7.8.2013
Kategorie: Společnost

Otevřená agrese estébáckých pohrobků

Sdílejte článek:

REDAKCE PP 07|08|2013

Komunistům 23 let po „sametu“ rostou křídla. Užívají si plody tlusté čáry za minulostí a po moci hospodářské, kterou nikdy neztratili, ucítili i příležitost k oficiálnímu návratu k moci politické, kde zatím tahají za provázky schovaní za svoje loutkové koně v různých „demokratických“ partajích. Jejich velkolepý návrat má jméno „Sjednocená levice – SPOZ, ČSSD a KSČM“. Roste tedy i jejich sebevědomí a agresivita při jakémkoliv střetu s odlišným názorem. Jiří Bob Asher k tomu napsal:

 

 

Erich Maria Remarque v románu Cesta zpátky popisuje šok, který dostalo několik bývalých frontových vojáků když v lese potkali nacistického vůdce v čele oddílu mladých chlapců, kteří pod jeho velením skandovali heslo „frontě zdar“. Otřesený Willy tehdy prohodil: Tak už to zase začíná…

 

Tato scéna mi kdysi bleskla hlavou když jsem před lety viděl jednu z prvních akcí Mladých komunistů. Pak už jsem se divit přestal. Bylo jasné, že v rodinách bývalých pilířů totalitního režimu dorostla nová generace. Estébáci, vyšetřovatelé, milicionáři, komunističní politrukové a bachaři předali svým nástupcům školu, kterou kdysi sami prošli. Po 23 letech oprášili tyto asociální existence staré estébácké metody, mezi které patří i agresivní výhružky včetně hrozeb smrtí i neuvěřitelně primitivní slovní útoky. 

 

Není se vlastně čemu divit. Komunisté kdysi do služeb státu povolali zástup společenské spodiny a geny se přenášejí z generace na generaci. Můžeme se s nimi setkat každý den. Na facebooku, v internetových diskusních fórech, i pod články na zpravodajských portálech. Nikdy se ale nespokojí s občasným slovním výronem v anonymním davu. Tak začínají vyhrožovat v telefonických hovorech, nabourávají soukromé emailové schránky, likvidují facebookové profily a občas ti inteligentnější napadají i klasické weby. To je tzv. druhý stupeň.

 

Otevřenou agresi tedy třetí stupeň už ventilují i veřejně. O tom se letos mohli přesvědčit antikomunističtí aktivisté před pražským výstavištěm. Když se člověk zaposlouchal do urážek a neuvěřitelných vulgarit a především když si pozorně prohlédl obličeje, ze kterých doslova tekla nenávist, tak právě tady bylo možné najít mnoho odpovědí na své otázky.

 

 

Například jak bylo možné, že kdysi komunisté spolupracovali s nacisty, jak bylo možné, že se někteří vyšetřovatelé chovali u výslechů hůř než gestapáci, že tito lidé odstřelovali svoje spoluobčany na hranicích jako dobytek, že na šibenice poslali elitu národa a na vlastní lidi kdysi pozvali cizí tanky.

 

Po listopadu jsme se nechali zblbnout heslem „Nejsme jako oni“ a všichni si naivně mysleli, že sklopí hlavu a začnou se alespoň trochu stydět za všechno zlo, které mají na svědomí. Byl to tragický omyl. V revoluční eufórii nikdo neslyšel varování, že rakovina metastázuje a po nějaké době znova udeří. Dnes na facebooku vykřikují, že revoluční Občanské fórum jednou prohlásí za zločineckou organizaci.

 

Prostě už jsou zase tady a neštítí se ničeho. Zatímco jedna jejich část 23 let drancovala republiku, druhá část vyřvávala, že miliardové zlodějny jsou dílem pravice. Scházejí se u hrobu masového vraha, vyhrožují zabitím slušným lidem ale především: opět chtějí vládnout. A samozřejmě vyřídit si účty s těmi kdo jejich pohled na svět nesdílí. Za necelý rok se rozhodne o dalším osudu naší země. Co myslíte? Prodá jim pověstná šedá zóna opět naši svobodu za pár nesplnitelných slibů a za trochu peněz navíc?

 

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2018: *****

Vladislav Jakš 100,-, Jan Procházka 500,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Robert Schlesinger 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč, Roman Foff 1500,- Kč, Tomáš Foldyna 30,00 Eur (745,29 Kč), David Bezděk 150,- Kč

***** Celkem za měsíc: 5 025,29 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
1 komentář
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.