ubytovna
21.10.2017
Kategorie: Společnost

Politici si stěžují na byznys s chudobou, který sami vytvořili

Sdílejte článek:

JINDŘICH PILC

Vládnoucí politici si stěžují, že někteří podnikavci si kupují více bytů, do kterých ubytují příjemce sociálních dávek, stanoví přemrštěnou cenu za ubytování a shrábnou státní příspěvek na bydlení.

Když si někdo k sociálním dávkám přivydělá a o stejnou částku se mu sociální dávky zkrátí, tak takový systém je vysoce nemotivační. Svobodní proto navrhují transformaci sociálních dávek včetně státního příspěvku na bydlení do jediné dávky v podobě motivační podpory. Ta při jakékoli výši příjmů vždy motivuje zvyšovat si svůj životní standard prací. Při jakékoli výši příjmů se vždy vyplatí pracovat. Se zavedením motivační podpory je možno zároveň zrušit minimální mzdu. Nízkopříjmoví pracovníci budou mít nízký pracovní příjem kompenzován sociální dávkou v podobě motivační podpory.

Politici svou špatnou politikou vytvořili problém a pak se snaží odpoutat pozornost od svých chyb poukazováním na spekulanty, předražené ubytovny a další. Byznys s chudobou vytvořil stát svými zákony. Někteří majitelé nemovitostí využili možnosti, které jim dal špatný zákon. Nezamýšlené důsledky špatných politických rozhodnutí.

Při zavedení motivační podpory je na příjemcích této sociální dávky, jak s penězi naloží. Příjemce motivační podpory nedostane žádný další příspěvek na bydlení. Bude jen na něm, jak s penězi naloží. Bude potom tak bezbolestné zaplatit za nájem zbytečně o několik tisíc víc než je tržní cena, nebo se bude snažit hledat nižší tržní cenu a za ušetřené peníze si koupit ještě něco dalšího? Bude to znamenat tlak na snižování cen v doposud předražených ubytovnách.

Místo aby politici řešili příčiny těchto problémů, navrhují další a další regulace, další omezování lidské svobody. Například nechtějí, aby si člověk jen tak mohl koupit několik bytů. Chtějí, aby na to musel mít registrovanou živnost.

Když vám před volbami slibují, že vyřeší nějaký problém, tak si vzpomeňte, že to byla obvykle jejich politika, která problémy vytváří.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2017: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 1000,- Kč, Jan Šedý 50,- Kč, Jiří Fridrich 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Jiří Záhumenský 50,- Kč, Tomáš Foldyna 998,40 Kč, David Bezděk 150,- Kč

***** Celkem za měsíc: 3 048,40 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,93 out of 5)
Loading...
19 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.