17.10.2015
Kategorie: Společnost

Paradoxy migrace: Osmiletý maďarský chlapec sbírá pro rodinu jídlo po uprchlících

Sdílejte článek:

MIRO JURIŠ 18|10|2015

Naši „eurohodnotoví“ politici a „osobnosti“ z „neziskovek“ nás z obrazovek a stránek médií přesvědčují, že je naší společností povinností all inclussive zaopatřit imigranty. Tváří se přitom, jako kdyby byla Evropa rájem na Zemi, místem, kde je o každého postaráno a celé je to podle nich jen o tom, abychom se o tento blahobyt uměli bez rasismu a xenofóbie podělit. Protože migranti jsou lidé v nouzi.

Jako kdyby v EU a zvláště u nás lidé v nouzi nebyli.

Příběh 8 letého maďarského chlapce, který začal sbírat jídlo po uprchlících je symbolem doby. Nesbíral ho proto, že mu bylo líto množství vyhozeného jídla, sbíral ho proto, že jeho rodina má opravdu problém si zajistit dostatek stravy.

chlapec-640x320

Maďarský osmiletý chlapec, pro špatnou sociální situaci v rodině, začal sbírat jídlo na místech, kde humanitární pracovníci rozdávají jídlo imigrantům, kteří velké množství zanechají na místě, protože vědí, že na další zastávce opět vše zdarma dostanou.

chlapec-2

Pro jeho rodinu se „lidskoprávní aktivisté“ a různí ti humanitární pracovníci neunavovali jídlo nosit. Mnoho lidí v Česku či v jiných zemích EU „kupodivu“ žije na hranici chudoby a mnozí i za ní.

Mnozí za to vděčí tomu, že systém jim přes daně, dávky a různé poplatky prostě toho sebere moc. Bere jim moc, aby jiní dostali hodně. Jedni dostali tolik, že sníst nemohli, zatímco pro jiného, ​​domácího, je problém být po celý měsíc sytý.

Jiní si nemohou dovolit elektřinu, jistě mnozí i vlastním přičiněním. Ale jsou mnozí tací, u kterých je to důsledek neštěstí nebo prostě celkové nešťastné hospodářské situace v zemi. Většina obyvatel EU na tu elektriku zatím má, a zatím hlad nezná, i když při současných politicích ho může velmi rychle poznat.

Je tu ale jiný segment života, kde mnohem více lidí tvořících hodnoty pocítí křivdu. Střecha nad hlavou, byty. Povinné kvóty znamenají, že prakticky všechny volné bytové kapacity, které dokáže společnost vygenerovat padnou na oltář migrace.

Pro „domorodého“ mladého člověka zůstane jen minimum ze sociálních a různých komunálních bytů. On se o sebe bude muset postarat sám, přes hypotéku. A tu splácet ze stále se reálně snižujícího příjmu. Náklady na migraci časem povedou buď ke zvýšení daní a odvodů nebo k inflaci, nejspíše však ke všem třem věcem najednou.

A tak ho pak, z jeho daní štědře dotovaný aktivista z neziskovky jednoho dne poučí, že migranty potřebujeme, neboť se nám rodí málo dětí.

ZDROJ: Miro Juriš

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...
20 komentářů
  1. Redakce
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.