3.10.2014
Kategorie: Ekonomika

Přeci jen chcete v Česku podnikat? Založte si raději s.r.o. s virtuální kanceláří

Sdílejte článek:

(PAR) 03|10|2014

Každý kdo to jednou v Česku zkusil, ví že to vůbec není jednoduché. Tedy to podnikání. Byrokratická zátěž, daňové břemeno, zákoník práce, nekalá dotační konkurence a mnoho dalších „nepříjemností“ provází samostatně výdělečně činné osoby či firmy po celou dobu jejich existence. Má dnes vůbec ještě v tomto eurosystému kapitalisticko-socialistického kočkopsa význam zakládat živnost nebo vlastní firmu?

 

 

Ze všemožných výzkumů mezi studující středoškolskou i vysokoškolskou mládeží  vyplývá, že postavit se na vlastní nohy, riskovat veškerý svůj majetek a stále být v podstatě jednou nohou v káznici za údajné porušování stále se měnících zákonů, nepovažuje za svůj životní program skoro žádný budoucí „plátce hypoték a našich důchodů“. Snem drtivé většiny mladých lidí je proto získat teplé místo placené státem.

 

To je důsledkem současné praktikované politiky sociálního populismu. K odvážnému kroku založení vlastní firmy se tak odhodlávají povětšinou lidé, kteří přišli o zaměstnání, či opravdoví svobodomyslní nadšenci, kterým jsou nespoutané ruce a nezávislost nad ony pověstné jistoty, pozitiva a dovolenou v „Jugoslávii“. Co jim poradit?

 

Založení s.r.o.

 

Nejlepším řešením, které velmi dobře eliminuje výše popsaná rizika a úskalí vlastního podnikání je založení s.r.o. Je to dobré hlavně z důvodu budoucího vývoje a omezení rizikovosti podnikatelského záměru, kterým společník tolik neohrožuje dopady na vlastní rodinu či jeho osobní život. Při využití služeb virtuální kanceláře má pak podnikatel i reálnou šanci na poměrně klidné proplouvání nejistými vodami byznysu.

 

 

Sídlo firmy

 

Velmi dobrou akvizicí do začátku je i pořízení si sídla firmy na pražské adrese. Jednak z důvodu celkově menší úřednické šikany ze strany státu, ale i lepšího dojmu před potenciálními obchodními partnery. Všechny tyto popsané skutečnosti vycházejí z praktických zkušeností a není radno je podceňovat. Založení společnosti se službami kanceláře i sídla vám dnes odborníci obstarají v řádu několika málo dnů i se všemi nezbytnými náležitostmi předepsanými zákonem.

 

Budoucnost podnikání v ČR

 

Je smutným faktem, že občané naší vlasti musí řešit při rozhodování se o vlastní budoucnosti výše popsaná dilemata. Snahou opravdu fungujícího státu by snad mělo být, aby jeho vlastní občané měli chuť samostatně pracovat, vytvářet hodnoty a neupínali se k pomocné ruce eráru, který sám žádné hodnoty nevytváří. Kdo domýšlí budoucí následky tohoto stavu? Kdo za nějaký čas bude vysvětlovat lidem, že zdroje došly, neboť produktivní část populace byla zlikvidována a není co přerozdělovat, z čeho dotovat, koho regulovat? 

 

Proč stát naopak nevytváří prostředí podnikatelům přátelské? Proč si je nehýčká jako své reálné donátory? Proč vytváří jen zmatek, nejistotu a neprávní prostředí, kde živnostník ani firma neví co zrovna platí, kdo jej za co může potrestat, který špatně vyspalý úředník mu odpoledne zavře provozovnu? Proč nutí podnikavé lidi, aby hledali různé berličky, všelijaké kličky v zákonech či různé optimalizační daňové prostředky, aby vůbec mohli jejich firmy přežít? 

 

Proto je rozhodně je to v dnešní době hospodářské nejistoty a zákonodárné nestability nutné postavit firmu na pevných základech, neboť dobrý začátek je velmi důležitý. Využití popsaných předností – založení s.r.o. s virtuální kanceláří a pokud možno v Praze, v nelehkém boji na poli, bohužel stále více regulovaného a sešněrovávaného trhu, se bude pak na každému z těch odvážných, kteří se do toho pustí, jistě vyplácet. V dnešní době jich opravdu není mnoho, a proto všem patří velký respekt. Co byste poradili začínajícím podnikatelům vy?

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (7 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
3 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.