26991803_10156059819579704_9066373606442648552_n
20.1.2018
Kategorie: Společnost

Praha 6, pláž a lavička

Sdílejte článek:

RED HOOK

Praha 6 byla vždycky zvláštní. My v Nuslích s oblibou parafrázujeme výrok jednoho z našich sympatizantů (nějakého Wericha) a říkáme, že Praha 6 je prazvláštní obec, což lze doložit filosoficky, jelikož jsou okamžiky v životě lidským, kdy na Praze 6 se i hovado zblázní.

Možná si pamatujete, že loni v létě tam radní vedle Kulaťáku nechali za půl mega vytvořit pláž. Bez moře a bez písku. Oplotili kus asfaltu a bylo. Na víkend to vždycky rozebrali, protože na tom samém místě probíhaly farmářské trhy. Když jste pak v pondělí přišli na pláž, mohli jste při troše štěstí najít místo mušle jelito. Lidé byli zklamaní a vyjevení.

Radní Prahy 6 Bezděk tvrdí, že za vše může nešťastně zvolený pracovní název celé akce, tedy „Pláž“, který nedopatřením zůstal až do konečné fáze, kdy už bylo jisté, že se to celé zvrtlo v jednu velkou píčovinu.

Radní na šestce nyní usoudili, že lidé za půl roku zapomněli. Sesedli se, poradili, zahulili a nechali vyrobit lavičku za bratru solidních osm set padesát tisíc. Je to hliníkovej sud, na který je z jedný strany přišroubovaný prkno, a z druhý strany je v luftu.

Půl mega bylo zaplacený za sud a prkno. Zbylých tři sta padesát tisíc je za ukotvení, které se dělalo za provozu. Normálně by se Praha 6 vystěhovala a uzavřela, ale zřizovatel to dokázal zalejt do betonu, i když kolem chodili lidi.
Což je obdivuhodné.

Mluvčí radnice Prahy 6 Šrámek řekl, že je třeba si uvědomit, že lavička má přidanou hodnotu, kterou zřizovatel dodal zdarma. Jde si na ni sednout. Takže je to celé výhodná investice. Skoro jako nakoupit bitcoin.

Tvl.

A pak se někdo diví, že si plebs o těch nahoře nemyslí nic dobrýho. Mi to někdy přijde, že se udělá konkurz, vyberou se ta největší hovada a těm se z klobouku vylosujou funkce.

Mimochodem, z prkna a sudu jsme si dělali lavičku kdysi, když jsme o víkendu na břehu Vltavy zpívali Řeka hučí, skákali přes oheň a flusali do Svatojánských proudů, jelikož jsme byli za rebely. A nestálo nás to ani korunu.

Tady se někdo vylil, ne jeden sud zapomněl, dal tomu nálepku „Art“ a zinkasoval těžký love.

A takhle si tu matko žijem. V tomhle Pimprlákově.

Ještě něco.

Pan Moravec odmítl moderovat duel Zeman – Drahoš. Že by mu lidi nadávali. Když odmyslím, že ve světě by se moderátoři rvali o možnost moderovat něco takového, přijde mi samotný důvod odmítnutí úsměvný.

Chtěl bych pana Moravce ubezpečit, že co vím, je spousta lidí, co mu nadává už teď. Možná, kdyby někdy zašel mezi plebs, dozvěděl by se toho o sobě tolik, že by se na dlouho rozplakal. Možná nafurt.

Mi se u nás líbí. Protože proč? Protože u nás je to skvěle divný. A nejdivnější je to v Nuslích. Protože proč? Protože Nusle jsou originál. A jelikož Nusle udávaj tón, je originál i zbytek téhle zpovykané země.

Tak.

Tačvúd s Gekonem se mě ráno ptali, v kterým roce že jsem to seděl u těch Svatojánských proudů. Jsem jim řekl, ať nejsou drzí.

Dnes bude stejně jako včera. Musíme to do jara přežít.

To je zatím vše.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč

***** Celkem za měsíc: 3 746,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
40 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.