13907092_1624069414572681_3532645270492381393_n
23.9.2016
Kategorie: Kultura a tipy

Placené tipy na sázení – podvod nebo cesta k zisku?

Sdílejte článek:

(PR)

Lákavé reklamy sázkových kanceláří a vidina snadného výdělku sázkami na sport, to bývá většinou hrob drtivé většiny začínajících sázkařů.

Věřte, je to tvrdá sázkařská práce s informacemi, statistikami, výpočty hodnoty kurzu a také porce hodin sledování sportovních zápasů. Druhou variantou je použití „cizích“ tipů na sázení, ať už free tipů či placených tipů.

V podstatě opisujete a sázíte tipy jiných úspěšných sázkařů a „vyděláváte“. Ano, slovo „vyděláváte“ je v uvozovkách, protože realita nabízí zisk, ale také řadu nástrah a ztrátu.

Placené tipy

V posledních letech bylo kurzové sázení na vzestupu. S tím se objevilo na internetu mnoho „prodejců tipů“, kteří nabízí ziskové tipy. Přibližný odhad je, že cca 80 % jsou podvodníci či silně ztrátoví sázkaři, cca 18 % jsou poctiví prodejci, ale nedosahují potřebného zisku a cca 2 % jsou úspěšní sázkaři, kteří poskytují ziskové tipy.

Tento poměr ukazuje, že najít poctivý a ziskový zdroj tipů na sázení nebude vůbec snadné.

Podvodní prodejci tipů

Facebook a internet obecně je v dnešní době plný nepoctivých prodejců tipů. Rozeznáte je poměrně snadno.
– nemají uvedeny údaje o prodejci (jméno, příjmení, adresa, IČ, telefon)
– nevystaví vám doklad za nákup tipů
– nemají webové stránky
– nemají nezávislou verifikaci (ověření pravosti zaslaných tipů a uvedených kurzů) či není možnost si ověřit pravost historie tipů
– jejich reklama je často velice přehnaná, nabízejí vysoké zisky
– mažou negativní komentáře
– v nejhorším případě přímo manipulují s tipy (změní v historii tip podle výsledku)

Abyste nenaletěli, ověřte si historii tipů, v zahraničí například stránky blogabet.com či betrush.com, v ČR/SR sázkařská komunita kolemdvou.cz, která má dostatečnou historii (založení v roce 2002) a má určitou prestiž a značku poctivosti.

Máme kvalitní ziskový zdroj tipů – jak tipy sázet

Myslíte si, že teď bude stačit zaplatit si  tipy na sázení, vložit peníze do sázkové kanceláře, sázet a vydělávat? Omyl, je tady řada věcí, které je třeba vědět.

1. Money management, zodpovědnost a disciplína

Money management je zjednodušeně řečeno „řízení peněz“, přesné určení vkladů na sázky, žádný gambling, žádné all-in, ale postupné, systematické sázení podle jasných pravidel. Zodpovědnost a disciplína s tím úzce souvisí, nelze si sázet nějaké „své“ pocitové tipy, tipy pro sledování zápasu v TV, různé dlouhé AKO, kombinační sázky. Ale sázet zdroj tipů, přesně podle autora tipu, včetně uvedeného vkladu.

2. Výše kurzů, rychlost sázky

Aby sázkař dosáhl potřebného zisku, je nutné sázky sázet v co nejvyšším kurzu z nabídky mnoha sázkových kanceláří, tedy většinou používá 2-4 sázkové kanceláře, nikoli pouze jednu.

Rychlost sázky je často u placených tipů velice důležitá. Je třeba si uvědomit, že prodejce tipů dodává své tipy nějakému většímu počtu zákazníků (např. 50 sázkařům) a každý, kdo tip přijme, tak se snaží ho co nejrychleji vsadit. Většinou u stejné sázkové kanceláře (autor tipu uvádí sázkovou kancelář). Jak to pak vypadá na druhé straně barikády, u bookmakera, kterému během pár minut přijde do systému požadavek na stejnou sázku a každý sázkař (50 osob) ji chce vsadit za nějaké vyšší peníze. Ten celkový objem může být v řádech statisíců Kč. I sázkové kanceláře mají na toto ochranu, mohou pozastavit sázky na tuto konkrétní příležitost, snížit kurz či třeba dát sázkaři limit = stanovit maximální vklad, za jaký mohou tip vsadit.

Právě rychlost sázky u placených tipů bývá velkou nástrahou, prostě je třeba tip vsadit od doručení co nejrychleji. U kvalitních prodejců tipů se většinou tip dále šíří, různě přeposílá a přeprodává, tz. tip se dostává k více a více sázkařům, kteří se ho snaží vsadit. To vše má vliv na kurz, který většinou klesá. Pokud vyklesá o cca 10 % a více, pak takový tip ztrácí hodnotu a nemá cenu ho vsadit.

3. Dobrá a špatná období autora tipů

V žádném případě nečekejte, že si zaplatíte kvalitní zdroj tipů a ten bude zasílat pouze OK tipy. I ten nejlepší sázkař na světě má KO tipy, má špatné série. Ale v rámci delšího období, např. 1 roku, je celkově ziskový. Například si v lednu zaplatíte 3 měsíce příjmu tipů. První měsíc byl lehký plus +6 %, druhý měsíc ztráta -15 % a třetí měsíc ztráta -5 %. V podstatě můžete přijít o část banku, vyhodnotíte zdroj za špatný a přestanete sázet.

Ale ten zdroj následné měsíce bude mít ziskové, některé více a některé lehce ziskové. V celkovém součtu jednoho roku bude mít bilanci např. +9 %. A +9 % je poměrně velmi dobrý výsledek. Ono to v počtech vkladů, výher a proher je jen „+9 %“, ale z pohledu investice je to trochu jinak.

4. Kolik lze vydělat

Jak jsem již nakousnul, máme roční bilanci sázkaře „jen“ +9 %, řekněme, že za rok poskytl 200 tipů, na každý tip byla sázka 3000 Kč a celkově tedy vydělal „jen“ +9 %.
Vklady do sázek: 200 tipů * 3000 Kč = 600.000 Kč
Výhry ze sázek (těch 9 %): 600.000 Kč * 1,09 = 654.000 Kč
Čistý zisk: 54.000 Kč

Ale to hlavní srovnání je třeba provádět k vašemu banku = investici peněz, které jste na začátku do sázení vložili. Řekněme, že jste měli na začátku roku bank ve výši 100.000 Kč a na konci roku po 200 sázkách máte bank ve výši 154.000 Kč.

Hlavní otázka: jaké je roční zhodnocení vaší investice?
Bank se zvýšil o 54.000 Kč, což dělá roční úrok p.a. +54 %!!!

Když toto zhodnocení srovnáte s nabídkami úročení s bankami, investičními fondy a dalšími druhy zhodnocení peněz, tak kurzové sázení může být velmi atraktivní.

Přesněji jsme toto rozebírali, včetně několika reálných příkladů, v květnovém, červnovém a červencovém čísle 2016 odborného sázkařského časopisu 1x2tip.

Na závěr k článku, ano, na kurzovém sázení se dá skutečně vydělat a ne málo, ale vyžaduje to 100 % disciplínu a zodpovědnost, mít kvalitní zdroj ziskových tipů a mít na sázení čas, dokázat rychle tip vsadit.

Autor článku: Jiří Hejsek ze sázkařské komunity www.kolemdvou.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.