cesko617
9.9.2017
Kategorie: Historie

Opravdu jsme tak malá země?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

DARJA TUNKLOVÁ

Opravdu jsme tak malá země, která se musí hrbit a jinak podřizovat velkým? Alespoň toto nám občas tvrdí různí rozumbradové, kteří argumentují, že se musíme přizpůsobit a srazit patky, protože nám nic jiného nezbývá? Poslouchat velkého souseda, protože jsme na něm ekonomicky závislí? Jsme opravdu tak bezvýznamní, že musíme leštit kliky v Bruselu, aby na nás nezanevřel?

 

Blbost, pro srovnání uvádím počty obyvatel některých vybraných států Evropy (neplést si se státy EU), v milionech:

 • Belgie 10,6
 • Dánsko 5,6
 • Finsko 5,4
 • Maďarsko 9,9
 • Nizozemí 16,8
 • Norsko 4,7
 • Portugalsko 10,7
 • Rakousko 8,4
 • Řecko 11,3
 • Švédsko 9,6
 • Švýcarsko 8
 • Česká republika 10,5

Z uvedeného příkladu vyplývá, že by měly i výše uvedené státy mít pocit méněcennosti oproti ostatním? Nevšimla jsem si, že by Rakušané, Švédi či Švýcaři měli mindrák ze své velikosti. My jsme samozřejmě měli tu smůlu, že jsme nebyli součástí Marshallova plánu, který by nám sem nalil finanční prostředky na poválečnou obnovu a čtyřicet let jsme tu měli komunisty, ale to neznamená, že si máme nechat diktovat a fňukat nad tím, že se nedá nic dělat, protože jsme malí…..

Vůbec ne, na „velikosti totiž nezáleží“ pokud budeme sebevědomý národ, hrdý na svou předválečnou historii a kulturu, a na ty, kteří ji tvořili. Hrdí na své předky, kteří se nehrbili a často většímu sousedovi vytrhli trn z paty, když za něj statečně bojovali a nezřídka pokládali životy.

Byla velká chyba, že jsme naletěli různým slibům ze „Západu“, že se nám po vstupu do toho jejich spolku bude všechno dařit a budeme rovnocenní partneři. To jsme ještě nevěděli, že spolek se změní v neomarxistickou levicovo-zelenou sebranku, která nám nejdřív zlikviduje to, v čem jsme byli soběstační a potom nám občas hodí ohlodanou kost, abychom se tady o ni mezi sebou poprali.

Doufám tedy, že je mezi námi v tomto národě ještě tolik síly, abychom dokázali, že si nenecháme kálet na hlavu a umíme se rázně ozvat, ať už jde o vyhrožování kvůli odmítnutým kvótám na přijetí migrantů či ostatních plíživých regulací a omezení, které nám sem salámovou metodou neustále nutí. Myslím, že jsme zvyklí leccos překousnout, ale čeho je moc toho je příliš a ne nadarmo se o Češích vyjádřil říšský protektor, že jsme „smějící se bestie“. Tak do toho, můžeme začít už v říjnu, když si řádně vybereme, koho budeme volit.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2018: *****

Věra Vladyková 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, ing. Věroslav Olič 603,- Kč, Vít Fortelka 500,- Kč, Leoš Richter 1000,- Kč, Robert Schlesinger 300,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Pavel Klement 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Martin Pavlíček 850,- Kč, Jan Vojtěch 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Zdeněk Svoboda 200,- Kč, Jiří Dobruský 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč

Celkem za měsíc: 8 503,00 Kč
Vybráno 24.29%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
23 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.