613445810_2249c2d193
28.12.2015
Kategorie: Společnost

Pojmenujme problém

Sdílejte článek:

JAROMÍR HLUBEK 28|12|2015

To je to základní, a že těch problémů je velmi mnoho, ale jakýsi ostych nebo dokonce strach, to by bylo ještě horší, tomu  brání. Politiky počínaje a „aktivisty“ konče.

Máme problémy, o tom není pochyb. Státní rozpočet je v dluhu, ač by měl být v přebytku. V čem tkví tento problém? Oligarcha je v čele financí a vlastní významné sdělovací prostředky. O ilegálech  a pošlapání evropského právního systému ani nemluvím, protože se to nesmí.

V 89. jsme zvonili klíči za svobodu a demokracii. Dožili jsme se alespoň něčeho? Mám obavu, že ne a to je další problém. Každý to nazývá jinak, není jednoznačné, které pojmenování je správné. Někdo říká, že máme brutální kapitalismus východního typu, někdo, že máme zpět komunismus. Co tedy máme? Máme z obojího to nejhorší, jako bychom byli napůl černí a napůl bílí. O tom se taky nesmí psát, protože to zavání rasismem.  Máme jakousi směsku, ze které si každý bere to, co potřebuje.

Slovo podnikatel se stalo nadávkou, přičemž jsou to oni, kteří ztrácejí nervy, aby uživili sebe, svou rodinu a ty nenažrance nahoře.

Profesoři se chovají, zdvořile řečeno, (ne všichni, abych neurazil) jako blbci. Nesmím je jmenovat, protože cenzura. A to je další problém. Jeden, tenkrát ještě profesorem nebyl, se kterým jsem nejvíc polemizoval, mne neměl rád a já jeho taky ne. Dusil mne jak se dalo. Vše se mění, dnes profesorem je, tykáme si a myslím, že je můj kamarád. Vůbec nevím, kdo jej jmenoval, ale žádný poprask kolem toho nebyl. Ale to jsou jen takové, bezvýznamné, osobní odbočky.

Lenoch, zloděj a násilník je preferovaným, zase moderní termín, sociálně  vyloučeným. Přitom je nikdo nevyloučil, vyloučili se sami. Naše malé děti budou muset toto snášet i na základní škole. Jde mi to drsně přes pysky, protože komunisty jsem nikdy neměl a nemám rád, ale za jejich oficiální éry, takový průser nebyl. Na základku vzpomínám jen v tom nejlepším.

Studenti na VŠ studují nesmyslné obory, protože jich vysoké školy otvírají čím dál víc, jsou placeny od kusu, vše s politicky korektním podtextem a podle toho i ty kusy vypadají. Každý by si měl být vědom, že vzdělání není dar, ale výsledek vlastního úsilí a touhy po poznání. Zároveň ten první stupínek na cestě k úspěchu, a ta je velmi trnitá. Kdo uspěje je bohatý, ale zároveň nazván „podnikatelem“ a o tom jsem již psal.

Pojmenovat problém, to je to základní, pak všichni budeme vědět, že se nemusíme bát, každý vyjádří svůj svobodný názor, ať je jakýkoliv, a o tom je svoboda a demokracie. O tu nám přece především šlo, nebo že by tam byl další problém a šlo o úplně něco jiného?

Nemám sílu ani schopnosti, všechny problémy vyjmenovat, ale od toho bychom měli mít Poslaneckou sněmovnu, Senát a presidenta. No, koho  jsme si zvolili, toho máme.

Přeji všem svým čtenářům, příznivcům i odpůrcům, lepší rok, než byl ten současný.

ZDROJ: Jaromír Hlubek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
5 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.