parisauta
3.1.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Paříž: Dav lynčoval policistku. Na Nový rok shořelo 1000 aut

Sdílejte článek:

FILIP VÁVRA

Oslavy Nového roku ve Francii kromě tradičního zapalování aut na imigrantských předměstích pošpinilo lynčování policistky, která byla surově napadena zdivočelým davem.

Policistka byla napadena společně se svým kolegou na předměstí Champigny-sur-Marne v časných hodinách v pondělí ráno. Oba skončili v nemocnici.

Na videu, které se šíří na sociálních sítích, velká skupina africky vypadajících mužů divoce křičí a skáče, zatímco policistka je kopanci sražena k zemi, kde inkasuje několik úderů do hlavy. Na dalším videu, které sdílel poslanec za Front National Gilbert Collard, dav převrací auta a řve.

Francouzská RTL informovala, že se oba policisté vzdálili od svých kolegů, když se pokoušeli zklidnit výtržnosti, ke kterým na předměstí docházelo. Ačkoliv na místo rychle dorazily posily, které ke zvládnutí davu prý použily policejní granáty i střelbu, na záchranu napadených policistů před zraněním bylo pozdě. Během nepokojů bylo zničeno i několik policejních a hasičských vozů.

Champigny-sur-Marne, v jehož oblasti se mají nacházet tři “no-go” zóny, tedy místa, kde se policie nevyskytuje, je také domovem bývalého kata Islámského státu Michaela Dos Santose.

Francouzský prezident Emmanuel Macron proti násilí v pondělí odpoledne vystoupil, a řekl: “Pachatelé zbabělého a zločinného lynčování policistů vykonávajících v noci 31.prosince svou povinnost budou nalezeni a potrestáni. Policie zachová pořádek. Čest policii a plnou podporu všem hrubě napadeným policistům.”

Události komentoval i ministr vnitra Gerard Collomb, který odsoudil “společnost násilí” a vyzval k posílení policie. Zmínil i konkrétní čtvrti, kde násilí kvete, a kam se hasiči neodváží bez policejní ochrany.

Na udržení pořádku se tento Nový rok podílelo 140 tisíc policistů a vojáků. Oproti minulému roku, kdy výtržníci zapálili 935 aut, jich letos shořelo 1031. Zatčeno bylo 510 lidí.

Autor: Filip Vávra

(poznámka: původní video bylo smazáno, dali jsme nový odkaz, snad chvíli vydrží)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2018: *****

Vladislav Jakš 100,-, Jan Procházka 500,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Robert Schlesinger 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč, Roman Foff 1500,- Kč, Tomáš Foldyna 30,00 Eur (745,29 Kč), David Bezděk 150,- Kč

***** Celkem za měsíc: 5 025,29 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
112 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.