Petice za výslovný zákaz uplatňování práva šaría na území České Republiky

Sdílejte článek:

VLADIMÍR HOLIŠ 08|11|2015

Rád bych čtenáře Pravého prostoru touto cestou požádal o pomoc. Jsem autorem petice Zákaz práva šaría na území ČR“. Jde mi o to aby se tato petice dostala k co největšímu počtů obyvatel, protože pokud bude takový zákaz zahrnut do trestního řádu, tak bude možnost postihovat, trestně i právně, veškeré osoby, které takový zákaz poruší.

Jistě víte, že v současnosti je nastavení takové, že zákony EU, jsou sice nadřazeny zákonům českým, ovšem každý stát má volbu úpravy a zahrnutí příslušného zákona do svého právního  řádu. U nás zákon ohledně zákazu práva šaría nebyl do právních řádů zahrnut. Osobně tedy nechápu, jak mohla být například povolována porážka halal, na základě čeho, a odkud získala výjimku ze zákona. Ale to je zatím vedlejší. V první fázi mi jde o to, aby bylo právo šaría, a jakákoli jeho aplikace, výslovně zakázáno v českém právu. Z tohoto důvodu Vás prosím o pomoc … Přikládám odkaz na petici s textem a zdůvodněním.

WAG4f3aed_stoning

Petice – Parlamentu České Republiky

Podle rozsudku Evropského soudu pro lidská práva, Strasbourg, ze dne 13. února  roku 2003,  je uplatňování práva  šaría neslučitelné s demokracií (případ Refah Partisi vs. Turecko, aplikace číslo 41340/9841342/9841343/98 a 41344/98, dle článku 11, Úmluvy listiny Lidských práv).

My občané České Republiky, podepsáni pod tímto prohlášením,  žádáme, aby byl do našeho právního řádu, zakomponován výslovný zákaz uplatňování práva šaría, na území České republiky.

Nejde o omezení náboženské víry, o omezení rasy nebo přesvědčení. Jde  o zcela legální omezení postupů a zvyklostí, které jsou v hrubém rozporu s Ústavou České republiky.

Petici je možno podepsat zde.

 Sdílejte, komentujte, a pokud souhlasíte, také podepište.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2017: *****

Vít Fortelka 2018,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 100,- Kč

***** Celkem za měsíc: 4 048,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...
loading...
28 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.