Gay-Couple-1-1000x662
11.8.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Prague Pride, respekt a tolerance

Sdílejte článek:

RED HOOK

Teď bude sedmý ročník Prague Pride. Asi bych o tom normálně nepsal. Nemám k téhle akci žádný vztah. Je mi šumák. Stejně jako jiné průvody. Navíc, většinou se nezúčastňuju sešlostí, kde je moc lidí. Nemusím to. 

Jak řekl Paulo Coelho, těžko se šakalovi vyje s vlky. Pro intelektuálně devalvované – tlačit se můžeš i sám. Ale jsem četl rozhovor s ředitelkou Prague Pride paní Kateřinou Saparovou a ona mimo jiné řekla, že sice Češi jsou jedni z nejtolerantnějších národů, ale že jim, jako gayům a lesbám, o tolerantnost nejde. Že jim jde o respekt.

A proto Prague Pride.

Což příliš nechápu. Protože obecně mít respekt k někomu jen proto, že je gay či lesba mi přijde pomýlené. Navíc paní Kateřina Saparová zapomíná na heteráky. I to je sexuální orientace. I k těm je tedy, když už, třeba mít respekt.

Mít respekt znamená mít úctu. Nepobírám, proč bych měl mít úctu k někomu kvůli tomu, že šuká s tím či s onou.
Respekt mám k někomu, kdo umí. To jo. Ale s šukáním, nebo sexualitou, to nemá co dělat.

Navíc, když už jsem se do toho pustil – být gay či lesba je myslím v současnosti něco, co prakticky nevzbuzuje pozornost. Co je všední a nevyčnívající a vášně nevzbuzující. Takže si nejsem tak úplně jist, jestli je šťastné již po sedmé jimi samými připomínat, že jiní jsou. 

Ale třeba to jen vidím špatně. Se na to budu muset zeptat kamarádů. Mám jich mezi gayi a lesbami hodně. Třeba mi řeknou, že jsem vůl jak šakal…

A jsem slyšel Haničku Zagorů a ona mi melodicky sdělila, že mám zase malovat obrázky dlaní horkou od lásky. 
Já moc malovat neumím, ale můžu o obrázcích psát. Když je to dnes o lásce a vztazích mezi lidmi nejrůznějšího pohlaví a zálib.

A jsem viděl obrázek barevnej a podzimní. Listí pastelově šustilo a odpoledne se překlápělo do večera a světlo bylo mdlý a oslabený a paprsky se unaveně prodíraly skrz zívající stromy a na mýtině pokryté sametovým pažitem leží týpek a vedle něho druhý týpek a ten první má u rtů bublinu a v ní je „Co cítíš, Karle?“ a ten druhý týpek má u pusy taky bublinu a v ní je „Cítím česnek, Jaroslave“ a ten první má další bublinu trochu níž a tam je „Máš citlivý nos, velký respekt Karle“ a ten druhý má též další bublinu o trochu níž a v ní je „O nic nejde, Jaroslave, jsem k česneku tolerantní“ a tím celý obrázek končí.

Možná na někoho tenhle popis působí trochu zmateně, nepochopitelně až idiotsky, ale chtěl jsem tím říct jen to, že „Respekt“a „Tolerance“ jsou pouze dvě pitomá slova. O která ani moc neběží.

Že nejdůležitější je, abychom spolu všichni vyšli. Do lesa, do kina, do hospody i do budoucna.
To je celé.
Tak.
Tačvúd s Gekonem se mě ráno ptali, jestli taky půjdu na Prague Pride. Jsem jim řekl, že ne, Že jsem pryč. A není to výmluva.
Dnes bude pošmourno. Dnes bude ospale. Dnes bude tak, že nejlíp bude v posteli.
To je zatím vše.

ZDROJ: Zelený Škraloup

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2018: *****

Vladislav Jakš 100,-, Jan Procházka 500,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Robert Schlesinger 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč, Roman Foff 1500,- Kč, Tomáš Foldyna 30,00 Eur (745,29 Kč), David Bezděk 150,- Kč

***** Celkem za měsíc: 5 025,29 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...
loading...
52 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.