210545
12.2.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Paříž opět hoří: Protesty proti „policejní zvůli v sociálně vyloučených lokalitách“

Sdílejte článek:

COM

Nepokoje trvají ve Francii již několikátý den a jedná se o reakci na napadení černošského mladíka policií minulý týden v rámci razie proti překupníkům drog. V obci Aulnay-sous-Bois tehdy zastavovali policisté mladíky, aby zjišťovali jejich totožnost. Zadrželi přitom 22letého muže, který jim vzdoroval. Nejprve ho údajně brutálně zbili, jeden z nich mu pak vrazil obušek do konečníku, čímž mu způsobil vážné zranění, kvůli kterému byl hospitalizován.

Za použití nepřiměřené síly při kontrole totožnosti mladíka byli obviněni čtyři policisté, které zároveň dočasně postavili mimo službu. K incidentu došlo 2. února ve městě Aulnay-sous-Bois v severovýchodní části metropolitní oblasti Paříže.

210547

Podle pařížské policejní prefektury se poté na předměstí Bobigny shromáždilo asi 2000 lidí, aby mladíka, který se údajně stal obětí policejního násilí podpořilo. Během akce zaútočila část davu na příslušníky pořádkových sil kameny. „Několik vozidel bylo podpáleno a policisté museli zasáhnout k záchraně malého dítěte uvězněného v hořícím vozidle,” uvedla dále v prohlášení prefektura.

210548

Podobné protesty vypukly minulý týden i v dalších předměstích Paříže a nyní rozšířily se i do okolních měst. Nepokoje postupně eskalují. Oživily totiž i  dřívější spory ve vztahu mezi policií a přistěhovaleckých komunitami v chudých předměstích ve Francii, kde je často slyšet obvinění z policejní diskriminace a brutality. 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2018: *****

Iveta Veselovská 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 500,- Kč, Helena Rotterová 500,- Kč, Tomáš Foldyna 992,56 Kč (40 eur), David Bezděk 150,- Kč

***** Celkem za měsíc: 2 772,56 Kč *****

Děkujeme.

Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
25 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.