imigranti-v-dortmundu-foto-ruhrnachrichte
2.1.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Poklidná silvestrovská noc? Imigranti v Německu útočili na policisty, opět sexuálně obtěžovali a v Polsku zavraždili mladíka

Sdílejte článek:

COM

Přes masivní nasazení bezpečnostních složek, které měly zabránit opakování brutálnímu průběhu oslav loňského Silvestra, kdy „uprchlíci multikulturně obohacovali“ hlavně ženy v Kolíně nad Rýnem sexuálními ataky, se podle postupně přicházejících zpráv nepodařilo „specifika“ imigrantského způsobu oslav eliminovat ani letos.

Ačkoliv naše mainstreamová média předkládají svým čtenářům a posluchačům jednotnou linii poklidného průběhu veškerých oslav a tedy vítězství „pravdy, lásky a hlavně mohutné policejní síly nad znásilněním, útočným násilím i terorismem“, fakta, která začínají prosakovat z nezávislých webů hovoří poněkud méně jásavěji.

Na Silvestra se v pozdních odpoledních hodinách sešlo v centru německého Dortmundu kolem tisícovky mladých mužů, převážně původem ze severní Afriky a Blízkého východu. Policie zažádala v této souvislosti o posily. Jak se v pozdějších hodinách ukázalo, nasazení zvýšeného počtu policistů bylo nutností. Jak uvádí server DortmundEcho, již tak vypjatá situace se o půlnoci ve středu města ještě více přiostřila. Kolem tisícovky mladých imigrantů arabského původu se sešlo na Platz von Leeds mezi ulicí Brückstraße a kostelem Reinoldikirche. Shromáždění zachytili fotoreportéři deníku Ruhr Nachrichten.

Imigranti stříleli nekontrolovatelně zábavní pyrotechnikou, úmyslně mířili střely na policisty a kostel Reinoldikirche. Stavební lešení kostela díky tomu začalo hořet. Policie musela proti davu několikrát zakročit.

Kolem 21:00 hodiny byly dvě mladé ženy zhruba 100 metrů od centra obestoupeny zhruba dvacítkou arabských mladých mužů, kteří se trhli od třistačlenné skupiny. Opakoval se scénář z minulého roku – dívky byly osahávány a okradeny. Muži hovořili převážně lámanou angličtinou. 24-letá dívka se svěřila deníku NRZ se svým hrůzným zážitkem: „… Poté mě sahal na zadek, nejprve jednou, potom několikrát. Potom měl ruce už úplně všude, nemohla jsem nikam utéct. Vždy jsem se mu vysmekla, ale ostatní si se mnou pohazovali jak s kusem dobytka po celé ulici. Muži byli ve věku od 17. do 24. Let, měli tmavé vlasy a tmavou kůži a my jsme jim nerozuměly…“. Policie tak hledá další ženy, které se staly oběťmi sexuálních napadení a okradení. Podle policie dva zmíněné případy nebudou ze Silvestrovské noci ojedinělé.

Také v Berlíně, hlavně v městské části Neukölln bylo živo. Tamní muslimská mládež se nespokojila jen se zábavní pyrotechnikou, k zábavě bylo užíváno i střelných zbraní, na které je potřeba vlastnit zbrojní průkaz. Rozjařená mládež si poté vyhlédla červený Chevrolet. Podle svědků prý mladíci vůz dobrou půlhodinu rozbíjeli, skákali po něm a nakonec ho zapálili. Policie nakonec zadržela dva podezřelé.

V Hamburku zase arabští a afričtí imigranti ve skupinách pěti až patnácti lidech pořádali vysloveně hony na tzv. „Party-Mädchen“, skupinky dívek, které chtěly oslavit v této oblasti příchod Nového roku. První případy se měly odehrát kolem půlnoci na náměstí Hans-Albers-Platz. Útočníci byli podle svědků převážně mladí cizinci, kteří byli sroceni ve skupinách a obtěžovali mladé dívky. Zprvu pouze verbálně (Děvko, Ficki Ficki), posléze došlo k obklíčení dívek migranty, osahávání a okrádání. Muži dívky osahávali na prsou a na intimních místech. Ukradeno bylo několik peněženek a mobilních telefonů. „Do nynějška jsme přijali šest trestních oznámení. Oběti jsou ve věku od 18. do 24. let.“ : potvrzuje policejní mluvčí Holger Vehren.

V panice se oběti imigrantů vydali hledat pomoc v místních klubech a u vyhazovačů. Sedmnáctiletá dívka popisuje události silvestrovské noci: „Také moje dvě kamarádky byly napadeny na Großen Freiheit. Některé dívky byly naháněny jak zvěř. Že je něco takového možné v Hamburku by mě ani ve snu nenapadlo. Člověk aby měl strach jít oslavovat.“ Dívky se prostřednictvím sociálních sítí svěřují s tím, že jim útočníci sahali pod sukně. Aby se nemohli bránit, někteří útočníci je chytli za ruce, aby je ti druzí mohli osahávat. V pozdějších hodinách se sexuální delikty přesunuly do přilehlých ulic kolem Reperbahn.

A co samotný Kolín nad Rýnem? Policie zasáhla proti skupině severoafrických migrantů. Do Kolína se chtělo dostat na 2000 migrantů, kteří jsou na listině sledovaných. Několik set osob bylo zadrženo. 650 agresivních migrantů bylo kontrolováno, bylo konstatováno, že jsou dohodnuti na útocích. Policie zabránila mnoha konkrétním útokům. 

Smutně skončily silvestrovské oslavy v polském městě Ełk. Během silvestrovských oslav zde byl ubodán 21. letý mladík, který měl údajně podle nepotvrzených zdrojů hodit během oslav petardu do místního Kebabu. Policie zatkla čtyři muže, kteří jsou podezřelí z vraždy jednadvacetiletého mladíka. Jak uvedl server TVP.info, jedná se o dva Alžířany, Tunisana a Marokánce, který vede zmiňovaný Kebab. Rafal Jackowsi z policejního ředitelství v Olsztyni médiím oznámil, že zadržení budou vyšetřováni z trestného činu vraždy.

ZDROJE: DortmundEchoTVP.info

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
175 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.