PILNY
17.5.2017
Kategorie: Politika

Pilný: Minulost přes palubu

Sdílejte článek:

IVAN BEDNÁŘ

Když se před volbami v říjnu 2013 objevily informace, že Andrej Babiš byl veden jako spolupracovník, později agent, komunistickou Státní tajné bezpečností s krycím jménem Bureš, pro řadu členů hnutí ANO to znamenalo určitý problém.

Jedním z nich byl Ivan Pilný. A také bývalá komunistka Helena Válková. Ta se sice stala nakrátko ministryní spravedlnosti, ve funkci už ale dávno skončila.

Do ministerské funkce se teď chystá jiný „pochybovač“. Někdejší generální ředitel českého Microsoftu Ivan Pilný se mezitím stal poslancem za ANO a předsedou vlivného sněmovního hospodářského výboru.

Obavy voličů, kteří udělali v předcházejícím volebním období tragikomickou zkušenost s dinosaury vyhánějícími Věcmi veřejnými, Pilný v kampani rozptyloval: „Nebojte se, že některá jména vám budou neznámá, media prodávají lotry a podvodníky, psát o úspěších nenosí potřebné finance. Hledejte na kandidátkách ty úspěšné, ne zprofanované. Při troše skutečného zájmu se o nich určitě vše potřebné dozvíte.“

Média, které si Andrej Babiš mezitím koupil, prodávala především Babiše. Zřejmě patřil mezi ty „lotry a podvodníky“, kteří jim podle Pilného přinášeli potřebné finance. Babiš také ovládl železnou rukou celé hnutí ANO a na důležitá místa rozmístil svoje věrné a osvědčené.

Pilný nesložil ruce, a rozhodl se tehdy kandidovat do užšího vedení ANO jako místopředseda. Neuspěl. Naopak uspěla Babišova oblíbenkyně rozvědčice StB Radmila Bartheldyová – Kleslová. U té by Pilný už neměl mít žádné pochybnosti jako u Andreje Babiše. Kleslová se svojí estébáckou minulostí nijak netajila, téměř to vypadalo, že je na ni naopak pyšná. .

Ale časy se mění a školená rozvědčice Křeslová už není mezi Babišovými oblíbenci, na její místo nastoupila pražská primátorka Krnáčová.

Pilný tenkrát sice varoval před tím, aby se do vedení ANO nedostali lidé, kteří intrikaří, zvolení Babišových figurek ale nezabránil. Sám ve volbách propadl. Prý ale byl rád, že ve vedení ANO není. Co bych tam dělal? kladl tehdy Pilný veřejnosti řečnickou otázku.

Naštěstí je člověk tvor vynalézavý a tak si Pilný, a možná ještě mnozí další, našli cestu z té šlamastyky. Čas léčí a tak se Pilný rozhodl čekat. „Pokud by se objevily důkazy, že pan Babiš spolupracoval s StB, nemohl bych v hnutí zůstat, musel bych odejít. Ukázalo by se totiž, že nám lhal.“

Nu, myslím, že o prolhanosti Andreje Babiše dnes už nikdo nepochybuje. Možná jen Ivan Pilný. Zato míří na jedno z nejdůležitějších ministerských křesel.

Minulost přes palubu. Případ Křeslové či Válkové by ho ale měl varovat. Faltýnek nerad vidí, když je někdo u Babiše víc oblíbený než je on sám se svým úlisným úsměvem.

ZDROJ: Ivan Bednář

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 4,97 out of 5)
Loading...
20 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.