2B8F0FD300000578-3205764-image-a-79_1440173863093
2.5.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Pár dotazů na pro-imigrační fanatiky

Sdílejte článek:

LUKÁŠ BÉM 02|05|2016

Nedávno jsem debatoval s jedním kamarádem na téma uprchlické krize. Jediný co jsem z něj dostal byla odpověď: „Já nevím jak to udělat, ale vím jak to nedělat. Musíme prostě všechny přijmout a EU si s tím musí nějak poradit.“

Bohužel se mi z nikoho (mluvím teď o proimigračních fanaticích) nepodařilo nikdy vypáčit žádné podrobnější názory na to co dělat dál, tak doufám, že tady dostanu odpověď alespoň na některé mé otázky.

1) Pokud přijmu kolektivní vinu za to, že Evropané kolonizovali půlku světa, tak mám povinnost se nyní postarat o všechny obyvatele kolonizovaných zemí kteří to potřebují. Kdy tato moje povinnost jako Evropana skončí? Kdy budou splaceny “hříchy“ našich předků, kteří vykořisťovali původní obyvatele těchto zemí. Budou si naši pravnuci v roce 2100 moci říct „Náš dluh byl splacen?“

2) Přijímám váš názor, že máme přijmout všechny uprchlíky, protože Evropa je bohatá. Existuje ale podle vás nějaká hranice, kdy Evropa musí říct dost? Kolik lidí podle vás můžeme přijmout? 10, 20 nebo 100 milionů?

3) Evropa je bohatá, ale malé procento lidí má v rukou větší část kapitálu. Jak budete financovat integraci a zajištění základních životních potřeb miliónů uprchlíků? Náklady budou enormní. Zavede se nová daň? A bude fixní, jako např. povodňová daň, kdy každý odváděl 100 Kč ze svého platu? Nebo bude daň procentuální, takže dělník ze šroubárny bude odvádět 100 Kč a podnikatelé jako Andrej Babiš třeba 1 000 000 Kč měsíčně? Snížíte příspěvky v nezaměstnanosti, nebo mateřskou? Zrušíte dotace neziskovkám? Vezmete peníze určené na kulturu, sport nebo zdravotnictví a dáte je na podporu integrace? Nebo zestátníte soukromé firmy a ukradnete multimiliardářům majetky? Jakým způsobem chcete zajistit financování?

4) Jak chcete zajistit rozmístění uprchlíků proti jejich vůli? Jakým způsobem přesvědčíte lidi, že mají zůstat např. v Čechách kde budou mít v začátcích podporu a později i mzdu 5x nižší než např. jejich bratranci ve Švýcarsku.

5) Jak zajistíte ubytování a jakým způsobem zajistíte to, že nevzniknou izolovaná, sociálně vyloučená ghetta plná frustrovaných jedinců?

6) Bude integrační proces povinný, nebo dobrovolný? A jak bude vypadat? Myslím tím zcela konkrétně. Počítám, že zpočátku budou intenzivní jazykové kurzy. Předpokládejme, že část uprchlíků bude zcela negramotná, nebo nekvalifikovaná. Vzniknou školy, kde jim dáme kompletní základní vzdělání, aby pak mohli dále pokračovat a aby se z nich stala kvalifikovaná pracovní síla?

Doufám, že se dočkám zcela konkrétních odpovědí a ne jen trapného moralizování a osobních útoků. Pokud nedokážete odpovědět na těchto pár otázek, těžko někoho přesvědčíte, že přijmout do Evropy půlku Blízkého východu a Afriky je dobrý nápad.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2018: *****

Vladislav Jakš 100,-, Jan Procházka 500,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Robert Schlesinger 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč, Roman Foff 1500,- Kč

***** Celkem za měsíc: 4 130,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
loading...
109 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.