17.10.2015
Kategorie: Společnost

Paradoxy migrace: Osmiletý maďarský chlapec sbírá pro rodinu jídlo po uprchlících

Sdílejte článek:

MIRO JURIŠ 18|10|2015

Naši „eurohodnotoví“ politici a „osobnosti“ z „neziskovek“ nás z obrazovek a stránek médií přesvědčují, že je naší společností povinností all inclussive zaopatřit imigranty. Tváří se přitom, jako kdyby byla Evropa rájem na Zemi, místem, kde je o každého postaráno a celé je to podle nich jen o tom, abychom se o tento blahobyt uměli bez rasismu a xenofóbie podělit. Protože migranti jsou lidé v nouzi.

Jako kdyby v EU a zvláště u nás lidé v nouzi nebyli.

Příběh 8 letého maďarského chlapce, který začal sbírat jídlo po uprchlících je symbolem doby. Nesbíral ho proto, že mu bylo líto množství vyhozeného jídla, sbíral ho proto, že jeho rodina má opravdu problém si zajistit dostatek stravy.

chlapec-640x320

Maďarský osmiletý chlapec, pro špatnou sociální situaci v rodině, začal sbírat jídlo na místech, kde humanitární pracovníci rozdávají jídlo imigrantům, kteří velké množství zanechají na místě, protože vědí, že na další zastávce opět vše zdarma dostanou.

chlapec-2

Pro jeho rodinu se „lidskoprávní aktivisté“ a různí ti humanitární pracovníci neunavovali jídlo nosit. Mnoho lidí v Česku či v jiných zemích EU „kupodivu“ žije na hranici chudoby a mnozí i za ní.

Mnozí za to vděčí tomu, že systém jim přes daně, dávky a různé poplatky prostě toho sebere moc. Bere jim moc, aby jiní dostali hodně. Jedni dostali tolik, že sníst nemohli, zatímco pro jiného, ​​domácího, je problém být po celý měsíc sytý.

Jiní si nemohou dovolit elektřinu, jistě mnozí i vlastním přičiněním. Ale jsou mnozí tací, u kterých je to důsledek neštěstí nebo prostě celkové nešťastné hospodářské situace v zemi. Většina obyvatel EU na tu elektriku zatím má, a zatím hlad nezná, i když při současných politicích ho může velmi rychle poznat.

Je tu ale jiný segment života, kde mnohem více lidí tvořících hodnoty pocítí křivdu. Střecha nad hlavou, byty. Povinné kvóty znamenají, že prakticky všechny volné bytové kapacity, které dokáže společnost vygenerovat padnou na oltář migrace.

Pro „domorodého“ mladého člověka zůstane jen minimum ze sociálních a různých komunálních bytů. On se o sebe bude muset postarat sám, přes hypotéku. A tu splácet ze stále se reálně snižujícího příjmu. Náklady na migraci časem povedou buď ke zvýšení daní a odvodů nebo k inflaci, nejspíše však ke všem třem věcem najednou.

A tak ho pak, z jeho daní štědře dotovaný aktivista z neziskovky jednoho dne poučí, že migranty potřebujeme, neboť se nám rodí málo dětí.

ZDROJ: Miro Juriš

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2017: *****

Vít Fortelka 2018,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 100,- Kč, Zdeněk Čech 200,- Kč

***** Celkem za měsíc: 4 248,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...
loading...
20 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.