MG5859LR
12.4.2017
Kategorie: Kultura a tipy

Parkur, seník, sklad i florbalové zápasy v montovaných halách

Sdílejte článek:

Čím dál více firem si uvědomuje, že montované haly nejsou žádným dočasným řešením, ale lze je používat jako trvalé zastřešení pro širokou škálu účelů. Potvrdit to mohou haly, které realizovala společnost POLAK CZ. Stojí třeba v Chotětově, kde je využívá firma Thimm Service, ve slovenském Lozornu pro Integry Automotive nebo v Afghánistánu, kde slouží Armádě ČR jako hangár pro vrtulníky.

Montované haly je skutečně možné používat pro hromadu účelů, typicky jsou to právě jízdárny, hangáry, sklady, sportovní a zemědělské prostory. Podle využití bývají také vybavovány odvětráváním, osvětlením, tribunami, lambrínami, mantinely apod. Obvykle se jedná o finančně daleko výhodnější variantu než v případě jiných staveb. Například montovaná hala je pro tenisové středisko daleko lepší než přetlaková hala, kterou bývá v zimě složité vytopit.

Lze ji používat dočasně i trvale

Montované haly jsou sestavovány tak, aby byly veškeré spoje kdykoliv rozebratelné, tím pádem není problém je rozšířit či přemístit. Přesto pevně drží a dá se s nimi počítat i jako s trvalým řešením.

Konstrukce je tvořená lehkými ocelovými trubkami. Základem jsou rámy ve zvoleném tvaru, ty jsou pospojované ztužidly. Vše stačí ukotvit do země pomocí železných trnů, základy zpravidla nejsou potřeba. Jen je dobré halu postavit na mírně vyvýšenou plochu kvůli vodě.

Plachta vydrží i sněhové zatížení a vítr

K opláštění je použita odolná nánosová PES tkanina z kategorie těžko hořlavých stavebních materiálů. Je odolná UV záření, drží si svou barvu a má životnost minimálně 10 let. Kdyby došlo k protržení či jinému poškození, dá se jednoduše opravit svárem.

Bez problémů odolává sněhovému zatížení i prudkému větru. Před každou výstavbou je proveden výpočet nezávislým statikem a podle něj se pak konstrukce řídí. Například zmiňovaný hangár v Afghánistánu zvládá vítr v nárazech až 190 km/h.

Potřebujete ještě nějaký důkaz, že výhodnější zastřešení než textilní haly budete hledat jen těžko?

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (No Ratings Yet)
Loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.