masinove_drabek_paumer
18.10.2017
Kategorie: Historie

Polemika: Ad GEN – Mašínové opravdu jiným pohledem?

Sdílejte článek:

JIŘÍ FRANĚK/MARTIN BRAUN/REC 

Přečetl si tento článek, dodal reakci, leč prostě myslím že je to málo.. – že právě tohle stojí za bližší komentář. Autor promine, ale nějakou tu demokracii ještě máme, že?

Zkrátím to. Bratři Mašínové byli synové popraveného důstojníka ČS armády, kteří se prostě nesmířili se vznikem komančismu u nás. V pořádku. Opravdu, jak už v reakci uvádím, v té době jsem nežil, leč.. – snad mohu jako v 61 narozen „nikdy člen SSM či KSČ“ a jak prd disident aspoň ten, kdo je nikdy neměl rád reálně uvážit, že pokud bych přímo nešel s nimi, nejméně bych je dle všeho aspoň podporoval. Možná, jistě, kdo vlastně ví…

Jenže, milý pane Braune: jakkoli si snad dovedu představit boj s fízly či zaprodanými vojáky zcela na život a na smrt, nikdy, a znova – NIKDY by mě nikdo nepřesvědčil o tom, že je jakkoli přijatelné zezadu odstřelit spoutaného zajatce, navíc civila.

Zde jsme na úrovni SS a podobných zrůd, vč. současného ukrajinského „Batalionu Azov“.

Proč mám za tolik důležité ztrácet čas právě tímto datlováním?

Račte si, prosím, přečíst jakýkoli z mých příspěvků. Jistě nenabydete dojmu, že bych kohokoli ze současné vládnoucí elity měl za svého přítele – jistě, jsou to doslova „na smrt“ nepřátelé.

Leč, milý pane Braune.. – že bych snad chtěl někoho odstřelit? Že by to tak mělo být? Odpráskneme tedy Topolánka, Dalíka, Ratha, Babiše, Sralbotku… Když se nám někdo nelíbí, zastřelme ho?

Proboha… To snad nemyslíte vážně?

Víte, nechci zde být zbytečně za chytrého, nebo tak. Lépe by stálo zeptat se jakéhokoli vojáka, který kdy SKUTEČNĚ aktivní misi zažil. Jak se zachází se zajatci…

Takže tak.

S veškerou úctou

Jiří Franěk – Shp.

  • Na podobné protichůdné názory čtenářů reagoval pan Martin Braun na svém blogu následujícím textem:
Že zařazení rodiny Mašínovy do pořadu GEN vzbudí ostré reakce se dalo čekat, i když zdá se, že nejsou tak ostré. Možná jsou na vině volby a fakt, že lidé jsou už historii unavení. Kdo ví, ale právě tento čas je důvodem, proč jsem se rozhodl k tomuto tématu ještě jednou vrátit. Chtěl bych připomenout fakt, který se občas v diskusích objevuje, ale bývá rychle umlčen hysterickým jekotem o podřezaných policistech a zmrzačených hasičích.
.

Zapomíná se a je umlčována skutečnost, že to nebyli Ctirad a Josef Mašínové ani Milan Paumer ani nikdo jiný z jejích odbojové skupiny, kdo vyhlásil válku lidu Československé republiky. Nebyli to oni, kdo se pokusil znásilnit svobodu a volnost. Byl to SSSR a jeho poskoci v zotročených zemích, kteří si udělali otroky a ponížené poddané z vlastního obyvatelstva. Nastavili tvrdá pravidla, která nelítostně, brutálně a barbarsky praktikovali, bez ohledu na skutečnou vůli a touhy národů.Vraždy byly na denním pořádku a jak už to tak bývá, revoluce požírá své vlastní děti. Ostatně…

Pamatujete na díl strach ze seriálu o Majoru Zemanovi? Prý inspirován právě skupinou Mašínů. Hoooodně volně. Nicméně se tam ozvala jedna velice zajímavá věta. Říká jí postava, kterou hrál pan Josef Vinklář.

„Ten jejích stát je organizace tak složitá, že stačí 20 až 30 chlapů s pistolema, ze kterejch se nebojí vystřelit a stát je jejích .“

Naprosto geniálně řečeno. Takhle totiž funguje každá bolševická revoluce. A aby se nenašlo “ jinejch dvacet až třicet chlapů s pistolema „, k tomu komunisti potřebují mezi lidi zasít strach a teror. Je jedno jaký a strach z čeho. Kapitalismus, nezaměstnanost, bída, imperialismus…Nekonečná mantra, kterou hlásají tak dlouho, až tomu jedni uvěří, druzí zblbnou a pár odvážných se tomu postaví.

Romanticky, se snem o hrdinských činech. Tak jako to udělali Mašínové a spol. Budeme li romantičtí, pak oni nehodili rukavici. Oni jí jen zvedli. Za otce, za sestru, za matku a za celý národ, který potupně žvýkal seno, zatímco mocní měli plné stoly. A hlavně za sebe aby se nemuseli stydět podívat do zrcadla.

Je smutné vždy, když jsou na cestě ke svobodě mrtví. Protože i oni měli své cíle a své blízké. Jenže nebyli to Mašínové, kteří určili směr. Komunisti vyhlásili válku lidskosti. A tu válku stále vedou. A je li někdo vinen smrti policistů, účetního, zmrzačením hasiče, tak to byl právě onen režim.

Stále tu jsou. Nezmizeli.Stále nám lžou a mažou med kolem úst. Stále slibují ráj na zemi pod rudou hvězdou. Možná jen trochu poučení dobou ale stále titíž. Ideologie nenávisti a závisti. Proto je třeba mít na paměti činy Ctirada, Josefa, Milana a jejích druhů. Ale nejen jích. Všech kteří dali své životy a osudy na oltář boje s hnisem bolševické ideologie.

Martin Braun

PS: Názor redakce PP je následující – komunisté se neštítili páchat na svých otrocích všemožná zvěrstva, včetně vraždění nevinných, bezbranných. Proto jsou jistě ospravedlnitelné i činy skupiny bratrů Mašínových, kdy za oběť padlo několik osob z mocenské kliky bolševiků. Jen jim dali ochutnat jejich vlastní medicínu. S lidským dobytkem, či s jeho pohůnky se v rukavičkách jednat nedá.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2018: *****

Vladislav Jakš 100,-, Jan Procházka 500,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Robert Schlesinger 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč, Roman Foff 1500,- Kč, Tomáš Foldyna 30,00 Eur (745,29 Kč), David Bezděk 150,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč

***** Celkem za měsíc: 5 125,29 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 3,42 out of 5)
Loading...
loading...
259 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.