Petice za výslovný zákaz uplatňování práva šaría na území České Republiky

Sdílejte článek:

VLADIMÍR HOLIŠ 08|11|2015

Rád bych čtenáře Pravého prostoru touto cestou požádal o pomoc. Jsem autorem petice Zákaz práva šaría na území ČR“. Jde mi o to aby se tato petice dostala k co největšímu počtů obyvatel, protože pokud bude takový zákaz zahrnut do trestního řádu, tak bude možnost postihovat, trestně i právně, veškeré osoby, které takový zákaz poruší.

Jistě víte, že v současnosti je nastavení takové, že zákony EU, jsou sice nadřazeny zákonům českým, ovšem každý stát má volbu úpravy a zahrnutí příslušného zákona do svého právního  řádu. U nás zákon ohledně zákazu práva šaría nebyl do právních řádů zahrnut. Osobně tedy nechápu, jak mohla být například povolována porážka halal, na základě čeho, a odkud získala výjimku ze zákona. Ale to je zatím vedlejší. V první fázi mi jde o to, aby bylo právo šaría, a jakákoli jeho aplikace, výslovně zakázáno v českém právu. Z tohoto důvodu Vás prosím o pomoc … Přikládám odkaz na petici s textem a zdůvodněním.

WAG4f3aed_stoning

Petice – Parlamentu České Republiky

Podle rozsudku Evropského soudu pro lidská práva, Strasbourg, ze dne 13. února  roku 2003,  je uplatňování práva  šaría neslučitelné s demokracií (případ Refah Partisi vs. Turecko, aplikace číslo 41340/9841342/9841343/98 a 41344/98, dle článku 11, Úmluvy listiny Lidských práv).

My občané České Republiky, podepsáni pod tímto prohlášením,  žádáme, aby byl do našeho právního řádu, zakomponován výslovný zákaz uplatňování práva šaría, na území České republiky.

Nejde o omezení náboženské víry, o omezení rasy nebo přesvědčení. Jde  o zcela legální omezení postupů a zvyklostí, které jsou v hrubém rozporu s Ústavou České republiky.

Petici je možno podepsat zde.

 Sdílejte, komentujte, a pokud souhlasíte, také podepište.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...
28 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.