zevlujících „zahraničních studentů a turistů“.

Premiér mění krátce před volbami kontraproduktivně jednoho svého ministra za druhým a dokonce prezentoval, že nevylučuje příští spoluvládnutí s  komunisty (zpochybnil Bohumínské usnesení). Je zjevné, že musí být zoufalý, preference se mu pohybují směrem nahoru leda tak v  televizi. Vždyť průměrnému ministrovi trvá půl roku, než se na ministerstvu řádně zorientuje. Snaží se vytvářet mediální obraz, že hlavní témata, která rozhodnou nadcházející volby, jsou stavby nových silnic a dálnic, dovoz původem zahraničního zboží (dvojí) kvality určeného pro východní trh (eurounijní země druhé kategorie) nebo ceny telefonních hovorů. Jsou mimo. Taková témata mohli úspěšně řešit po předchozí tři roky, místo toho z  nich nyní vytvářejí nové předvolební sliby. Patrně byli dosud plně vytíženi realizováním různých genderových, inkluzivních nebo jinak obohacujících projektů. Premiérovi jde teď o hodně. Pokud přijde po volbách o moc, už nebude možné oddalovat výkon řádově stamilionové exekuce v  souvislosti s  Lidovým domem a advokátem Altnerem ani zabránit vyšetřování kauzy OKD.

I když Andrej patrně volby vyhraje, průzkumy slibovaných 30 % neobdrží. Nadělal si množství nepřátel nejen v  řadách voličů snahami o privatizování výkonné moci a společným vládním prosazováním opatření na sledování obyvatelstva. Český „deep state“ resp. zavedené politické strany (establishment) a lobbystické struktury mu jdou po krku, jako hlavnímu konkurentovi.   „Rozhodnutí v  kauze Čapí hnízdo se odkládá, vyšetřovatelé chtějí více času“, informuje Andrej na svém iDNES.cz. Nejspíš až do voleb. Do té doby budou masmédia (hlavně televize, které Andrej zatím nevlastní) tuto záležitost stále omílat, aby odradila jeho voliče. Žádná škoda. Zde je třeba si uvědomit, že úlohou koblihy i klobásy je dostat nás do německého chomoutu (das neue Europa; naše sdělovací prostředky používají rezervovanější pojem „vícerychlostní Evropa“) s  jedinou centrální vládou, společnou armádou, daňovou soustavou, zahraniční a imigrační politikou atd. Na rozdíl od doby před 78 lety se tak má stát dobrovolně a beze zbraní. Z  obav, kdyby se zbraně vymkly kontrole a obrátily se proti elitám, jsou dnes v  módě humánní prostředky: mediální propaganda, ekonomický nátlak, sankce, odposlechy, vydírání apod. Mnozí papaláši by mohli vyprávět.

Protože necelých 30 % k  pohodlnému vládnutí nestačí, je třeba sehnat vhodné koaliční partnery. Ne moc velké, aby s Andrejem ve vládě nemohli příliš soupeřit. Dne 30. března vyšel na Babišově iDNES.cz článek o Pirátech. Fráze o svobodném Internetu, preferencích vyšších pěti procent a že strana má problém s  NATO. O pár odstavců níže je uvedeno, že cca 60 % členů je pro setrvání. Ještě níže: „Neděláme demošky pro ani proti NATO“. Prostě článek uvařený z  ničeho, který je o ničem. V  posledním odstavci se píše, že Janda z  Evropských hodnot kritizoval Piráty za postoj k  NATO a jednoho místopředsedu pro údajné sdílení zpráv z  proruských konspiračních webů. Jako čtenář bych okamžitě projevil sympatie komukoliv, koho kritizuje takový mravní obr, jako je právě Janda. A o tom to celé je. Kterému voliči jakékoli strany by vadilo, že 25 % jejích členů je pro vystoupení z  NATO? Pod zástěrkou nemastné, neslané kritiky je ukrytý PR článek na propagování budoucího koaličního partnera. Jedná se o ukázku metody na skryté manipulování voličů. Nechyběla ani mladému voliči sympatická fotografie předsedy Ivana s  dredy. (Pokud jej snad neznáte, můžete se s  ním seznámit např. zde.) V  pořadu Máte slovo M. Jílkové se v  čase od 11:25 pochlubil, že několika paneláků s  uprchlíky by se nebál a EU je schopna nějaký ten milion absorbovat, pokud se členské státy solidárně podělí. Postoje europoslance Polčáka z  hnutí STAN raději nebudu komentovat.)

Andrej je obchodník a rozhodně by nenechal budit ve čtenářích podvědomé sympatie ke konkurenční straně na vlastním serveru. Za prokázání takové služby bude něco chtít. Lze očekávat, že po volbách zavedené strany bez ohledu na příslušnost k  levici či pravici nebo rozdíly v  politických programech uzavřou protibabišovskou koalici, jako tomu bylo ve volbách do krajských zastupitelstev. Proto s  nimi Andrej předem moc nepočítá a snaží si vytáhnout nahoru strany jiné (tzv. fiat alternativa). Pokud vám Andrej není sympatický, můžete dát hlas jiné (pro vás akceptovatelné) straně, která Andreje v  budoucí vládě podrží. Tak se získávají nerozhodnutí voliči v  režimu zastupitelské (nepřímé) demokracie. Ti volí podle toho, co jim který kandidát aktuálně slíbí. Především neprofilovaní voliči rozhodují o výsledku voleb. Skalní voliče jen tak něco nezviklá, ale není jich většina. Proto se ti neodvolatelní u koryt ve skutečnosti bojí vysoké volební účasti a často se ohánějí populismem.

rrZávěrem si dovolím přece jen pochválit koblihy a klobásy za to, že mají na srdci naše „práva, svobodu a důstojnost bez jakýchkoli rozdílů“ (jak je mnozí osobně znáte v podání našich soudů). Pro web s  příznačnou URL adresou www.stejnarodina.cz se nechala vyfotografovat nejen většina ministrů, ale i známí členové některých prozatím nevládních stran ve slušivých modrých tričkách. Vedle fotografie hrdého ministra spravedlnosti (syna Dragutina – docenta vědeckého komunismu na katedře marxismu-leninismu, znalce práva zemí SSSR,  a bratra Petra – předního českého muslima) je uvedeno: „Stejnopohlavní rodiny tu byly, jsou a budou, měníme jejich právní a společenské postavení“. Je dojemné, jak otevřeně a závazně vyjádřili podporu nadaci, jejímž účelem je podle Obchodního rejstříku mimo jiné uzákonění společné adopce dítěte stejnopohlavními páry (více zde). Možná se tu už rýsuje budoucí vládní koalice včetně levicových ekoextrémistů a komunistů (stačí vygooglovat slogan z  těch modrých triček a zobrazit obrázky). Účinnější předvolební strategii by nevymysleli ani Kalousek s pankáčem.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2018: *****

Věra Vladyková 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, ing. Věroslav Olič 603,- Kč, Vít Fortelka 500,- Kč, Leoš Richter 1000,- Kč, Robert Schlesinger 300,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Pavel Klement 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Martin Pavlíček 850,- Kč, Jan Vojtěch 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Zdeněk Svoboda 200,- Kč, Jiří Dobruský 100,- Kč

Celkem za měsíc: 8 303,00 Kč
Vybráno 23.72%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
41 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.